Piatok, 21. júl, 2017 | Meniny má Daniel

Levickí karatisti zbierali prvé medaily v Prievidzi

Prvým kolom Pohára federácie v karate v Prievidzi, sa rozbehla nová súťažná sezóna, ktorej sa zúčastnili aj pretekári karate klubu Goju – ryu Levice.

Zaslúžené víťazstvo Valentíkovej

René Kubovič v kategórii kata muži OPEN obsadil 1. miesto. Rovnako úspešne sa pre neho uzavrela kategória mužov goju-ryu štýl, kde získal zlatú medailu. Martina Valentíková, ktorá pôsobí v športovom karate už viac ako dekádu, úspešne zvíťazila v kategórii kata ženy OPEN, čo prinieslo klubu ďalšiu zlatú medailu. Daniela Zbihlejová, ktorá štartovala v kategórii dievčat 6 až 9 rokov od 6. kyu sa spomedzi trinástich súperiek prebojovala až do finále, kde čistou technikou a nasadením presvedčila rozhodcov a získala tak zlato. Bianka Havranová a Chiara Holečková sa stretli v rovnakej vekovej kategórii dievčat od 10 až 12 rokov od 4. kyu, kde Bianka získala bronz. V kategórii kata dievčat OPEN do trinásť rokov získala Bianka zlato, Chiara bronz.

Slažanská milo prekvapila, Bírešová excelovala

Kateřina Foltánová, ktorá vekovo preskočila do staršej kategórie 13 až 15-ročných dievčat do 4. kyu (zelený opasok) napokon potvrdila svoje kvality a obsadila krásne 1. miesto. V kategórii 10 až 12-ročných dievčat do 5. kyu (oranžový opasok) štartovali za klub aj Táňa Bírešová a Vanesa Bazalová. Spomedzi devätnástich pretekárok sa prebojovali až do finále, kde Vaneska obsadila 5. miesto. Úspešnejšou bola jej tímová kolegyňa, Táňa Bírešová, ktorá po excelentnom výkone získala striebornú medailu. Po prvýkrát si súťaženie prišla vyskúšať aj Nela Slažanská, ktorá trénerov milo prekvapila, keď spomedzi štrnástich pretekárok prešla až do finále a napokon skončila s tesným rozdielom jednej desatiny na 4. mieste.

Bírešová, Bazalová a Zbihlejová absolútne víťazky

V kategórii družstiev 13 až 15-ročných dievčat, po vynikajúcom výkone, obsadila trojica dievčat Holečková, Havranová a Foltánová 3. miesto. Nevýhodou družstva bola veková nevyrovnanosť, kde Havranová a Holečková boli ostaršené vzhľadom k veku Foltánovej, aby mohli spolu v tejto kategórii štartovať. Pretekárky podali vynikajúci výkon, dokonca bojovali v rozstrele o 2. miesto, kedy mali rovnaké známky. Ich mladšie klubové kolegyne v zložení Bírešová, Bazalová, Zbihlejová boli v kategórii družstiev 10 až 12-ročných dievčat čerešničkou na torte. Po nádhernom prejave a obrovskom nasadení sa stali spomedzi piatich družstiev absolútnymi víťazkami.

Po ukončení prvej časti súťaže nasledovalo kumite, športové zápasenie. Dávid Furda získal v kategórii 10 až 12-ročných chlapcov do 150 centimetrov striebornú medailu. Dominik Miko sa po vyhratom zápase dostal do finále, kde po predĺžení napokon zvíťazil a obsadil v kategórii 16 až 18-ročných juniorov nad 70 kilogramov 1. miesto.

1. FOTOGALÉRIA: Bábätká z levickej pôrodnice (28. týždeň) Foto 1 594