Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Levičania v oklieštenej zostave len remizovali

Levickí futsalisti nastúpili na palubovke predposledného tímu v značke oslabenej zostave, čo sa napokon aj prejavilo na ihrisku po remíze 4:4.

12. kolo

KSF Doxx Žilina - Futsal Team Levice 4:4 (2:3)

Góly: Švec 3, P. Gabaš. Levice: Molnár, Bielik, Budovec, Zorád, Chudý, Rakica, Švec, Adami, Tréner: J. Duhony. Diváci: 300. ŽK: Rakica. R: Botka, Rogoň

Levičania vycestovali na zápas do Žiliny v značne oklieštenej zostave. Snažili sa hrať od úvodu zo zabezpečenej obrany. Úvod stretnutia bol opatrný z oboch strán. V 4. min Horký sa dokázal presadiť, po kombinačnej akcii - 1:0. Následne si vytvorili domáci hráči územnú prevahu a strelami z diaľky sa snažili prekvapiť Molnára, ktorý však bol pozorný. V 8. min dvojica Budovec – Gabaš prečíslila obranu súpera, ale žiaľ bez presného zakončenia. Levičania sa otriasli z prevahy domácich a začali oni diktovať tempo zápasu. V 10. min bol Chudý faulovaný, hostia zahrávali priamy kop, po nacvičenom signály lopta skončila tesne nad bránkou Žiliny. O minútu nato už Švec trafil loptu tak ako chcel a vyrovnal na 1:1. Domáci sa potom vrhli do útoku a snažili sa streliť druhý gól. Nakoniec v 18. min sa im to aj podarilo, keď sa Németh uvoľnil cez dvoch hráčov a upravil na 2:1. Záver prvého polčasu, ale patril hráčom Levíc. V 19. min sa presadil Gabaš a vyrovnal na 2:2. A v samom závere Švec tvrdou strelou nedal šancu gólmanovi a bolo to 2:3. V druhom polčase Žilinčania vybehli na svojho súpera, vypracovali si šance a strieľali z každej pozícií. Brankár Molnár svoje mužstvo podržal a hlavne vďaka nemu sa skóre v tejto časti stretnutia nemenilo. Nakoniec sa súper dokázal presadiť a vyrovnal na 3:3. Gól domácich ešte viac povzbudil a hnal do útoku. V 25. min Rakica uvidel žltú kartu. Hra mala svoje grády a útoky sa striedali na oboch stranách. V 34. min Štylla po štandartke aj zo šťastím dostal loptu do levickej bránky – 4:3. V 36. min si tréner Duhony zobral oddychový čas stiahol Molnára z palubovky a Levičania hrali power-play. Vypracovali si šance, postupne Švec, Gabaš a Zorád neuspeli v súboji s domácim brankárom. A veľkú šancu mal aj Rakica, ale ani on nedal. Nakoniec po Zorádovej ideálnej prihrávke Švec vyrovnal na 4:4. V závere duelu sa domáci snažili streliť víťazný gól, ale pozorná hra Levičanov im to neumožnila. Deľba bodov je spravodlivá, hostia podali kolektívny výkon. Hráči bojovali do poslednej sekundy stretnutia. V drese Levíc sa predstavil prvýkrát aj Adami, ktorý svojim výkonom nesklamal.

Povedal po zápase:

Gabriel Švec, autor 3 gólov
„Zápas sme začali opatrne a domáci na nás zahrali presing. Postupne sme vyrovnali hru a začali byť nebezpečný. Veľmi dobre nám vychádzali rohové kopy z čoho sme dali aj dva góly a mohlo byť ich viac. Zápas v druhom polčase chcelo každé mužstvo rozhodnúť pre seba. My sme nakoniec museli zachraňovať bod v poslednej minúte. Myslím, že tento zápas mal vynikajúce tempo a veľa šancí na obidvoch stranách.“

1. Na priechodoch v Leviciach vodiči opäť zrazili chodkyne 48
  2. KAM ZA FUTBALOM: Jesennú futbalovú časť ukončia zápasy v krajských súťažiach 41
  3. V Leviciach má vzniknúť 750 nových pracovných miest 41
  4. Parkovisko pred levickou poliklinikou začnú prerábať 35
  5. Knihy pobalili, oddelenie zatvorili. Sťahovať späť sa ale stále nemôžu 30
  6. Na elektromobile dobyl Levičan Európu. Teraz chystá otvorenie nabíjacej stanice 22
  7. NITRIANSKA ŽUPA: Aké sú odmeny a benefity poslancov a predsedu? 16
  8. Aj jeseň môže byť veselá 15
  9. Prečo muži v Nitrianskom kraji žijú kratšie ako ženy? 14
  10. FOTOGALÉRIA: Kozárovce v poslednom jesennom domácom zápase privítali Šurany Foto 13