Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Levičania nestačili na Inter

V stretnutí 19. kola basketbalovej extraligy sa Levičania predstavili na bratislavskej palubovke. Lídrovi tabuľky podľahli po výsledku 104:82.

INTER BRATISLAVA – LEVICKÍ PATRIOTI 104:82 (33:29, 34:22, 22:16, 15:15)
Levičania cestovali do Bratislavy bez zraneného Anunu a chorého Vlaiča, čo bolo v súboji proti Majstrovi veľmi nepríjemné oslabenie. V komornej atmosfére na Pasienkoch sa hral od úvodnej minúty extrémne útočný basketbal. Domáci tím sa po dlhšej zápasovej prestávke pomaly rozbiehal, čo húževnatým Patriotom vyhovovalo a v 5.minúte viedli 7:12. Interu potom pomohol príchod Miloševiča, ktorý presnou streľbou z diaľky otočil vedenie na stranu domácich. Hostia však v útoku mierili taktiež presne a po desiatich minútach poriadnej prestrelky bol stav zápasu 33:29. Ani v druhej desaťminútovke strelci nepoľavili zo svojej aktivity. Levičanov ťahal pod košom Elijah Obade a na obvode hlavne dvojica Klár – Lockhart. Obrana žlto-zelených horela a Inter nasrieľal v prvom polčase 67 bodov. Levičania ale museli myslieť aj na fauly, aby v druhom polčase nenastal problém s vyfaulovaním a aj preto nebola obrana Patriotov stopercentná. Po dvadsiatich minútach hry bol stav zápasu 67:51.

Po prestávke predsa len trochu oba tímy zvýšili aktivitu v obrane, hostia ale dokázali držať krok a náskok Interu príliš nenarastal. Po troch desaťminútovkách bol stav zápasu 89:67. Hoci sa občas zdalo, že Inter natiahne vedenie v zápase ešte na vyšší náskok, Patrioti dokázali odpovedať, a konečným rezultátom, ako aj predvedenou hrou, až na pár zbytočných chýb, si určite hanbu v Bratislave nespravili.

BK INCHEBA: Starosta 21, Graham 17, Williams 11, Baťka 10, Bílik 0 (Miloševič 21, Kuffa 14, Bulatovič 7, Otčenáš 3, Novysedlák 0). BK PATRIOTI: Obade 28, Lockhart 21, Klár 18, Galata 6, Klein 3 (Brecska 2, Matúš Marchyn 2, Števko 2, Drapák 0, Mišenka 0). TH: 21/15 – 21/15, FAULY: 19 – 21. TROJKY: 20/9 – 17/5. DIVÁCI: 450. ROZHODCOVIA: Fuska, Pipíška, Bartoš.

POVEDALI PO STRETNUTÍ:

Oleg MELEŠČENKO (tréner BA): „Jednoducho by som to zhodnitil tak, že je dobré, že sme vyhrali. Druhá vec je, že svoju rolu zohrala dlhá pauza trvajúca dva týždne. Nevedeli sme chytiť zápasový rytmus. V prvých dvoch štvrtinách nám nič nepomáhalo a nemohli sme hrať, čo sme chceli. Možno sme niekedy pobavili divákov, ale nie som celkom spokojný. Očakával som trochu viac."

Ladislav LUTOVSKÝ (tréner LV): „Prišli sme v oklieštenej zostave, keďže sa zranil Anuna a v utorok ochorel Vlaič. Aj tak sme chceli odohrať čo najlepší zápas. Boli sme, myslím, dôstojným súperom v prvej štvrtine, v ktorej sme držali krok s domácimi. Potom sa ale prejavila kvalita Interu. Hral sa obojstranne útočný basketbal, nevidel som nejakú snahu o agresívnu obranu, o čom svedčí aj skóre prvého polčasu. Dostali sme 67 bodov, čo si nepamätám, že by sa mi niekedy počas mojej kariéry stalo. V druhom polčase sa len dohrávalo, no nechceli sme, aby sa to skončilo zahanbujúcou prehrou."

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Pýtajte sa primátora / starostu

Máte na svojho primátora alebo starostu otázku? Pošlite nám vašu otázku a MY sa opýtame za vás!

Len do vypredania zásob!

Odomknite si články na celom SME.sk a MY vám dáme kávovar ako darček

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Zo softvérového vývojára je Levičan teraz v Seattli trénerom parkouru

Vyštudoval levické gymnázium a informatiku na STU. K práci v USA mu dopomohli zahraničné stáže.

Na turistike v Yosemitskom parku v Kalifornii, kde istý čas žil.
BASKETBAL

BASKETBAL: Wade-Chatman nastrieľal Handlovej 27 bodov

Basketbal sa zaradil do skupiny športov, ktoré mohli vďaka výnimke pokračovať. V sobotu sa tak po pretestovaní odohralo kompletné 6. kolo, v ktorom Levice doma zdolali Handlovú.

Zahanbiť sa nenechal ani kapitán Levíc Šimon Krajčovič, ktorý prispel k víťazstvu Patriotov 17 bodmi, 10 doskokmi a 7 asistenciami. Bol aj vyhlásený za najlepšieho slovenského hráča 6. kola SBL.