Stolný tenis v povedomí ľudí
Jána Riapoša, predsedu Slovenského paralympijského výboru (SPV), pripútala na vozík autonehoda ešte v roku 1993. V rámci svojho postihnutia sa začal venovať stolnému tenisu a dotiahol to s ním, vďaka svojej húževnatosti, mimoriadne ďaleko. Je totiž štvornásobným olympijským víťazom a niekoľkonásobným majstrom Európy. Na exhibícii v Leviciach patril medzi hlavných ťahúňov kultúrno-spoločenského podujatia. „Naším hlavným cieľom bolo najmä spropagovať stolný tenis, aby sa dostal viac do povedomia ľudí a širokej verejnosti,“ deklaruje Ján Riapoš.
Portugalčanovi Freitasovi sa páčia Slovenky
Hlavnou hviezdou večera bol však Marcos Freitas, portugalský reprezentant, čerstvý hrdina majstrovstiev Európy družstiev mužov. Patrí mu vo svete dvanáste miesto medzi top hráčmi. Na majstrovstvách Európy v stolnom tenise v súťaži družstiev získal s Portugalskom titul. Slovensko sa na ME umiestnilo na pätnástom mieste. „Na Slovensku nie som prvýkrát. Zakaždým, keď som tu bol, nadobudol som len dobré skúsenosti. Sú tu milí ľudia a krásne ženy,“ netajil sa Marcos, ktorý naplno predvádzal pred divákmi svoje stolnotenisové zručnosti.
Péter Ingemar, hráč extraligového družstva Lučenec – Kalinovo, vicemajster Slovenska v juniorskej kategórii si tiež zahral so skúsenými hráčmi dvojhru. Slovenská jednotka a reprezentant Erik Illáš bol tiež lákadlom pred levickým publikom.
Exhibícia bola okorenená vyzvanými divákmi z publika, ktorí mali česť si zahrať s významnými stolnotenisovými osobnosťami. Záver príjemného podujatia ozdobil svojou prítomnosťou známy slovenský raper Ego, ktorý si tiež vyskúšal stolný tenis. „Priznám sa, že radšej zostanem pri hudbe,“ povedal sebakriticky na svoju adresu vlastným menom Michal Straka.
Autor: KUD