Piatok, 6. december, 2019 | Meniny má Mikuláš

Levice doma Moravany k ničomu nepustili

Levičania po minulotýždňovej vysokej prehre v Seredi nastúpili pred domácimi fanúšikmi s odhodlaním zvíťaziť. Moravany doma zdolali rozdielom triedy 3:0 a dostali sa na druhú priečku v tabuľke, ktorú len o skóre vedú Topoľčany.

Levice - Moravany 3:0 (2:0)

Levičania chceli odčiniť minulotýždňovú vysokú prehru zo Serede. Začali aktívnejšie, ale hralo sa len medzi šestnástkami. Až v 15. min. Turčan z 18 metrov trafil vedľa brány hostí. V 18. min. veľkú šancu zahodil Molnár, keď triafal hosťujúcemu brankárovi Plánickému do nôh. Prvý gól vsietili Levičania v 25. minúte, keď po centri hlavičkoval Molnár, brankár loptu vyrazil priamo pred Bobora, ktorý už nemal problém otvoriť skóre zápasu. Hostia sa v prvom polčase k ničomu vážnejšiemu nezmohli. Prišla 44. minúta, keď po rýchlej akcii Molnár našiel Feješa, ktorý uzavrel skóre polčasu na 2:0. V druhom polčase opäť domáci zatlačili na svojho súpera, ale gól nedokázali z tlaku vsietiť. Na trávnik sa po striedaní dostal Varga, ktorý v 69. min. vsietil gól po peknej akcii Molnára a následnej prihrávke Pavlíka. Hostia sa zmohli na strelu až v 85. minúte, ale strelu z 25 metrov Ivanič kryl. V 90. min. Molnár centroval na Vidu, ten našiel voľného Jána Vargu, ale ten tesne minul bránu.

Góly: 25. Bobor, 44. Feješ, 69. J. Varga. R Jurenka, ŽK: J. Varga - Boháček, 471 divákov. SLOVAN: Ivanič - Fekiač (81. Belanský), Palic, Turčan, Hlaváčik, Feješ (88. Vida), M. Pavlík, Molnár, Bobor (65. J. Varga), Šlachta, Petráš. Tréner J. Prochotský. OTJ: Plánický - Vajda, Onder, Boháček, Zubka, Kirka, Verchola (46. Ďuriš), Klačmann, Dzurilla, Ondrejkovič, Rusnák. Tréner J. Kravárik.

1. Topoľčany 9 5 2 2 18:12 17 (+5)

2. Levice 9 5 2 2 15:10 17 (+2)

3. Nové Zámky 9 5 1 3 19:11 16 (+1)

4. Vráble 9 5 1 3 18:13 16 (+1)

5. Dun. Lužná 9 4 3 2 9:8 15 (+3)

6. Sereď 9 4 1 4 17:12 13 (-2)

7. Domino 9 4 1 4 11:10 13 (+1)

8. Nitra jun. 9 4 1 4 12:14 13 (+1)