Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Futsalisti na záver doma remizovali

Levickí futsalisti sa v poslednom zápase základnej časti doma predstavili proti už istému víťazovi Openligy STc Púchov. Zápas sa napokon skončil spravodlivou remízou 2:2.

Levické mužstvo s trofejou.(Zdroj: Kristián Molnár)

Levickí futsalisti sa v poslednom zápase základnej časti doma predstavili proti už istému víťazovi Openligy sTC Púchov. Zápas sa napokon skončil spravodlivou remízou 2:2.

Futsal Team Levice - sTC Puchov 2:2 (1:1)

V poslednom kole hostili Levice bojujúce o titul v rámci Západoregiónu už istého víťaza Openligy a majstra Stredoregiónu sTc Púchov. Úvod patril jednoznačne hosťom a prvé štyri minúty sa hralo výlučne pred domácou svätyňou. Líder z toho dokázal vyťažiť rýchle vedenie po góle Ranušu, plus dve tyčky na Molnárovej konštrukcii. Púchov dobre kombinoval, no postupne sa preberali aj žltozelení. V 15. minúte zavelil do útoku kto iný ako Pleva, keď sa presadil šikovnou otočkou – 1:1, navyše po pár sekundách mohol pridať i svoj druhý zásah, ale gólman hostí bol proti. Aj po zmene strán sa hral futsal, ktorý mal hlavu i pätu, na hre oboch to bolo poznať, že sa stretli dva vyspelé celky ašpirujúce o postup do extraligy. V 27. minúte prišiel najkrajší okamih zápasu, keď center letiaci do hosťujúcej šestky poslal Pleva z jednej bez prípravy do vinkla – 2:1. sTC sa dokázalo rýchlo otriasť a už po piatich minútach Burdej zo štandartky prestrelil všetko čo mu v ceste stálo – 2:2. S ubúdajúcim časom sa súperi postupne vyrovnávali so zmierlivým skóre, ktoré obom vyhovovalo, na konci tak mohli obaja oslavovať titul v rámci svojho regiónu a postup do májovej baráže.

Góly: Pleva 2. Žk: Jančo, Pleva. Zostava LV: Molnar "C", (Bielik)-Budovec, Zorád, Pleva, Jančo - Krenčan, Rakica, J. Mališ, Graus, Adami, M. Mališ. Rozhodovali: Ágg a Szkokan. Divákov: 350.