Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Posledné derby v sezóne pre Levice

Levičania nastúpili na posledný zápas Slovenskej extraligy v derby zápase proti Nitre. V drese Astrumu sa nepredstavil hlavný tvorca hry Willie Kemp, ktorý dostal od trénera voľno. Levičania aj napriek tomuto handicapu zápas zvládli a po výsledku 75:73 si

(Zdroj: Ilust. Mário Bočák)

do tabuľky pripísali dva body.

Astrum Levice – Edymax SPU Nitra 75:73 (25:17, 11:13, 17:15, 22:28)

Domáci mali lepší vstup do zápasu, keď sa v 2. minúte ujali vedenia 6:0. Nitra sa dokázala presadiť až v 3. minúte, keď sa trafil Mclain. Následne však Levice opäť ušli svojmu súperovi, keď Robo Nuber trojkou zvyšoval už na 11:4. Hostia však tiež pridali a podarilo sa im znížiť. Bodovo sa darilo najmä Noelovi, ktorý sa v zápase stal najlepším strelcom, keď zaznamenal 21 bodov. Prvú štvrtinu domáci vyhrali 25:17.

Druhú periódu otvoril hosťujúci Kovačevič trojkou a znížil na 25:20. V 13. minúte za stavu 29:24 si domáci tréner Meleščenko zobral „time“, ktorý domácim pomohol a následne v 17. minúte Nuhanović zvyšoval už na rozdiel 10 bodov (34:24). Do polčasu ešte hostia stihli znížiť na 36:30, keď sa dvoma presnými šestkami do streleckej listiny zapísal Geiger.

Tretia štvrtina mala takmer identický priebeh ako tá posledná. Otvárali ju opäť hostia trojkou. Tentoraz sa trafil výborne hrajúci Noel. V 23. minúte to bolo už len o bod (38:37), keď sa znova trafil bývalý hráč NBA David Noel. Levičania však hostí do vedenia nepustili a opäť im mierne ušli. Prišla totiž chvíľa Fieldsa, ktorý v tejto štvrtine jednoznačne dominoval. Brandon v závere periódy upravoval na 53:45.

V záverečnej časti hry si Levice udržiavali dostatočný náskok pred svojím súperom. V drese Nitry sa bodovo darilo aj nestarnúcemu Peťovi Semanovi, ktorý obliekal levický dres obliekal v majstrovskej sezóne. 2010/2011. Hostia sa tesne pred koncom zápasu chytili a boli len kúsok od vyrovnania. Ani oni sa však nevyhli chybám a Levičania svoj posledný zápas v Slovenskej extralige napokon dotiahli do víťazného konca po výsledku 75:73.

ASTRUM: Fields 16, Mrviš 14, Grznár 12, Simmons 11, Vojtek 7, Nuhanović 7, Nuber 5, Addison 3, Lehman 0. EDYMAX: Noel 21, Seman 12, McClain 8, Geiger 7, Sparks 7, Tomek 5, Žvan 5, Kovačevič 5, Kosa 3, Hasan 0, Bilič 0. TH: 29/17 - 8/7, fauly: 14 - 25, trojky: 4 - 10, rozhodovali: Zubák, Karniš a Šarišský, 1600 divákov.

Povedali po zápase:

Oleg Meleščenko, tréner Levíc: „V dnešnom zápase sme chceli vyskúšať niečo nového v obrane a to nám aj počas celého zápasu vychádzalo. Boli tam aj momenty, keď sme vypadli z hernej pohody a Nitra sa vrátila do zápasu, ale celkove sme kontrolovali zápas, takže s tým som veľmi spokojný. To čo sme si pred zápasom naplánovali, sme aj splnili. Odteraz sa už ideme sústrediť len na Českú ligu“.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Myslím si, že tento zápas bol pre nás vynikajúcou prípravou pred blížiacim sa play off. Levičania na nás hrali veľmi dynamický, agresívny basketbal, ktorý sa bude hrať aj v play off. My sme v posledných zápasoch hrali dosť útočne, takže s tohto pohľadu to bolo fantastické, že sme si mohli zahrať proti takému mužstvu ako sú Levice. Myslím si, že v našej lige už takéto možnosti nebudeme mať. Tá kvalita domácich sa prejavili. Zápas bol až do konca dramatický. Vynechali sme množstvo šancí, takže prehra o dva body je veľmi prijateľná. Domáci v obrane jasne dominovali, ešte jasnejšie dominovali na doskakovaní pod oboma košmi, kde sa to skončili priepastnými 43 ku 23. Pred play off to bolo pre nás to najlepšie. Od pondelku máme čo robiť, aby sme sa pripravili na Svit.“