Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Valentík za výborne predvedený výkon získal zlato i publikum

V treťom kole Pohára federácie v Bratislave prispeli svojou účasťou aj karatisti z levického klubu Goju-ryu.

BRATISLAVA, LEVICE. Počas slávnostného otvorenia súťaže mali zúčastnení možnosť vidieť ukážky kata, kobudo (cvičenie so zbraňami, kumite i sebaobrany, kde za levický klub vystúpili Tomáš Valentík a Dominik Miko. Ako skúsení pretekári s dlhoročnou praxou predviedli techniky z karate, útok a následnú obranu proti nožu a strelnej zbrani.

Kubovič zbieral zlato

V kategórii kata muži nastúpil René Kubovič, ktorý získal 1. miesto. Rovnako úspešne si počínal v kategórii kata muži open. V kategórii 10 až 12-ročných dievčat od 4. kyu (zelený opasok) sa stretli Bianka Havranová a Chiara Holečková. Obe sa s prehľadom prebojovali až do finále, kde sa napokon Bianka stala víťazkou, Chiara skončila na 2. mieste. V kategórii 10 až 12-ročných dievčat do 5. kyu (oranžový opasok), sa stretli až tri pretekárky z levického klubu, Táňa Bírešová, Vanesa Bazalová a Daniela Zbihlejová. Z počtu šestnástich dievčat postúpili všetky tri do finále medzi osem najlepších. Napokon sa na najvyšší stupeň víťazov postavila Danielka Zbihlejová, ktorá získala do svojej zbierky ďalšiu zlatú medailu. Na 3. mieste skončila Táňa Bírešová.

Bírešová milo prekvapila

Kateřina Foltánová, ktorá štartovala v kategórii 13 až 15-ročných dievčat s prehľadom zvíťazila a získala tak zlato. V poslednej spoločnej kategórii kata open do trinásť rokov sa stretli všetky levické karatistky. Zo štrnástich pretekárok postúpili medzi šesť najlepších štyri Levičanky. Milým prekvapením bola Táňa Bírešová, ktorá obsadila 5. miesto. Bianke Havranovej a Kateřine Foltánovej, ktoré mali rovnaké bodové ohodnotenie, medailové pozície tesne ušli a umiestnili sa obidve na 4. mieste. Chiara Holečková, ktorá presvedčila rozhodcov, získala striebro.

V družstvách sa dievčatá Foltánová, Holečková a Havranová umiestnili na 2. mieste, avšak štartovali v kategórii 13 až 15-ročných. Vzhľadom k veku jednej z pretekárok mali nevýhodu, pretože súťažili so staršími zverenkyňami. Ich mladšie klubové kolegyne v zložení Bazalová, Zbihlejová, Bírešová získali v kategórii 10 až 12-ročných s prehľadom zlato.

Miko vo svojej kategórii prvý

V rámci športového karate bol skvelým zážitkom pre divákov zápas Tomáša Valentíka, ktorý v kategórii mužov BRH (bez rozdielu hmotnosti) vynikajúco technicky prevedeným zápasom získal zlatú medailu a finančnú odmenu. Dominik Miko sa umiestnil tesne za ním na 2. mieste. V kategórii mužov nad 78 kilogramov sa Tomáš vo finále stretol s českým reprezentantom, ktorému napokon s tesným bodovým rozdielom podľahol a obsadil 2. miesto. Dominik Miko skončil vo svojej vekovej kategórii 16 až 18 rokov nad 70 kilogramov na 1. mieste. Dávid Furda, ktorý veľmi pekne zápasil v kategórii 10 až 12-ročných chlapcov nad 150 centimetrov po prehratom finálovom zápase získal striebro.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  3. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu