Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Levičania nestačili na Inter

V stretnutí 19. kola basketbalovej extraligy sa Levičania predstavili na bratislavskej palubovke. Lídrovi tabuľky podľahli po výsledku 104:82.

INTER BRATISLAVA – LEVICKÍ PATRIOTI 104:82 (33:29, 34:22, 22:16, 15:15)
Levičania cestovali do Bratislavy bez zraneného Anunu a chorého Vlaiča, čo bolo v súboji proti Majstrovi veľmi nepríjemné oslabenie. V komornej atmosfére na Pasienkoch sa hral od úvodnej minúty extrémne útočný basketbal. Domáci tím sa po dlhšej zápasovej prestávke pomaly rozbiehal, čo húževnatým Patriotom vyhovovalo a v 5.minúte viedli 7:12. Interu potom pomohol príchod Miloševiča, ktorý presnou streľbou z diaľky otočil vedenie na stranu domácich. Hostia však v útoku mierili taktiež presne a po desiatich minútach poriadnej prestrelky bol stav zápasu 33:29. Ani v druhej desaťminútovke strelci nepoľavili zo svojej aktivity. Levičanov ťahal pod košom Elijah Obade a na obvode hlavne dvojica Klár – Lockhart. Obrana žlto-zelených horela a Inter nasrieľal v prvom polčase 67 bodov. Levičania ale museli myslieť aj na fauly, aby v druhom polčase nenastal problém s vyfaulovaním a aj preto nebola obrana Patriotov stopercentná. Po dvadsiatich minútach hry bol stav zápasu 67:51.

Po prestávke predsa len trochu oba tímy zvýšili aktivitu v obrane, hostia ale dokázali držať krok a náskok Interu príliš nenarastal. Po troch desaťminútovkách bol stav zápasu 89:67. Hoci sa občas zdalo, že Inter natiahne vedenie v zápase ešte na vyšší náskok, Patrioti dokázali odpovedať, a konečným rezultátom, ako aj predvedenou hrou, až na pár zbytočných chýb, si určite hanbu v Bratislave nespravili.

BK INCHEBA: Starosta 21, Graham 17, Williams 11, Baťka 10, Bílik 0 (Miloševič 21, Kuffa 14, Bulatovič 7, Otčenáš 3, Novysedlák 0). BK PATRIOTI: Obade 28, Lockhart 21, Klár 18, Galata 6, Klein 3 (Brecska 2, Matúš Marchyn 2, Števko 2, Drapák 0, Mišenka 0). TH: 21/15 – 21/15, FAULY: 19 – 21. TROJKY: 20/9 – 17/5. DIVÁCI: 450. ROZHODCOVIA: Fuska, Pipíška, Bartoš.

POVEDALI PO STRETNUTÍ:

Oleg MELEŠČENKO (tréner BA): „Jednoducho by som to zhodnitil tak, že je dobré, že sme vyhrali. Druhá vec je, že svoju rolu zohrala dlhá pauza trvajúca dva týždne. Nevedeli sme chytiť zápasový rytmus. V prvých dvoch štvrtinách nám nič nepomáhalo a nemohli sme hrať, čo sme chceli. Možno sme niekedy pobavili divákov, ale nie som celkom spokojný. Očakával som trochu viac."

Ladislav LUTOVSKÝ (tréner LV): „Prišli sme v oklieštenej zostave, keďže sa zranil Anuna a v utorok ochorel Vlaič. Aj tak sme chceli odohrať čo najlepší zápas. Boli sme, myslím, dôstojným súperom v prvej štvrtine, v ktorej sme držali krok s domácimi. Potom sa ale prejavila kvalita Interu. Hral sa obojstranne útočný basketbal, nevidel som nejakú snahu o agresívnu obranu, o čom svedčí aj skóre prvého polčasu. Dostali sme 67 bodov, čo si nepamätám, že by sa mi niekedy počas mojej kariéry stalo. V druhom polčase sa len dohrávalo, no nechceli sme, aby sa to skončilo zahanbujúcou prehrou."

1. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre