Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Levičania úradujúceho majstra poslali domov s výrazným debaklom

Astrum v zápase dohrávaného 35. kola s Prievidzou nemal od úvodných minúť žiadne zľutovanie. Úradujúci majster Slovenska si domov odniesol vysokú prehru 99:54. Levičania naposledy v lige utŕžili porážku ešte v polovici decembra, keď nestačili na Inter a o

Brandon Fields(Zdroj: Ilust. Mário Bočák)

d tohto zápasu ťahajú šnúru 11 víťazstiev v rade.

Astrum Levice - BC Prievidza 99:54 (30:8, 20:10, 17:22, 32:14)

Domáci mali výborný vstup zápasu, keď v prvých siedmych minútach dovolili svojmu súperovi z Prievidze streliť len tri body a oni si naopak na svoje konto pripísali 21. Levičanom sa darilo z každej pozície a hosťom nevychádzalo prakticky vôbec nič. V 9. minúte to bolo už zdrvujúcich 20 bodov (26:6). Prievidza v prvej štvrtine dokázala nastrieľať len 8 bodov. Domáci Fields v závere upravoval na 30:8.

V druhej perióde sa obraz hry nezmenil. Na domácich hráčoch bolo vidieť, že si hru užívajú a hrajú pre divákov. Polčasové skóre sa zastavilo na výsledku 50:18. Hostia z Prievidze tak za 20 minút dokázali nastrieľať len mizerných 18 bodov.

Na začiatku druhého polčasu sa síce hostia chytili, ale Levičania im výraznejšie znížiť nedovolili a postupne si ďalej začali bodový rozdiel. Tretie štvrtinu síce vyhrali hostia 17:22, ale stačilo to iba na zníženie na 67:40.

V záverečnej časti hry domáci predvádzali skvelé akcie, ktoré domácich fanúšikov stavali na nohy. Z pohľadu Levíc to bola už len akoby exhibičná hra, ktorej cieľom bolo dosiahnutie stobodovej hranice, ale to sa im už v závere nepodarilo. Levičania tak už po tretíkrát v sezóne zdolali úradujúceho majstra. Tentoraz po výsledku 99:54. Najlepším hráčom domácich bol tvorca hry Willie Kemp, ktorý v zápase zaznamenal 20 bodov, 5 asistencii a 2 doskoky. Výborne mu v zápase asistovali ďalší dvaja Američania Fields a Simmons, ktorý konto Prievidze zhodne zaťažili 15 bodmi.

Najviac bodov: Kemp 20, Fields a Simmons po 15, Addison 14, Nuber a Grznár po 11, Mrviš 5, Nuhanović 4, Lehman a Vojtek po 2 - Šturcel 13, Žiak 9, Mihajlovič a Falkner po 8. TH: 22/13 - 19/11, fauly: 18 - 19, trojky: 10 - 3, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Matejčík, 1100 divákov.