Štvrtok, 6. október, 2022 | Meniny má Natália

Výber udalostí roka 2014, ktoré sa stali v Levickom okrese

Prinášame výber udalostí, o ktorých sme v roku 2014 informovali na stránkach regionálnych novín MY Týždeň na Pohroní.

Prvou známkou roka 2014 na Slovensku bola cenina s vyobrazením levickej synagógy.Prvou známkou roka 2014 na Slovensku bola cenina s vyobrazením levickej synagógy. (Zdroj: (JN))

JANUÁR

Úplne prvou známkou roka 2014 na Slovensku je poštová známka s vyobrazením levickej synagógy. Vyšla v emisii Kultúrne dedičstvo Slovenska 8. januára. Od januára sa tak synagóga z 19. storočia dostala do celého Slovenska prostredníctvom listov. Na pošte ceninu s jej vyobrazením možno kúpiť za 65 centov. Vyšla v náklade dva milióny kusov.

V Leviciach otvorili Centrum odborného vzdelávania a prípravy v agropodnikaní a rozvoji vidieka. Nitriansky samosprávny kraj zriadením centra poveril Strednú odbornú školu poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Leviciach. Novootvorené centrum je zamerané na zabezpečovanie praktického vyučovania žiakov, poskytovanie rekvalifikačných kurzov pre záujemcov z verejnosti alebo poskytovanie odborného poradenstva.

SkryťVypnúť reklamu

centrum_04_r3525_res.jpg

V Leviciach otvorili Centrum odborného vzdelávania a prípravy v agropodnikaní a rozvoji vidieka.

Na poslednej ceste odprevadili významného predstaviteľa súčasnej literatúry, básnika, prozaika a scenáristu Andreja Chudobu 24. januára v Pukanci. Narodil sa 21. novembra 1927 v Malých Krškanoch pri Leviciach a zomrel 21. januára v Pukanci, kde od roku 1963 až do dôchodku pôsobil ako učiteľ.

FEBRUÁR

V priestoroch výstaviska Incheba Expo Bratislava sa na prelome januára a februára uskutočnil 20. ročník veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour. V stánku Nitrianskeho samosprávneho kraja sa predstavilo sedemnásť subjektov. Medzi nimi boli zástupcovia Levického okresu – Park Hotel Hokovce a z Pukanca hrnčiar Peter Schvarc, debnár Ladislav Hruškovič a Mydláreň Ilúzia.

SkryťVypnúť reklamu

Zo strediska v Nitre leteli posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air - Transport Europe 139-krát. Najčastejšie prevážali pacientov medzi nemocnicami, leteli aj k dopravným nehodám a úrazom. Záchranárske vrtuľníky pristávajú aj v areáli levickej nemocnice. Let z Nitry do Levíc trvá 18 minút, vrtuľníky pristávajú na tráve alebo ceste. O vybudovaní spevnenej pristávacej plochy sa hovorí už niekoľko rokov. Podľa štúdie, ktorá rieši vybudovanie heliportu a aj parkovacie miesta v areáli nemocnice, bola odhadnutá suma na približne 25 miliónov slovenských korún, čo je asi 800-tisíc eur. Peniaze ale chýbajú.

MAREC

Od 1. marca sa v Leviciach zmenila výška cestovného v MHD. Na zabezpečenie mestskej hromadnej dopravy vynakladá samospráva 250-tisíc eur ročne, služby si objednáva u dopravcu Arriva Nové Zámky. Cena jednorazového cestovného lístka – základné cestovné z dopravnej karty sa zvýšila z 0,33 eura na 0,35 eura, čo je o dva centy. Posledná úprava bola v roku 2008.

SkryťVypnúť reklamu

Kompa na Hrone po vyše 200 rokoch ukončila svoj prevádzku. Premávku cez rieku má zabezpečiť nový most, ktorý je súčasťou výstavby malej vodnej elektrárne. Prievozy na Hrone medzi Starým a Novým Tekovom sa spomínajú už v 18. storočí. Od roku 1916 sa v Starom Tekove vystriedalo 25 prievozníkov. Jeden doplatil životom.

kompa-tit_r5339_res.jpg

Kompa na Hrone prestala premávať. Nahradí ju most. FOTO: (JN)

Od začiatku marca nezamestnáva hvezdárov pozorovanie oblohy a telies na nej, ale vypratávanie priestorov, upratovanie a sušenie vlhkých múrov. Voda z roztrhnutej prívodovej rúry poškodila budovu Tekovskej hvezdárne v Leviciach. Zničujúcim následkom sa vyhlo unikátne prenosné planetárium Starlab.

V sobotu 15. marca sa uskutočnilo prvé kolo prezidentských volieb. V Levickom okrese prišlo do volebných miestností 40,7 percenta voličov. Najviac hlasov získal Andrej Kiska, nasledoval Robert Fico a Radoslav Procházka. V druhom kole, ktoré bolo 29. marca, vyhral v okrese a aj na Slovensku A. Kiska.

volby-kalna_r9259_res.jpg

Ako prvé sa vlani konali voľby prezidenta. FOTO: (JN)

Počas Medzinárodného dňa vody preverili hygienici Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Leviciach 123 vzoriek, ktoré priniesli ľudia zo svojich studní z rôznych častí okresu. Ani jedna zo vzoriek prítomnosť dusitanov nevykázala. Limit dusičnanov bol ale vo štvrtine prípadov prekročený niekoľkonásobne.

APRÍL

K zákonnej povinnosti nahlasovať termín konania domácej zabíjačky regionálnej veterinárnej a potravinovej správe pribudla v Levickom okrese od apríla aj ďalšia: majitelia doma porážaných ošípaných alebo mäsiari musia odobrať vzorky a dať ich vyšetriť na prítomnosť svalovca trichinella. V minulosti bol potvrdený u dvoch líšok a diviaka.

Levické divadelné dni sa konali na začiatku apríla pod organizačným vedením Mestského kultúrneho strediska v Leviciach. Medzi hosťujúcimi divadlami bolo aj Slovenské divadlo VHV Stará Pazova zo Srbska a spomedzi hercov Viki Ráková.

Vo veku 73 rokov 15. apríla zomrel dlhoročný spisovateľ a bývalý veľvyslanec v Českej republike Ladislav Ballek. Narodil sa 2. apríla 1941 v Teranoch, detstvo prežil v Dudinciach a v Šahách.

Piati kenskí učitelia z kraja Taita - Taveta prišli na Slovensko, aby sa na našich školách učili rozvíjať prácu s modernými technológiami a podnikateľské zručnosti. V rámci spoločného projektu Nadácie Pontis sa 22. a 23. apríla školili aj na Obchodnej akadémii v Leviciach.

Už jedenásty rok priniesla Tekovská knižnica v Leviciach podujatie Noc s Andersenom, ktorého sa zúčastnili desiatky detí z Levíc a okolia.

MÁJ

Prvou májovou nedeľou začala sezóna prevádzky vyhliadkovej veže na levickej Kalvárii. Možnosť pozrieť sa na Levice z výšky mali záujemcovia až do 26. októbra. Prevádzkuje ju občianske združenie Patrimonium servandi.

V nedeľu 10. mája sa konalo podujatie Míľa pre mamu. V Leviciach podujatie v Parku M. R. Štefánikla zorganizovalo MC Medulienka.

Od mája platia v Nitrianskom kraji nové pravidlá pre prednostné ošetrenie u lekára za poplatok. Krajský lekár Ľ. Ševčík stanovil na tento účel čas od 8. do 9. hodiny a od 11. do 12. hodiny. Poplatok sa nezmenil, maximum je 6,63 eura.

Začiatkom mesiaca začali stavať most medzi Starým a Novým Tekovom. Dlhý bude 86 metrov, široký 4,7 metra. V Hrone ho budú podopierať dva piliere. Slúžiť bude pre peších a aj pre autá do 3,5 tony. Motoristi budú potrebovať oficiálne povolenie jednej alebo druhej obce. Prejazd budú mať povolený aj záchranárske vozidlá do 12 ton.

Do práce na bicykli. Do 1. ročníka tejto súťaže sa zapojilo vyše 1500 cyklistov z tridsiatky slovenských miest. V Leviciach od 1. do 31. mája súťažilo 17 tímov.

Začiatkom mája park aj kaštieľ Esterházyovcov v Želiezovciach obsadili filmári. Slovenský film Agáva podľa predlohy Ladislava Balleka, v hlavnej úlohe s Milanom Kňažkom, režíroval Ondrej Šulaj. Do kín by sa mal dostať tento rok.

Cestou z pojednávania na Okresnom súde v Leviciach späť do väznice v Nitre sa autobus zrazil s osobným autom.

Autobus s väzňami skončil v priekope v Kalnej nad Hronom. Vodička z Veľkokrtíšskeho okresu 19. mája nezvládla jazdu na rovnom úseku cesty, kde práve maľovali vodorovné značenie. Zrazila sa s autobusom Zboru väzenskej a justičnej stráže. Vodič strhol volant a autobus skončil v priekope. Zranených bolo päť prevážaných väzňov.

V levickej synagóge a v Tekovskom múzeu sa od 16. mája konal 7. ročník medzinárodného fotografického festivalu Dni fotografie v Leviciach 2014. Skladba výstav a sprievodných podujatí v meste mala vyšehradský rozmer. Poľsko, Maďarsko, Česko a Slovensko zastupovali autori staršej, ale aj mladšej generácie.

Prvé športovisko Workout v okrese, kde sa cvičí váhou vlastného tela, otvorili v Šahách. S návrhom vybudovať športovisko sa na mesto obrátili členovia občianskeho združenia Srdcom za Šahy. Vďaka v on-line hlasovaniu získali z grantu 7990 eur.

img_1116_r9423_res.jpg

Športovisko Workout v Šahách.

Voľby do Európskeho parlamentu sa konali 24. mája. V Levickom okrese sa ich zúčastnilo iba 12,99 percenta. Ani jeden z kandidátov z okresu sa europoslancom nestal. Na Slovensku bola účasť najnižšia zo všetkých štátov Európskej únie (13,05 percenta).

JÚN

Stĺp Svätej Trojive na Ul. Sv. Michala v Leviciach začali opravovať. Obnovu takmer 250-ročnej pamiatky iniciovalo občianske združenie Patrimonium servandi. V roku 1777 ho dal postaviť Ján Huszár, jeden z prísažných mesta.

trojicny-stlp_r6039_res.jpg

Začala sa aj oprava trojičného stĺpu v Leviciach.

V poradí 58. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska mal zastávku aj v Leviciach. Štvtá etapa viedla z Handlovej do Levíc, kde bol cieľ 6. júna.

Jednou z troch obcí, ktor sa ako prvé zapojili do projektu eSlužby, bola Santovka. Elektronizácia územnej samosprávy Slovenska sa začala v júni.

Historickým sprievodom mestom sa 14. júna začalo podujatie Levického hradné slávnosti. Okrem ukážok dobýjania hradu mohli návštevníci vidieť šermiarske predstavenie a vypočuť si stredovekú hudbu.

Až na 46 stredných školách z celkových 66 sa v Nitrianskom kraji uskutočnilo 17. júna druhé kolo prijímacích pohovorov. V Levickom okrese sa konalo až na 12 školách.

JÚL

Počas prvého víkendu Pukanec ožil trhmi. Na 22. ročník podujatia prišli 150 remeselníkov.

Od smrti Štefana I. Koháryho uplynulo 19. júla 350 rokov. V tento deň v roku 1664 ho zasiahla guľka počas bitky pri Leviciach, v ktorej sa stretli cisárske a turecké vojská.

Zrekonštruovanú kuchyňu levickej nemocnice odovzdali do užívania 16. júla. V prevádzke bola 60 rokov, na kompletné vynovenie uvoľnil peniaze Nitriansky samosprávny kraj. V kuchyni varia denne pre približne 300 pacientov a 150 zamestnancov.

V Pukanci si pripomenuli 100. výročie narodenia významného predstaviteľa slovenskej kultúry, filmového režiséra a scenáristu, národného umelca Vladimíra Bahnu. Narodil sa v Banskej Štiavnici 25. júla 1914, rod Bahnovcov pochádza z Pukanca. Podpísal sa pod filmy Pole neorané, Zemianska česť, Posledné bosorka a ďalšie.

bahna-zemianska-cest_r6055_res.jpg

Režisér Bahna pri natáčaní filmu Zemianska česť. FOTO: (Archív ZB)

Spevácky zbor slovenských učiteľov sa zúčastnil Svetovej olympiády zborového spevu v lotyšskej Rige. Vystúpilo tu vyše 400 zborov zo 72 štátov. Slovenskí zboristi, medzi ktorými spú aj Levičania, sa vrátili so zlatou medailou.

AUGUST

Búrka, ktorá sa prehnala Slovenskom 13. augusta, zanechala následky aj v Tekovskej knižnici. Budovu na Holubyho ulici s oddelením beletrie, začal následne samosprávny kraj plánovane rekonštruovať. Oddelenie je doteraz v dočasných priestoroch na tej istej ulici v objekte oproti.

Vysoká hladina vody v Hrone zmenila scenár 14. ročníka splavu Hrona. Naplánované bolo v réžii Združenia vidieckeho turizmu Hron. Aj napriek tomu, že vodník Čľupko odobril schopnosť všetkých šiestich plavidiel udržať sa na hladine, vody Hrona neokúsili. Dôvodom bola vysoká hladina.

Obyvatelia Ipeľského Sokolca sa obávajú, že sa dedinou bude šíriť zápach a spodné vody znečistí hnojovica z plánovanej novej ošipárne pre 5-tisíc prasníc. V dotazníku, ktorý zaslalo vedenie obce domácnostiam, vyjadrili nesúhlas s výstavbou. Spísali aj petíciu. Agrofirma ale hovorí, že ponúkne nové pracovné miesta a garantuje nielen zákonom stanovené podmienky pre chov ošípaných, ale aj nadštandardné podmienky.

Lúka za obcou Pohronský Ruskov pred Múzeom vojenskej histórie (Military Historical Museum) sa 17. augusta stala opäť bojiskom operácie Südwind (Južný vietor). Ukážky bojov z prvej a druhej svetovej vojny prilákali niekoľko tisíc návštevníkov zo širokého okolia.

Pod petíciu: Za zachovanie stredného školstva v Šahách sa podpísalo 788 ľudí. Pre nečitateľnosť mien a adries z nej bolo vylúčených 105 podpisov. Nemení to ale nič na skutočnosti, že existencia tejto strednej školy je ohrozená. Členka petičného výboru hovorí, že im išlo hlavne o osvetu a upozornenie ľudí na možné následky.

K pamätníku padlých na Námestí hrdinov v Leviciach položili 28. augusta, deň pred vypuknutím Slovenského národného povstania, vence a kytice. Pietny akt pri príležitosti 70. výročia SNP pripravil OV SZPB Levice spolu s 13. mechanizovaným práporom. Oslavy SNP sa konali aj pri kaštieli na Žuhračke v katastri Devičian.

V poradí 10. ročník folklórneho festivalu Tlmačská grámora sa konal 29. – 31. augusta. Otvorila ho výstava malieb Františka Palušku, Slavomíra Hajdučíka a Karolíny Šárnikovej, rodákov z Tlmáč a fotografií Ladislava Mereša.

Na futbalovom štadióne v Šarovciach sa 29. augusta uskutočnil už 14. ročník Paradajkovej slávnosti. Ide o slávnosť obce, pre ktorú sa paradajka stala symbolom v roku 2000.

Koncom augusta bol v okrese potvrdený prvý prípad žltačky typu A. Obyvateľka Šalova bola na návšteve u rodiny v Nitrianskom okrese, kde sa pravdepodobne nakazila. Ochorenie sa postupne rozšírilo do Želiezoviec, Čaty, Levíc a ďalších obcí. Lekári zaočkovali cca dve stovky ľudí, desiatky pacientov bolo hospitalizovaných na infekčnom oddelení nitrianskej nemocnice. Hygienici vyhlásili mimoriadnu epidemiologickú udalosť a nariadili opatrenia.

SEPTEMBER

Záplavy na začiatku septembra poznačili obyvateľov Ipeľského Sokolca a Lontova. Dom, záhradu a aj autá mladej rodiny zatopilo. Ich sused, invalidný dôchodca, prišiel o bývanie. Na dome bola poškodená statika, museli ho zrútiť.

lontov-cisterna_r2580_res.jpg

Po záplavách boli ľudia v Lontove a Ipeľskom Sokolci odkázaní na vodu z cisterny.

Prvý film v 3D formáte, ktorý v kine Junior v Leviciach 2. septembra premietli, bola rozprávka Ninja korytnačky. Zariadenie na digitalizáciu začali inštalovať 22. augusta.

Počas vlaňajšej sezóny prišlo na prímestské kúpalisko 60-tisíc ľudí, tento rok ich bola len polovica.

Tohtoročná letná sezóna sa na kúpalisku Margita – Ilona začala v polovici mája a skončila sa minulý týždeň. Bola jednou z najslabších za ostatné roky. Kým počas leta 2013 bola návštevnosť kúpaliska 60-tisíc ľudí, v roku 2014 ho navštívilo iba 30-tisíc ľudí. Dopady sa odrazia na investičných aktivitách zariadenia a počte zamestnancov.

margita-bazen_r3634_res.jpg

Letná sezóna bola na kúpalisku Margita - Ilona slabá. Navštívilo ju o polovicu menej návštevníkov ako v roku 2013.

V poradí 7. ročník medzinárodného folklórneho maratónu Takí sme sa konal 11. – 14. septembra na rôznych miestach okresu. Zúčastnili sa ho domáce aj zahraničné súbory.

V polovici septembra začali rekonštruovať ropovod Adria na 9-kilometrovom úseku na slovenskej strane po Tupú. Začína sa v chorvátskom prístave Omišalj, kde ropu pretláčajú z tankerov.

Mestským dňom v Želiezovciach počasie 12. – 14. septembra neprialo. Podujatie sa už druhý rok skladalo z dvoch festivalov podporených európskymi fondmi a zo slávnostného zasadnutia MsZ spojeného s odovzdávaním mestských ocenení.

Medzinárodné majstrovstvá v preteku turistickej zdatnosti sa konali 13. septembra v Bátovciach za účasti 206 pretekárov v zo Slovenska a Čiech.

OKTÓBER

Vedľa vchodu mochovskej elektrárne pribudla verejná stanica pre elektromobily. Okrem nej sprístupnili na Slovensku ďalších päť takýchto staníc.

mochovce-emobil_r5652_res.jpg

Pred vstupom do mochovskej elektrárne zriadili verejnú nabíjačku na elektromobily.

V Mochovciach 14. októbra otvorili Energoland, ktorý je sprievodcom vo svete energie od vzniku vesmíru. Nachádza sa v ňom 33 interaktívnych miest, kde si návštevníci hravou a zábavnou formou osvoja nové vedomosti.

V polovici októbra Levice ožili jarmokom. Na tradičný Levický jarmok prišli návštevníci aj predávajúci z celého Slovenska.

NOVEMBER

Okresná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Leviciach oslávila 5. novembra 20. výročie svojho vzniku. Na celookresnom stretnutí ocenili jubilantov z 25 organizácií. Predsedníčkou je Helena Kolmanová.

Fotografi z celého Slovenska sa 7. novembra zúčastnili v levickej synagóge na vyhodnotení 42. ročníka celoslovenskej súťaže AMFO 2014.

V sobotu 15. novembra sa konali komunálne voľby. Voliči rozhodovali o miestnych poslancoch, starostoch a primátoroch, ktorí sú volení na 4-ročné funkčné obdobie. Účasť v okrese dosiahla 50,57 percenta.

Kvôli žltačke zrušili v Želiezovciach 18. ročník Ondrejského jarmoku.

V Šarovciach odhalili 19. novembra pamätník Marca Aurelia. V oblasti dolného Pohronia sa v rokoch 172 až 175 n. l. odohrávali boje Rimanov proti Kvádom a niekde na brehu Hrona rímsky cisár Marcus Aurelius písal svojich 12 kníh filozofických meditácií známych ako Hovory k sebe samému.

sarovce_r6512_res.jpg

V Šarovciach odhalili pamätník cisárovi Marcovi Aureliovi. FOTO: (ŠH)

Akcionári Slovenských elektrární na mimoriadnom valnom zhromaždení schválili 21. novembra navýšenie rozpočtu na dokončenie dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Celkové náklady na dostavbu predstavujú 4,630 miliardy eur.

DECEMBER

Od 1. decembra do 31. mája platí zbraňová amnestia. Počas šiestich mesiacov môžu ľudia beztrestne odovzdať svoje nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.

Od 2. decembra si obyvatelia Šiah a Želiezoviec môžu niektoré doklady vybaviť v priestoroch mestských úradov. V oboch mestách zriadila polícia a ministerstvo vnútra klientské centrá.

V polovici decembra sa konali slávnostné zasadnutia miestnych zastupiteľstiev. Novozvolení starostovia a primátori zložili sľuby, z ich rúk si potom poslanci prevzali menovacie dekréty.

Prestížny svetový časopis zameraný na astronómiu publikoval výsledky práce Pavla Pástora z Tekovskej hvezdárne v Leviciach. Rok trvajúcimi výpočtami sa mu podarilo vysvetliť existenciu oblaku prachových častíc na obežnej dráhe Zeme.

th-1_r3463_res.jpg

Pavel Pástor z Tekovskej hvezdárne vysvetlil úkaz, ktorým sa zaoberali aj vedci z NASA.

Mochovská elektráreň jubiluje. Slovenské elektrárne oslavujú 90 reaktorrokov svojich jadrových elektrární: 30 rokov prevádzky dvoch reaktorov jadrovej elektrárne Bohunice V2 a 15 rokov prevádzky dvoch reaktorov jadrovej elektrárne Mochovce.

Po viacročnej pauze sa aj Levičania dočkali vianočných trhov. Od 18. decembra otvorili v Leviciach Vianočné mestečko.

Najčítanejšie na My Levice

Inzercia - Tlačové správy

 1. 8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov
 2. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 3. Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc
 4. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 5. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 6. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 7. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 8. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 1. 8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov
 2. Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc
 3. Riešenie Atosu zachraňuje životy
 4. Nechajte sa zelektrizovať!
 5. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 6. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 7. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 8. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 20 348
 2. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52% 7 723
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 347
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 289
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 6 009
 6. Dôležitosť duševnej pohody 5 060
 7. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma 3 226
 8. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami 2 802

Blogy SME

 1. Nicholas Wintzler: Niektoré maľby a zápisky za posledný polrok.
 2. Viktória Holejová: Na zdravie (Slovensko)!
 3. Ján Marton: Vlčanov odkaz potravinovým podvodníkom - poďte, u nás sa Vám nič nemôže stať.
 4. Marián Betík: "Smrť má s nami ľahšiu prácu"
 5. Anna Miľanová: Medvedík...
 6. Štefan Vidlár: A dokonané bude
 7. Martin Borecky: Život je fajn
 8. Soňa Bulbeck: O zodpovednosti, rodičoch a učiteľoch...
 1. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 5 941
 2. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 4 729
 3. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 206
 4. Ľuboš Vodička: Krvavá streda v Prešporku 4 026
 5. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 786
 6. Matúš Lazúr: Koľko rôznych "dedečkov" s platmi ako minister živíme z našich daní v rôznych organizáciách napojených na štátne peniaze ? 3 765
 7. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 801
 8. Matúš Lazúr: Na retardovaných vodičov platia len retardéry. Pri zastávkach MHD najlepšie také že pri 60-tke im rovno utrhne nápravu. 2 627
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Levice, Želiezovce a Tlmače - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Levice

Most v Jure nad Hronom je od roku 2018 zatvorený.

Na obnovu zdevastovaného mosta v Jure nad Hronom aktuálne nestačí rozpočet a ani sily mostnej čaty.


1 h
Prevrátený zájazdový autobus.

Nehoda sa stala v obci Bohunice. V autobuse bolo 29 ľudí.


6 h
Elektráreň Mochovce.

Okrem opráv zlepšili aj seizmickú odolnosť bloku.


(JN) 5. okt
Mazda narazila do autobusovej zastávky.

Zvyčajne tu nastupujú ľudia, ktorí cestujú do Levíc.


4. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Štvorročné dieťa utrpelo poranenia hlavy.


a 1 ďalší 24 h

Miesto výskytu držia v tajnosti.


5. okt

Nebezpečnú križovatku nemá kto opraviť.


5. okt

Gangsterka, ktorú natáčali v Lučenci aj Rimavskej Sobote, prichádza do kín.


24 h

Blogy SME

 1. Nicholas Wintzler: Niektoré maľby a zápisky za posledný polrok.
 2. Viktória Holejová: Na zdravie (Slovensko)!
 3. Ján Marton: Vlčanov odkaz potravinovým podvodníkom - poďte, u nás sa Vám nič nemôže stať.
 4. Marián Betík: "Smrť má s nami ľahšiu prácu"
 5. Anna Miľanová: Medvedík...
 6. Štefan Vidlár: A dokonané bude
 7. Martin Borecky: Život je fajn
 8. Soňa Bulbeck: O zodpovednosti, rodičoch a učiteľoch...
 1. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 5 941
 2. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 4 729
 3. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 206
 4. Ľuboš Vodička: Krvavá streda v Prešporku 4 026
 5. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 786
 6. Matúš Lazúr: Koľko rôznych "dedečkov" s platmi ako minister živíme z našich daní v rôznych organizáciách napojených na štátne peniaze ? 3 765
 7. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 801
 8. Matúš Lazúr: Na retardovaných vodičov platia len retardéry. Pri zastávkach MHD najlepšie také že pri 60-tke im rovno utrhne nápravu. 2 627
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu