Piatok, 19. október, 2018 | Meniny má Kristián

Karatisti na Pohári federácie v Šali

V Šali sa uskutočnilo 4. kolo Pohára federácie, ktorého sa zúčastnili aj pretekári levického karate klubu Goju-ryu.

Po slávnostnom otvorení nastúpili v kategórii kata OPEN dievčatá do 13 rokov, kde z 11 dievčat postúpilo do finále šesť. Víťazkou kategórie sa stala Chiara Holečková, na 3. mieste sa umiestnila Kateřina Foltánová a tesne za ňou svojim pekným prevedením kata skončila Daniela Zbihlejová. Kateřina Foltánová, štartujúca v kategórii 13 – 15 ročných dievčat svojou kvalitou a prevedením opäť potvrdila prvenstvo a na krk jej pribudla ďalšia zlatá medaila. V kategórii kata štýlu goju-ryu od 10 - 12 rokov od 4. Kyu (zelený opasok) skončili Bianka Havranová na 1. mieste, Chiara si tentokrát odniesla bronz. V rovnakej vekovej kategórii do 5. Kyu (oranžový opasok) si zlatú medailu odniesla z 19 súťažiacich Táňa Bírešová. Daniela Zbihlejová skončila z dôvodu chybného prešlapu po postupe do finále na peknom 4. mieste. Martina Valentíková dokázala svojimi dlhoročnými skúsenosťami zvíťaziť v oboch kategóriách, ako v štýle goju-ryu, tak aj v kategórii OPEN.

V družstvách si dievčatá Holečková, Havranová, Foltánová počínali mimoriadne dobre, keď v kategórii 13 – 15 ročných dievčat porazili staršie zmiešané družstvo (2 dievčatá, 1 chlapec) a vo finále skončili na 1. mieste. Ich mladšie klubové kolegyne v zložení Vanesa Bazalová, Bírešová, Zbihlejová sa zo 7 družstiev s prehľadom stali víťazkami kategórie družstiev od 10 do 12 rokov.

Tomáš Valentík dokázal v športovom karate v kategórii mužov nad 78 kg zabodovať a svojmu súperovi po finálovom zápase uštedriť striebro. Vďaka tomu sa mohol pri odovzdávaní ocenení spokojne postaviť na najvyšší stupeň víťazov. Dominik Miko, ktorý štartoval v kategórii 16 – 18 rokov nad 70 kg, ako ďalší Levičan s prehľadom vyhral a získal zlato. Rovnako úspešne sa darilo Martinovi Ürgemu, ktorý sa stal víťazom v kategórii 13 – 15 ročných chlapcov do 165 cm. Lukáš Zbihlej, ktorý sa s Martinom stretol v rovnakej kategórii napokon po vyhranom zápase o 3. miesto získal bronzovú medailu. Patrik Rusnák skončil v kategórii 10 – 12 ročných chlapcov do 150 cm na vynikajúcom 2. mieste. Rovnaké umiestnenie sa podarilo Dávidovi Muránimu v kategórii 7 – 9 ročných chlapcov do 140 cm. Začínajúci súrodenci, Patrik a Rastislav Sedlák sú na súťažnom poli nováčikmi, napriek tomu však Rastislav získal v kategórii 7 – 9 ročných chlapcov do 140 cm skvelé 3. miesto. Patrikovi, ktorý štartoval v kategórii 10 – 12 ročných chlapcov nad 150 cm, medailové umiestnenie ušlo tesne, obsadením 4. priečky v rámci poradia.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  3. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu