BÁTOVCE. Brány pre návštevníkov otvorili 31. augusta dva kostoly, požiarna zbrojnica aj kúria, v ktorej slávnostne otvorili pamätnú izbu. V jednej jej časti sú predmety, ktoré sa v bátovských domácnostiach používali v minulých storočiach. V ďalšej časti sú fotografie a dokumenty pripomínajúce slávnu minulosť obce.
Kultúrny program bol v Gazdovskom dvore. FOTO: (JB)
Brány tiež otvoril Gazdovský dvor, kde na úvod zahrala dychová hudba z Pečeníc. Potom sa na pódiu vystriedali rómska spevácka skupina z Pukanca, folklórne skupiny z Podlužian a Sebechlebov a mužská spevácka skupina z Bátoviec.
V programe vystúpil aj domáci súbor Bátovčan. FOTO: (JB)
Na námestí zaujala návštevníkov aj výstavka veteránov – traktorov, áut a motocyklov. Viacerí zo starších si nostalgicky zaspomínali na časy, keď na podobných strojoch brázdili cesty. Večer podujatie pokračovalo ľudovou zábavou až do neskorej noci.