Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Veľké Ludince opäť brali tri body

Futbalisti z Nededu nestačili doma na Veľké Ludince. O všetkom rozhodol už v druhej minúte hosťujúci Števko. Hostia tak vyhrali už druhý zápas v rade a v tabuľke sa posunuli na ôsme miesto.

Neded - V. Ludince 0:1 (0:1)

Domáci konečne chceli zabodovať, ale zaspali úvod, keď po chybe obrany už v 2. min. Števko dostal hostí do vedenia. Domáci dostali síce súpera pod tlak, Nachtmanova hlavička tesne minula šibenicu a v 15. min. vytlačil jeho delovku výborný Benkó na roh. Hostia sa snažili kontrovať najmä agilným Predajnianským, ale obrana Nededu bola na mieste. Domácich zaskočilo zranenie brankára Hrdinu v 24. min., keď na jeho mieste nastúpil mladý Racsko, ktorý sa zhostil svojej úlohy dobre. Do prestávky ešte vzrušila hlavička Kováča v 40. min., ako aj strela L. Kalmára pred koncom polčasu. Po obrátke sa domáci snažili o obrat, ale Kováč s Hrnčárom neskórovali, na druhej strane Predajniansky v 51. min. hlavičkoval nad. Domáci sa snažili vyrovnať priebeh stretnutia, ale Nachtman v 62. min. zahodil tutovku hlavou, keď z 5 m mieril vedľa. Zlom v stretnutí mohla priniesť 73. minúta, keď brankár hostí stiahol rukami Halajiho, ale pokutový kop Nachtmana gólman hostí chytil. Neded v snahe ukoristiť aspoň bod vsadil všetko na útok, mal príležitosti striedajúcim Kukučkom a Brathom, ale boli to hostia, ktorí mohli v nadstavenom čase pridať druhý gól, no Racsko preukázal svoje kvality. Domáci prehrali už siedmy duel o gól.

Gól: 2. M. Števko. R Otiepka, ŽK: Ed. Hrnčár, L. Kalmár – Benkó, Magala, Zorád, 150 divákov. FC: Hrdina (24. Racsko) – Halaji, Látečka, Ed. Hrnčár, Ambruš, Onofrej (61. Kukučka), L. Kalmár, Nachtman, Brath, Kováč (81. G. Kalmár), Benkovský. DRUŽST.: Benkó – Balog, Števko, Bagala (78. Nothart), Zorád, Kosák, Predajnianský (86. Pintér), Mikula (82. Petráš), Horniak, Soboňa, Dulai. Tréner I. Kasana.