Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Volejbalová reprezentácia prehrala v Leviciach

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v piatkovom oficiálnom medzištátnom zápase v Leviciach s Bieloruskom 2:3, hoci viedli 2:0.

(Zdroj: TASR)

LEVICE. S rovnakým súperom zvíťazili vo štvrtkovom neoficiálnom dueli vo štvrtok 3:1 a oba tímy sa stretnú aj v sobotu v poslednom neoficiálnom zápase od 18:00. Zverenkyne trénera Mareka Rojka sa pripravujú na baráž o postup na ME 2015 s Azerbajdžanom. Prvý duel je na programe 23. mája v Baku, odveta 30. mája o 18:00 v Leviciach.

Oficiálny medzištátny žien v Leviciach: Slovensko - Bielorusko 2:3 (22, 21, -12, -21, -12) Zápas trval: 125 minút, rozhodovali: Královič a Viktoríni-Lisá, 300 divákov. SR: Hrončeková, Drobňáková, Dudová, Noseková, Pencová, Crkoňová, liberá Valachová a Nikmonová (Radosová, Koseková, Kóšová, Kubová, Kijaková, Herelová). Tréner: M. Rojko. Prvý set bol od začiatku vyrovnaný. Ani jeden tím si nevybudoval väčší ako dvojbodový náskok a tak sa išlo aj do koncovky. V nej sa Slovenky utrhli po bloku Pencovej a viedli 23:21. Náskok si už domáce volejbalistky udržali a prvý set ukončila Drobňáková - 25:22. Druhý set mal podobný priebeh. Slovenky sa v jeho závere dostali do trojbodového vedenia 19:16, ale Bielorusky dokázali vyrovnať na 20:20. V koncovke však mali opäť navrch domáce hráčky, setbal vybojovala blokom Pencová a hneď prvý využila Crkoňová. Slovenky vyhrali druhý set 25:21. Nástup do tretieho setu vyšiel lepšie Bieloruskám, ktoré viedli 8:1. Hosťujúce hráčky mali priebeh tohto dejstva jasne v rukách a vyhrali ho 25:12. Tréner Rojko postupne prestriedal takmer celú základnú šestku. Koseková a Herelová absolvovali krátke debuty v seniorskej reprezentácii. V štvrtom sete sa na ihrisko vrátila základná zostava Slovenska s Radosovej miesto Drobňákovej na smeči a s Kóšovou miesto Hrončekovej na bloku. Po krásnom bloku nahrávačky Dudovej viedli Slovenky 10:7, ale Bielorusky otočili na 16:11 vo svoj prospech a dostali sa na koňa. Koncovku si hosťujúce hráčky ustrážili, aj keď im ju Slovenky bojovnosťou poriadne znepríjemnili a znížili z 15:23 na 21:24. Bielorusky napokon vyhral set 25:21 a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk.

V piatom sete viedli slovenské volejbalistky 4:1 a 5:3, ale po zmene strán Bielorusko otočilo na 10:8. Hosťujúce hráčky napokon vyhrali tajbrejk 15:12 a dokonali obrat v zápase.

1. Kalná brala bod v Hrušovanoch. Nováčik nestačil na Továrniky 108
  2. Štyri kluby z okresu uspeli v projekte SFZ. Peniaze využijú na skvalitnenie podmienok pre futbal 75
  3. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali v 32. týždni Foto 17
  4. Futsalisti odohrali prvé prípravné stretnutie 14
  5. Stretávka spolužiakov po 55 rokoch 13
  6. Zápas jesene sa skončil bezgólovou remízou. Hronské Kosihy strelili už šestnásť gólov 12