Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Na úvod play-off vysoká výhra Levíc

Basketbalisti Astrumu Levice predviedli výborný vstup do vyraďovacej časti Mattoni NBL. V rámci predkola play-off doma v prvom zápase hostili Levhartov z Chomutova. Svojho súpera jednoznačne porazili vysoko 93:66.

Domáci Chomutovu nedali žiadnu šancu.(Zdroj: Ilustr. Mário Bočák)

Astrum Levice - Levharti Chomutov 93:66 (28:17, 19:15, 25:22, 21:12) - stav série: 1:0

Na úvod sa stretnutia si fanúšikovia vypočuli hymny oboch krajín a následne sa už Levičania zahryzli do svojho súpera. Hostí načal trojkou domáci rozohrávač Willie Kemp. Hostia z Chomutova ešte v úvode držali krok so svojím súperom, ale Levičania začali postupne navyšovať svoj náskok. V 8. minúte po trojkách Fieldsa a Kempa Astrum viedol už o 14 bodov 26:12. Hosťom nepomohol ani oddychový čas. Skóre prvej štvrtiny uzavrel bývalý hráč Nitry Pavel Bosák (Chomutov) na 28:17.

V druhej perióde sa hostia mierne zlepšili, ale stačilo im to len na dotiahnutie sa na rozdiel 9 bodov (36:27). Následne sa opäť predviedli americké posily domácich. Darilo sa najmä Simmonsovi. Ten v zápase zaznamenal double-double. Polčas domáci napokon vyhrali 47:32.

Tretiu štvrtinu otváral hosťujúci Allen (47:34). V 23. minúte sa hosťom dokonca podarilo znížiť na rozdiel troch bodov (47:44). Levičania však žiaden obrat v zápase nedopustili a zapli naplno. Vzápätí sa to prejavilo aj na skóre, keď na konci 24. minúte viedli už 54:44. Potom pridal trojku domáci Rišo Grznár a Levičania sa opäť dostali do pohody. Posledne menovaný hráč uzatvoril ďalekonosnou trojkou skóre tretej periódy na 72:54.

V záverečnej časti hry to už bolo len o výške konečného skóre. Levičania boli jednoznačne lepším tímom a zaslúžene zvíťazili vysoko 93:66. Zaujímavosťou zápasu bolo, že najlepšími strelcami oboch tímov sa stali hráči s rovnakým menom Fields. Ten domáci (Brandon) zaznamenal 20 bodov a hosťujúci John 17.

Najviac bodov: B. Fields 20, Simmons 20, Kemp 18 - J. Fields 17, Allen 14, Pecka 10. TH: 20/12 - 13/7 , fauly: 13 - 19, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Paulík, Kapl a Večeřa, 1600 divákov

Povedali po zápase:

Oleg Meleščenko, tréner Astrumu Levice: „ Play-off je úplne iná súťaž. Teraz začíname od nuly a preto možno bol ten zápas trochu nervózny z našej strany. Vedeli sme, že mi tu doma máme niečo navyše (divákov) a preto sme robili dosť nerozumné chyby. Teraz sa začneme pripravovať na ďalší zápas vonku. Viem, že tam to bude o niečo ťažšie, ale chceme to zvládnuť hlavne kvôli našim fanúšikom. Všetko je to totiž o nich. Celkovo budem hodnotiť zápas až keď my prejdeme cez svojho súpera do ďalšieho kola play-off.“

Tomáš Esner, tréner Chomutova: „ My sme prišli z obrovským rešpektom k svojmu súperovi. Levice hrajú doma dobre, ale my sme sa naposledy pred pár dňami presvedčili, že sa s domácimi dá hraťa od toho sme sa chceli odraziť. Od nás zase nevýrazný prvý polčas, dobre sme vstúpili do druhého polčasu a predvádzali sme to, čo chceme hrať a následne dokážeme na päť minút totálne vypadnúť z role a to rozhodlo ten zápas, ktorý sa na konci už len dohrával. Preto, aby sme sa tu v Leviach ukázali budúcu sobotu urobíme maximum. Ja proste verím, že už to musí prísť. My nemáme natoľko horší tím, aby sme nedokázali Levice poraziť hlavne v domácom prostredí.“