Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Levických futsalistov preveril úradujúci majster Slov-matic Bratislava

Počas víkendu do levickej Športovej haly zavítal úradujúci majster Slovenska vo futsale Slov-matic Bratislava. Tento kolektív už niekoľko rokov kraľuje na futsalovom tróne. Diváci si nenechali ujsť vidieť tento úspešný kolektív a tak sa zápas odohral pred

Oslabení Levičania majstrovi podľahli 3:9(Zdroj: FOTOŠTEVO)

veľmi peknou diváckou návštevou. Majster aj v Leviciach potvrdil svoje oprávnené postavenia v tabuľke.

Futsal extraliga - 17. kolo

Futsal Team Levice – Slov-matic Bratislava 3:9 (0:6)
Góly: Zorád, J. Mališ, Adami. Levice: Bielik, Zorád, Graus, Rakica, Birdáč, Adami, J. Mališ, M. Mališ, Vida, F. Lešťan, Tréner: J. Duhony.

Domáci na stretnutie nastúpili bez troch opôr, hosťom zas chýbal kapitán mužstva. Na výkone Levičanov sa absencia hráčov viac odzrkadlila ako na hosťujúcom tímu. Už v 2. min udreli Bratislavčania, keď po ukážkovej akcii nedali šancu Bielikovi a bolo to 0:1. Druhý gól nenechal na seba dlho čakať a v 4. min Fehérvári po rohovom kope zvýšil na 0:2. V 5. min sa Vida pokúšal z 8 m prekvapiť reprezentačného brankára Gašparoviča, ale lopta skončila nad bránkou. O tri minúty na to sa predviedli hostia a Bielik inkasoval tretí gól. Hráči Slov-maticu boli pri chuti a v polovici prvého polčasu vyhrávali už 0:4. Domáci hráči boli príliš nervózni, viazla kombinácia. V 10. min si loptu vymenili bratia J. Mališ a M. Mališ a prvý menovaný trafil do nôh gólmana hostí. Bola to prvá vážnejšia šanca Levičanov. Po rohovom kope J. Mališ zamestnal Gašparoviča, ale skóre sa nemenilo. Hostia kontrolovali hru, boli neustále v pohybe a v 12. min to už bolo 0:5. Do konca prvého polčasu ešte pridali jeden gól a tak polčasový poltucet bol hrozivý pre ďalší vývoj duelu. Na prekvapenie všetkých, druhý polčas začali domáci aktívne a v 22. min Zorád strelil prvý gól Levíc. Tento moment nakopol levických hráčov. V 24. min J. Mališ využil zaváhanie hosťujúcej obrany a pridal druhý gól a upravil na 2:6. O minútu nato sa trafil Adami a rozdiel bol o tri góly – 3:6. Ďalšiu možnosť na skórovanie mal Zorád, ale tentokrát súboj s brankárom nevyhral a tak sa skóre nemenilo. Po troch inkasovaných góloch v rade sa hostia prebrali, začali viac kombinovať. V 27. min Kyjovský zavesil do vinkla a zobral domácim nádej na dobrý výsledok. V ďalšom priebehu sa hralo útočne z oboch strán. Zverenci trénera Duhonya nedokázali využiť svoje šance, aj keď ich bolo poskromne. Hostia mali niekoľko výborných možností na skórovanie, dokázali streliť ešte dva góly. Ku cti domácim hráčom slúži, že sa nevzdali ani za hrozivého stavu a v druhom polčase ukázali, že sú oprávnene oživením najvyššej futsalovej súťaže.
V piatok 28. februára o 19.30 h. sa v Leviciach predstaví Across Pinerola Bratislava, ktorá je na druhom mieste v tabuľke.
Výsledok 17. kola: STC Púchov - MFK Tupperware Nové Zámky 7:3 (2:3), góly. Varhaník 2, Pagáč, Hrnčík, Štrbák, Beháň, Pružinec – Serbin 2, Dudáš. ŽK: Krivočenko. Ďalšie zápasy kola sa odohrajú 7. marca.

4. Levickú nemocnicu už prevzala skupina AGEL. Čakajú ju viaceré zmeny 323
  5. Prvé majstrovské stretnutie levickým hokejistom vyšlo. Dolný Kubín z Levíc odchádzal s debaklom Foto 72