Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Levickí karatisti si priniesli z Pohára federácie množstvo medailí

Karatisti z karate klubu Goju-ryu v Leviciach získali v druhom kole Pohára federácie karate a bojových umení vo Veľkom Krtíši hodnotné ocenenia.

Bírešová podala excelentný výkon

Prvé družstvo v zložení Chiara Holečková, Bianka Havranová a Kateřina Foltánová, v kategórii kata 13 až 15-ročných dievčat zaslúžene získalo 1. miesto. Vanesa Bazalová, Táňa Bírešová a Danielka Zbihlejová získali v kategórii 10 až 12-ročných dievčat ďalšie prvenstvo. Najmladšia pretekárka, Daniela Zbihlejová získala v kategórii 6 až 9-ročných dievčat zlatú medailu. V kategórii 10 až 12-ročných dievčat do 5. kyu (oranžový opasok) sa Vanese Bazalovej a Táni Bírešovej podarilo spomedzi jedenástich súťažiacich prebojovať až do finále. Vaneskine vynikajúce cvičenie a cestu k medailovému umiestneniu však prekazila drobná chyba, ktorú spravila. Táňa Bírešová však svojim nasadením presvedčila rozhodcov a po excelentnom výkone obsadila 1. miesto.

Foltánová milo prekvapila

Chiara Holečková a Bianka Havranová, ktoré štartovali v kategórii 10 až 12-ročných dievčat od 4. kyu (zelený opasok) sa napokon prebojovali až do finále, kde skončili s rozdielom jednej desatiny. Bianka skončila na 2. mieste a Chiara Holečková sa stala víťazkou kategórie. Najstaršou z levických karatistiek bola Kateřina Foltánová, ktorá obsadila v kategórii 13 až 15-ročných dievčat vynikajúce 1. miesto. V kategórii dievčat do trinásť rokov bez rozdielu štýlu (OPEN) sa Bianka Havranová umiestnila na 2. mieste a milým prekvapením bola Kateřina Foltánová, ktorá obsadila pekné 3. miesto.

Po ukončení súborných cvičení kata nastúpil z kumite v kategórii 10 až 12-ročných chlapcov do 150 cm Dávid Furda, ktorý získal bronz. Matúš Kanái v kategórii 13 až 15-ročných chlapcov do 160 cm zvíťazil. Ladislav Kollár, ktorý zápasil v kategórii 10 až 12-ročných chlapcov nad 150 cm, napokon obsadil 3. miesto. V tímových kategóriách Levice opäť nezaháľali a v kategórii 13 až 15-ročných obsadilo družstvo v zložení Matúš Kanás, Patrik Puckaller a Lukáš Zbihlej skvelé 1. miesto.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.