Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Letecký modelár Littva ml. vyhral poslednú súťaž sezóny

Úspešný záver sezóny zavŕšil Ján Littva ml. víťazstvom na súťaži Čechách a druhým miestom v európskej súťaži Eurotour.

Náročné poveternostné podmienky

Cestou na poslednú súťaž tohtoročnej sezóny, do českej obce Polička, počasie naznačovalo, že leteckých modelárov z Litteamu čakajú obtiažne podmienky v podobe zimy a dažďa. Po prvom dni po dobrých výkonoch ostávali v hre o boj o finále traja piloti z Litteamu. Patrik Gach nemal vydarené dva lety. Na druhý deň fúkalo dolu kopcom, pretože letisko malo mierny sklon. „Keď sa lieta dole kopcom, vznikajú rotory, čo dosť tlačí lietadlá k zemi,“ vysvetľuje J. Littva ml., ktorý aj so skúseným J. Littvom st. ťažké podmienky zvládli a postúpili do finále.

Rozhodujúce kolo J. Littva ml. zvládol

Ján Littva ml. vyhral kvalifikáciu a Ján Littva st. postupoval z piateho miesta. Do finále postupovalo deväť najlepších z 37 pretekárov. V prvom kole najlepšie obstál Ján Littva ml., ktorý si pripísal 1000 bodov. J. Littva st. získal 985. Niektorí piloti neulietali plný čas, medzi nimi aj Ján Littva st., no Ján Littva ml. bol opäť najlepší v druhom kole a pripísal aj druhýkrát 1000 bodov. Tretie a aj rozhodujúce kolo J. Littva ml. zvládol a po zápise 999,79 bodu vyhral pretek v Poličke so ziskom bodu 2999,79, čo znamená, že stratil iba 0,21 bodu, čo je perfektné. J. Littva st. obsadil 8. priečku. Dušanovi Kapolkovi patrila 16. priečka a Patrikovi Gachovi 29. miesto.

V Eurotoure získal J. Littva ml. druhé miesto

Podľa slov Litteamákov bol pretek v Poličke veľmi dobrým ukončením vynikajúcej sezóny 2014. Pred súťažou v Poličke sa konali preteky leteckých modelárov vo Vipave, v Slovinsku, ktoré boli poslednou previerkou Európskej ligy Eurotour. Ján Littva ml. skončil vo Vipave na 4. mieste. Po preteku nasledovalo vyhodnotenie Eurotouru, ktorého sa zúčastnilo 370 pilotov z celej Európy. Ján Littva ml. skvelými výsledkami počas sezóny, skončil na vynikajúcom druhom mieste. „Sezónu beriem veľmi pozitívne. Bola mojou najlepšou v kariére. Zisk titulu majstra sveta a skončiť v eurotoure druhý sú skvelými oceneniami. Ďakujem môjmu tímu za obrovskú podporu a hlavne otcovi trénerovi J. Littvovi st. Bez nich by som to nezvládol,“ vyznáva sa talentovaný letecký modelár Ján Littva ml.

Umiestnenia Litteamu v Eurotoure: 2. Ján Littva ml., 72. Patrik Gach, 85. Ján Littva st., 103. Michal Husár, 172. Dušan Kapolka, 204. Július Macák.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Poslanci navštívia Mochovce už o pár dní

Od Úradu pre jadrový dozor budú požadovať správu o bezpečnostných rizikách a od ministra hospodárstva analýzu ekonomických aspektov výhodnosti dostavby tretieho a štvrtého bloku pri rôznych scenároch vývoja.

Nestretli sa na okrúhle výročie, ale životné jubileum

Maturovali pred 52 rokmi. Teraz bývalí spolužiaci majú sedemdesiatku.

FUTBAL

Futbalisti Tlmáč zažívajú nevídaný štart do sezóny

Hráči FKM Tlmače vládnu okresnému futbalu. Podpísala sa pod to kvalitná letná príprava mužstva.

Futbal

Kam sa vybrať za futbalom počas najbližšieho víkendu

Už viete kam sa vyberiete za futbalom? Ponúkame vám prehľad víkendových zápasov v našom regióne.