Veľké Ludince uhrali víťazstvo až v závere

Počas uplynulého týždňa pokračovali Majstrovstvá regiónu Západ tretím kolom, ktoré bolo úspešné pre jediného zástupcu z levického okresu. Veľké Ludince doma porazili Skalicu 3:1.

Veľké Ludince - Skalica 3:1 (1:0)

Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním zvíťaziť. Hral sa zápas veľmi dobrej úrovne so šancami na oboch stranách. V 10. min. po individuálnej šanci sa ocitol Mikula pred brankárom, ktorý však jeho strelu kryl. Následne o minútu po rohu mali hostia veľkú šancu, ktorá však ostala nevyužitá. V 44. min. Mikula po chybe brankára hostí dorazil loptu do siete. Vyrovnanie prišlo v 60. min., keď Šebesta prešiel pomedzi 4 hráčov a prehodil brankára. Následne začali domáci tlakom, čoho výsledkom bol gól po chybe obrancu v 66. minúte. Števko pohodlne dokopol loptu do siete. Hostia si následne vytvorili nejaké šance, ale prišla 83. minúta. Adam Kosák obišiel dvoch hráčom, nezištne prihral Petrášovi, pre ktorého to bol prvý dotyk z loptou a ten zasunul na 3:1.

Góly: 44. Mikula, 66. Števko, 83. Petráš - 60. Šebesta. R Gašparovič. ŽK: Števko, Soboňa - Švrček, Jakubek. ČK: Jakubek (S), 300 divákov. DRUŽST.: Benko - Balog (77. Zorád), Števko, Flídr, Gonda, A. Kosák, Jakab (65. Dulai), Mikula (80. Petráš), Bagala, Soboňa, Predajnianský. Tréner I. Kasana. SKALICA: Hužovič - Hyža, Milota (82. Šefčík), Kaprálik, Vaško (62. Jakubek), Jánošík, Švrček, Hesek, Jakubovič, Šebesta, Ravas (62. Včelka). Tréner M. Hainc. (IP)

Komárno - Domaniža 3:0 (0:0)

Domáci mali počas celého zápasu prevahu, avšak v prvom polčase hrali profesorsky, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia hrali deštruktívny futbal, sústredili sa prakticky iba na bránenie, no boli to oni, ktorí mali v prvom dejstve po brejkoch dve dobré príležitosti. Po obrátke Komárno zrýchlilo hru a gól Bogyaia po niečo vyše hodine hry bol pre domácich upokojujúcim. V 73. min. mali hostia najväčšiu šancu zápasu, keď dvaja hráči stáli zoči-oči brankárovi Mazáčkovi, ale skórovať nedokázali. Po tejto príležitosti KFC priklincoval svojho súpera k jeho bráne a do konca zápasu si ešte dvoma gólmi poistil svoje zaslúžené víťazstvo. Absolutórium si zaslúži za výkon hosťujúci brankár Zdurienčik, ktorý neraz svoj tím podržal.

Góly: 61. Bogyai, 78. Mészáros, 82. Faragó. R Paulovič, ŽK: Benčat, Lednický (D.), 340 divákov. KFC: Mazáček - Musil, Lelkes, Podlucký, Bogyai, Szórád, Nagy (78. Gonzáles), Filipský (87. Lőrincz), Mészáros, Faragó (83. Cong), Antunovič. Tréner M. Lintner. PARTIZÁN: Zdurienčik - Kardoš, Braciník, Papšo (76. Lednický), Benčat, Gardian (69. Bariak), Ma. Kvaššay, Pilár (64. Rybár), Mi. Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík. ROMAN GULIŠ

Bánovce - Palárikovo 0:1 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Hosťujúci Vencel hneď v úvode nastrelil brvno. Na druhej strane sa v obrovskej šanci ocitol Vavro, ale v dobrej pozícii trafil iba do brankára. Bol to zápas o jednom góle a po chybe domácej obrany sa ho podarilo streliť hosťom zásluhou Jelšica. Po tomto góle prevzali iniciatívu Bánovce, ale okrem viacerých rohových kopov z tlaku nič nevyťažili, a tak Bánovce sú stále v domácom prostredí bez víťazstva.

Gól: 70. Jelšic. R Jakubek, ŽK: Filin, Bodocký, Vavro - Babicz, 200 divákov. BÁNOVCE: Križma - Sedláčik, Katrena, Škultéty, Filin, Štora (82. Červený), Zajac (74. Malina), Cserge, Kosiba, Bodocký, Vavro (71. Civáň). Tréner D. Gašparovič. OTJ: Novota - Pánik, Žembera, Kompas, Víglaský, Mikla, Jelšic (90. Malý), Prúčny (62. Spevák), Vencel (90.+ Sabo), Zlatňanský, Babicz. Tréner A. Višnovský. (MK)

Šúrovce - Led. Rovne 2:1 (1:0)

Domáci mali dobrý nástup do zápasu, ale Dlhý z hranice pokutového kopu prestrelil. V 5. minúte bol v hosťujúcom pokutovom území zrazený Horváth a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil Juhász a otvoril skóre. V 18. minúte išiel sám na brankára Ivanič, ale neuspel. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. Zaujala už len stret Horvátha s hosťujúcim gólmanom, po ktorom musel Hrničarik striedať pre tržnú ranu na hlave. Po prestávke sa hra opäť odvíjala v strede poľa, až na silnú domácu desaťminútovku v rozmedzí od 50. do 60. minúty. Keď trikrát po krídle unikol Horváth a trikrát prihral, najskôr na Ivaniča, ktorý netrafil loptu z bránkovej čiary, potom na Hrebíka ktorý trafil žrď a do tretice na Jánošovi, ktorý zasa opečiatkoval brvno. Domáci svoje šance nevyužili a tak prišiel trest, keď po rohovom kope vyrovnal hlavou Zábojník. Hra sa opäť vyrovnala až do vylúčenia Riečičiara. Potom domáci opäť súpera zatlačili a v nadstavenom čase rozhodol o víťazstve Jánoš.

Góly: 5. Juhász (11 m), 90+. Jánoš - 69. Zábojník. R Černák, ŽK: Štrbo - Riečičiar, ČK: 83. Riečičiar, 150 divákov. ŠÚROVCE: Krajčovič - Hrebík, Lalík, Holíč, Jánoš, Horváth, Hlavna (46. Štrbo), Godáň, Dlhý (57. Pinček), Juhász, Ivanič (64. Btalos). Tréner M. Hájiček. L. ROVNE: Hrnčiarik (46. Cúcik) - Kollár, Kresáň, Zábojník, Kadlec, Pecko Lipták, Lukaščík (81. Martinka), Riečičiar, Prekop, Loduha. Tréner P. Gábriš. STANISLAV CIBULKA

J. Bohunice - Galanta 1:2 (0:0)

V Bohuniciach sa odohrával prvý polčas väčšinu času v strede poľa. Obe mužstva si vytvorili nejaké šance, avšak ani jednu nevyužili a tak sa polčas skončil bez gólov. V úvode druhého dejstva sa hosťom dvakrát podarilo udrieť, keď sa najskôr presadil Kočiš a o štyri minúty ho napodobnil Bielčík. Domáci zostali z nečakaného vývoja stretnutia zaskočení a hostia si po rýchlych akciách vypracovali ďalšie šance, ktoré nevyužili. Domáci sa snažili dostať do stretnutia, ale ich strelecké pokusy neznamenali výraznejšie ohrozenie pre Valenského. Nakoniec sa Bohunice dočkali gólu až v závere, keď výsledok už iba korigoval Hulák.

Góly: 88. Hulák - 51. Kočiš, 55. Bielčík. R Sárai, ŽK: Hulák, Strečanský, Šarmír, Krajčovič, Machovič - Braun, Schiffer, 100 divákov. BLAVA: Horný - Hulák, Ambra, Strečanský, Šarmír, P. Krajčovič, Heteš, Janotík (87. Maška), Buchanec (67. Gašparík), Čemba, Machovič (69. M. Krajčovič). Tréner V. Ekhardt. SLOVAN: Valenský - Kučera, Čeman, Eliáš, Varga, Braun, Bielčík (90. Pék), Kočiš, Schiffer (70. Mikuš), Sabo, Dovalovský. Tréner A. Dragúň. STANISLAV CIBULKA

Neded - Beluša 0:0

V Nedede panovala dobrá nálada, keďže sa počas víkendu konali obecné dni, ale v súboji nováčikov boli napokon spokojnejší hostia. Domáci mohli ísť do vedenia v prvej štvrťhodine, ale gólová hlavička Kukučku a strela L. Kalmára v sieti neskončili. Hostia prišli do Nededu s cieľom bodovať a svoj zámer dávali najavo aj rýchlymi kontrami. Najmä šance Jurgu v 13. min. a Gaža v 40. min. zaváňali nebezpečenstvom. V 41. min. po strele G. Kalmára prepasíroval loptu do siete Konc, ale gól neplatil pre údajný ofsajd. Po obrátke hosťujúci Hrnčík s Hederom strieľali tesne nad, domáci, ktorí mali podstatne viac z hry, mali gólové príležitosti kapitánom Látečkom a Koncom, ale brankár Valach bravúrne zasiahol. V záverečných minútach sa opäť vyznamenal Valach, po voleji G. Kalmára a strele Vígha, na druhej strane mohol skórovať Hrnčík. Stretnutie nováčikov tak skončilo bezgólovou deľbou, napriek tomu, že viac z hry mali domáci.

R Kozolka, ŽK: Onofrej - Hrnčík, 500 divákov. FC: Hrdina - Dóka, Látečka, Onofrej, Opálek, Kukučka (80. Da Costa Fereira), L. Kalmár, Petrovský (70.Vígh), Kováč, Konc, Bratský (19. G. Kalmár). Tréner M. Hrdina. BELUŠA: Valach - A. Šedík, P. Gažo, Cíbik (72. Makas), Jurga, Vavrík, Sviečka, Hedera, Jánoško (52. Hrnčík), Revák, Ciesar. Tréner L. Stehel. JOZEF SKLENÁR

Nová Ves n/V. - P. Bystrica 2:2 (0:1)

Favorizovaní hostia na začiatku stretnutia ohrozili domácu bránu dvoma hlavičkami, ale tie skončili mimo brány. Domáci postupne hru vyrovnali a v 38. min po Noskovej strele, ktorú brankár Škrobák vyrazil stačili obrancovia odkopnúť loptu na roh. Hostia sa do vedenia dostali v prvom polčase gólom do šatne, keď v 45. min po trestnom kope Novisedláka brankár Grznár síce loptu vyrazil, ale Šuška zblízka poslal loptu do siete hlavou. V 48. min z trestného kopu spoza šestnástky trafil Šimček vedľa zle postaveného múra a pridal druhý gól hostí. V 53. min sa Gablech dostal k lopte po trestnom kope a zblízka znížil stav stretnutia. Domáci zvýšili tlak a v 68. min Žák zo skrumáže pred bránou vyrovnal. Hostia sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale v 88. min prísne nariadenú jedenástku kopnutú Pauerom Grznár chytil. Deľba dobov vo výbornom stretnutí je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.

Góly: 53. Gablech, 68. Žák - 45. Šuška, 48. Šimček. R Štrpková, ŽK: Grznár, Drahoš - Renák, Ondrička, 100 divákov. N. VES: Grznár - Kubica, Manák, Gablech, Oríšek, Matyáš, Nosko, Horeš, Drahoš (53. Žák), Balocký, Mazák (62. Sika). Tréner: M. Albrecht. P. BYSTRICA: Škrobák - Šuška, Štefún, Pauer, Mráz, Šimček (69. Tomáš), Novisedlák, Škrobák, Renák, Ondrička, Gajdošík. Tréner: J. Kútny. PAVEL PRISTAŠ

Gabčíkovo - Topoľníky 2:0 (1:0)

Derby začali vynikajúco domáci. Už vo 4. min. Zlacký odcentroval a Bognár pekne otvoril skóre. Topoľníky mali možnosť odpovedať hneď vzápätí. Peciar však svoj nájazd zakončil iba do Rengela. V snahe vyrovnať mali hostia v ďalších minútach na chvíľu viac loptu na svojich kopačkách, ale vážnejšie domácu bránu neohrozili. Na druhej strane, rozhodnutie mohol priniesť opäť Bognár, ale tiež nastrelil brankára. Vo veľkej šanci sa potom ocitol Takács, ale po centri Zlackého mieril z voleja nad. V druhom polčase pokračovalo Gabčíkovo v dobrom výkone. V 53. min. po centri Duckého sa lopta dostala k Zlackému, ten mu ju vrátil, aby prvý menovaný zvýšil na 2:0. Od tohto momentu bolo o zápase rozhodnuté. Topoľníky už v ďalšom priebehu nič nevymysleli, prakticky až do konca potom bránu súpera neohrozili. Gabčíkovo tak v derby zápase zaslúžene vyhralo.

Góly: 4. Bognár, 53. Ducký. R Košťál, ŽK: Baják - Medgyes, Habenicht, 700 divákov. TJ: Rengel - P. Csicsay, Nagy, Németh, Scholtz, Bolega, Ducký, Baják, Bognár (86. Bartal), Takács (76. Vilman), Zlacký (79. Kováč). Tréner T. Szaban. DRUŽST.: Várady - Nagy, Medgyes, Habenicht, Léránt, Lelkes (87. Frühwald), Farkaš, Mandák (77. Rajkovics), Kóša, Peciar, Zsákovics (67. Dohorák). Tréner J. Lépes. TIBOR LISZKAY