Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Kalná nezachytila s Tvrdošovcami úvod zápasu

V piatom kole medzi prvými dvoma celkami KFC Kalná nad Hronom nezachytila úvod zápasu. Stačila chvíľková nekoncentrácia, čo hostia z ŠK Tvrdošovce využili, a v priebehu desiatich minút premenili dve gólové príležitosti. Na postrehy zo zápasu sme sa spýtal

(Zdroj: Kristián Molnár)

V šlágri piateho kola medzi prvými dvoma celkami KFC Kalná nad Hronom nezachytila úvod zápasu. Stačila chvíľková nekoncentrácia, čo hostia z ŠK Tvrdošovce využili, a v priebehu desiatich minút premenili dve gólové príležitosti, čím sa dostali do psychickej pohody. Na postrehy zo zápasu sme sa spýtali brankára domácich MICHALA GUŤANA.

Ako by ste zhodnotili sobotňajší zápas proti Tvrdošovciam?

Hostia sa dostali do vedenia hneď v úvode stretnutia, kedy oba góly premenili po priamych kopoch a vyhrávali 0:2. Nám sa podarilo skóre znížiť v poslednej minúte prvého polčasu na 1:2. V druhom polčase sme sa snažili čo najskôr vyrovnať, čo sa nám podarilo v 60. minúte krásnou strelou J. Krivočenka, ktorý dorovnal na 2:2. Od tohto momentu sme boli v zápase aktívnejší. Nabudilo nás to, za následok čoho sme si vypracovali niekoľko príležitostí. Najväčšiu z nich mali J. Pacalaj a P. Gabaš. Potvrdilo sa však „nedáš, dostaneš“ a v 84. minúte nás hostia potrestali gólom z rýchleho brejku, kedy brankár hostí prihral krížnu strelu a útočník už len dokončil akciu. Za stavu 2:2 sme sa snažili strhnúť výsledok na našu stranu, no bez úspešného konca pre nás.

Kedy nastal zlomový moment v zápase, keď sa rozhodlo o víťazstve hostí?

Bol to nezachytený úvod a chvíľková nekoncentrácia, od kedy sme si ovplyvnili vývoj zápasu. Hneď v 7. a 17. minúte nás za to Tvrdošovce potrestali.

Hoci víťazné body putovali do Tvrdošoviec, hovorí výsledok skutočne o tom, že boli hostia lepší?

Skôr nie. Hostia si nevypracovali až toľko príležitostí. Boli síce kompaktní, ale v zápase mali 4 až 6 šancí no a tri z nich využili a jedine v tom bol najväčší rozdiel medzi kádrami. Prvý polčas sa hral vyrovnaný duel čo sa týka herného štýlu, ale druhý polčas mali navrch Kalná. Hostia sa v druhom dejstve zamerali na rýchle brejky, čo aj efektívne využili.

Ako ste sa cítili v bráne počas stretnutia vy osobne?

Pred zápasom sme boli všetci nabudení, chceli sme vyhrať. Bojovali sme o prvé miesto. Cítili sme sa v pohode. Škoda, že sme zaspali pri štandardných situáciách. Potom sme už len zápas doháňali. Je nepríjemné dostať hneď z prvých dvoch príležitostí dva góly. Zaskočilo nás to. Vedeli sme, že sme natrénovaní a pripravení a dúfali sme, že máme ešte zostatok času na zvrátenie výsledku. Je to naša prvá prehra počas piatich kôl. Ideme ďalej a pozeráme sa pozitívne vpred. Tešíme sa na najbližší zápas proti Kozárovciam.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. GoPass-dovolenka, ktorá sa oplatí
  3. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  9. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  10. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

K Dolnému Pohroniu sa v ochrane vtáctva pridá aj Poiple

Orol skalný, rybárik riečny a ďalšie vzácne druhy sa dočkajú konkrétnych opatrení vo viacerých lokalitách ich výskytu.

Pozrite si unikátne zákutia priamo v Leviciach

Vedeli ste, že v meste a okolí nájdete až niekoľko stoviek rôznych druhov živočíchov?

Ponosy na zábradlie pri Pereci a Podlužianke idú riešiť. Zatiaľ čiastočne.

Železné zábrany sú v Leviciach dlhé niekoľko kilometrov. Pamätajú si minulé storočie.

Malí futbalisti si zahrali s veľkými mužstvami

Na medzinárodnom turnaji bola predprípravka FK Slovan Levice U8 jediným zástupcom zo Slovenska.

"Levická" rozprávka už zajtra v amfiteátri!

Točilo sa v pedagogickej škole, v Starom Tekove, Brhlovciach, Horšianskej doline, na levickej Kalvárii či pri Bátovskej priehrade.