Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Želiezovce vysoko vyhrali

Štvrtá liga Juhovýchod mala počas uplynulého víkendu na programe 18. kolo. Želiezovce bodovali naplno a Hontianska Vrbica brala bod za remízu vo Vrakuni.

Želiezovce - Močenok 5:2 (3:1). Domáci sa bleskovo dostali do vedenia, keď po 40 sekundách nariadil rozhodca jedenástku, ktorú premenil Herceg. Hosťom sa podarilo v 40. min. vyrovnať, na čo ale domáci kontrovali dvoma gólmi do kabíny. Želiezovčania sa po minulom zbabranom zápase vzchopili, dotiahli zápas do víťazného konca a vyslúžili si tak pochvalu od trénera Štullera.
Góly: 1. M. Herceg (11 m), 41. a 75. P. Kokoška, 45. E. Vavrík, 55. S. Rotík - 40. Dužek, 61. Vencel. R Ferenczi, 250. MŠK: Straňák - Tóth, Dobiáš (70. Karko), Začka, Duchoň - Barecz, S. Rotík, Vavrík (81. Varga), Valach (86. Bencsík) - Kokoška, Herceg. FK: Valenský (46. Fitere) - Slíž, Pilo, Meszáros, Danada - Meško, Lalúch, Kostoláni, Tichý (34. Petrák) - Dužek (58. Vencel), Matušica.

Vrakúň - Hontianska Vrbica 0:0. Domáci boli favoritom a od prvých minút mali prevahu aj strelecké pokusy, ktoré však išli mimo bránu. Na druhej strane sa ocitol v úniku Kalman, ale brankára neprekonal. Hostia vsadili na defenzívu, cez ktorú sa Vrakúň aj napriek veľkej snahe a prevahe nedokázal presadiť.
R Oselský, 200. VRAKÚŇ: Izsmán - Végh, Németh, Kázmér, Audi (47. Gróf), Borbély, Egri, Hamar (78. Pinte), Bódis, Zvoncsár, Tóth (46. Filo). DRUŽST.: Haramia - Juhás, Gubo, G. Kačmárik, Adami, A. Kačmárik, Patrik Pilinský (88. Hudec), Magda (79. Herák), Horský, Pavel Pilinský, Kalman.

Kolárovo - Nový Život 2:0 (1:0). V stretnutí sa predviedli obe mužstvá v útočnom duchu. Úvodný gól zápasu vstrelil hlavou do šibenice Tóth po peknom centri Magyara. Po prestávke domáci pridali ďalší zásah, keď samostatný únik Magyara na bránu hostí vyústil do faulu a následného pokutového kopu, ktorý premenil P. Máté. Domáci si udržali vedenie a získali tri body.
Góly: 25. Á. Tóth, 54. Zs. Máté (11 m). R Línet, 180. FK: Róm - P. Máté (73. Leckéši), Musitz, Zuzula, Tóth, R. Kürthi, Glofák, Z. Máté, Kertész (90. Krnáč) - Magyar, Šima. N. ŽIVOT: Mezei - Horváth (64. Mészáros), Adamica, Marič (73. Lelkes), Kucman - Nyársik, Király, T. Skuby, G. Skuby - Lengyel, A. Skuby (78. Havlik).

Dvory n/Ž. - Dun. Streda B 3:0 (1:0). Diváci mohli vidieť kvalitný futbal od úvodných minút. Skóre zápasu otvoril v 18. min. Dobrý, keď premenil nariadený pokutový kop. Počas celého zápasu išli domáci jednoznačne za víťazstvom a po kvalitnom výkone si pripísali zaslúžené tri body. V zápase sa zaskvel brankár Alaksa, ktorý zneškodnil pokutový kop hostí.
Góly: 18. D. Dobrý (11 m), 46. M. Szabó, 88. R. Cingel. R Haršány, 150. TJ: Alaksa - Kosztolányi, Gašparík, Kósa, Horňáček - Hruška, Dobrý, Mach, Cingel - Kováč, Szabó (79. Gyeszat). DAC B: Jamriškovič - Bíro, Boya, Lénárt (54. Kotto), Ágh - Salko, Miklós, Fieber, J. Érsek - A. Érsek, Ndjandja.

ČFK Nitra - Štúrovo 1:0 (1:0). Najdôležitejší moment zápasu sa odohral hneď v jeho úvode, keď Kurej poslal domácich do vedenia. Počas I. polčasu si domáci vytvorili menšiu prevahu, ale ďalší gól už nepridali. Po prestávke Štúrovo postupne pridávalo na aktivite, no očakávaný tlak v snahe o vyrovnanie z jeho strany neprišiel. ČFK tak nemalo problém kontrolovať dianie na ihrisku, súpera do výraznejšej šance nepustiť a nakoniec získalo cenné tri body.
Gól: 3. M. Kurej. R Bezák, 50. ČFK: Wagner - Dedič, Mošať, Balabáš, Javorčík, Ondruška (90. Čiffáry), Budaj, Kurej, Bisák (87. Štós), Charizopulos, Serenčéš (80. Kramný). MŠO: Prohászka - Molnár, Simonka (86. Kunyik), Saláta, Góra, Valent, Urblík (68. Kianek), Tóth (68. Repka), Balog, Baranyai, Bábsky.

Šurany - Veľký Meder 1:0 (1:0). Od úvodu sa hral veľmi kvalitný futbal, pričom domáci svoju dominanciu v prvom polčase potvrdili aj gólovo. V druhom polčase sa hra začala vyrovnávať, avšak hostia neboli pripustení k žiadnej vážnej šanci.
Gól: 22. M. Švajda. R Hagara, 550. ŠK: Mráz - Procházka, Piskla, Schroner (62. Halás), Tvrdoň (75. Mlynár), Dudáš, Gábriš, Blaho, Hulík, Simonides, Švajda. MŠK: Gyuru - Tuschel, Föglein (60. Filipský), Léránt, Rózsa, Muráni, Csápai, Gögh, Szerencsés, Pisár, Musil.

Váhovce - ViOn B/Volkovce 0:2 (0:0). V svižnom zápase sa hralo zo strany na stranu, domáci v prvom polčase nepremenili tri veľké šance, čo ich mohlo neskôr mrzieť, keďže hostia hneď po zmene strán išli do vedenia. Nádych k vyrovnaniu zo strany Váhoviec stoplo vylúčenie Slobodu a ViOn v závere definitívne rozhodol Skladanom.
Góly: 48. P. Baumeister, 90. M. Skladan. R Hegedüs, 100. ČK: 82. Sloboda (V). ŠK: Javor - Mikulec, Takáč, Minár, Onofrej, Kikuš (54. Šerfözö), Borš, Klatt, Šercel, Sloboda, Jakubec (46. Karácsony). VION B: Školník - Vnad, Kozolka, Mikuš, Zemanovič, Gábriš, Skladan, Korman, Furtado, Pintér (90+. Drgoňa), Baumeister (90 +. Bednár).

Veľké Lovce - Imeľ 2:1 (0:0). Góly: 68. K. Pavlatovský, 76. M. Lontoš - 67. J. Lovász. R Mokoš, 150. V. LOVCE: Racko - Gočala, Galovič, Pavlatovský (82. Štofko), Hajko, Endrödi, Kubištel (77. Mihók), Lontoš, M. Bagala, Peciar (90. Zima), Andrášik. TJ: Balogh - Kováč (89. Takács), Simonics, D. Csontos, Hübsch, M. Lovász, Oršolík, J. Lovász, Németh, Haris, R. Csontos.

1. ViOn B/Volk. 17 10 5 2 45:21 35 (+11)
16. H. Vrbica 17 2 2 13 18:42 8 (-16)
NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - A. Rózsa (V. Meder), R. Pintér (ViOn B/Volkovce), 10 - Z. Csápai (V. Meder), T. Bábsky (Štúrovo).

1. Zmeny v nemocnici sa dotkli aj personálnej oblasti 1 243
  2. Voľby do VÚC 2017 Levice: Zoznam kandidátov na poslancov 691
  3. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali v 35. týždni 521
  4. Nový šéf dostavby Mochoviec už neočakáva veľké zmeny v projekte 434
  5. Levickú nemocnicu už prevzala skupina AGEL. Čakajú ju viaceré zmeny 228
  6. Auto nechajte doma. Cestovanie bude v Leviciach a Šahách zajtra zadarmo 55
  7. Prvé majstrovské stretnutie levickým hokejistom vyšlo. Dolný Kubín z Levíc odchádzal s debaklom Foto 54
  8. Pri Šahách sa zrazilo auto s autobusom, neprežili štyria ľudia 49
  9. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali v 36. týždni Foto 46