Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Slovenky prehrali v Leviciach s Azerbajdžanom zlatý set a na ME 2015 budú chýbať

Slovenské volejbalové reprezentantky budú na finálovom turnaji majstrovstiev Európy 2015 chýbať. Zverenky trénera Mareka Rojka síce zvíťazili v odvetnom dueli 3. kola kvalifikácie nad Azerbajdžanom 3:0, ale nezvládli tzv. zlatý set, ktorý prehrali 6:15.

(Zdroj: TASR)

LEVICE. Záverečný turnaj ME je na programe v Belgicku a Holandsku (26. septembra - 4. októbra 2015), Azerbajdžan sa v B-skupine stretne s Tureckom, Maďarskom a domácim výberom Belgicka.

Odvetný zápas 3. kola kvalifikácie ME 2015 - Levice: Slovensko - Azerbajdžan 3:0 (24, 19, 18), zlatý set: 6:15, na ME postúpil Azerbajdžan. Rozhodovali: Petrovič (Srb.), Gril (Slovin.), 700 divákov. Zostavy SR: Hrončeková, Drobňáková, Crkoňová, Pencová, Radosová, Dudová, libero Valachová (Noseková, Koseková, Kijaková). Azerbajdžan: Pozniaková, Kurtová, Bajramovová, Abdulazimovová, Židkovová, Rahimovová, libero Mammadovová (Aghajevová).

Slovenky po nevydarenom prvom zápase, v ktorom minulý týždeň v Baku prehrali 0:3, nastúpili s nožom na krku vedomé si, že na postup na finálový turnaj ME musia v odvete vyhrať 3:0, alebo 3:1 a potom zvládnuť aj zlatý set. Azerbajdžanu stačilo vyhrať dva sety.

Úvod duelu bol vyrovnaný (6:6), pred prvých technickým oddychovým časom sa do mierneho náskoku dostali hosťujúce hráčky (6:8). Slovenkám však krátka pauza pomohla a sériou piatich bodov za sebou sa ujali vedenia 11:8. Ich ofenzívnou líderkou bola v prvom sete Radosová, po ktorej smeči viedli domáce 17:14. Rovnaká hráčka sa potom dvakrát presadila v závere úvodného dejstva a zverenky trénera Mareka Rojka viedli 22:18. Potom však zbytočne znervózneli, čo využil súper a vyrovnal na 24:24. Následne však chybovala na podaní najlepšia hráčka Azerbajdžanu z prvého zápasu Rahimovová, Slovenky pri servise Crkoňovej využili druhý setbal a úvodný set vyhrali 26:24.

Začiatok druhej časti hry patril Azerbajdžankám, ktoré viedli 6:3. Domáce však následne zlepšili hru na sieti, presnejšie si prihrávali a postupne vyrovnali na 7:7. K výborne hrajúcej Radosovej sa pridala v útoku aj kapitánka Pencová, slovenská defenzíva navyše držala na uzde vysoké smečiarky súpera Rahimovovú s Aghajevovou. Za stavu 17:17 prebrali iniciatívu domáce a šnúrou piatich bodov si vytvorili kľúčový náskok. Obetavou hrou a bojovným výkonom napokon dotiahli set do víťazného konca, keď pri podaní Drobňákovej využili hneď prvý setbal (25:19).

Slovenky pokračovali na víťaznej vlne aj v úvode tretieho dejstva. Postupne viedli 6:4, 7:5 a po ďalšom úspešnom smeči Radosovej aj 9:6. Hráčky Azerbajdžanu sa nevedeli dostať k svojej typickej nátlakovej hre a navyše robili množstvo technických chýb. Slovenky hnané vpred levickým publikom postupne svoj náskok zvyšovali a tretí set napokon vyhrali 25:18.

V tzv. zlatom sete hranom do 15 bodov však Slovenky svoju úlohu nezvládli. Hosťky sa rýchlo ujali vedenia (6:2), kľúčovými bodmi ich v útoku potiahla dovtedy nevýrazná Rahimovová. Domáce síce zabojovali, stiahli náskok súpera na rozdiel troch bodov (5:8), ale následne z podania chybovala Crkoňová. Azerbajdžan si už potom vedenie nenechal vziať a po výsledku 15:6 oslavoval v Leviciach vytúžený postup. (TASR)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.
STOLNÝ TENIS

LEVICE: Stolní tenisti v okrese stihli odohrať „až“ jedno kolo

Okresný stolnotenisový zväz Levice stihol odohrať vo svojich súťažiach len jedno kolo. O štarte novej sezóny sme sa porozprávali s predsedom OSTZ Levice Ladislavom Páleníkom.

V II. triede hrá aj Sebastián Hlošek, ktorý reprezentuje klub STK Levice D.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

KORONA: Levický okres je jeden z mála v oranžovej fáze

Na Slovensku ostali už len tri okresy, ktoré sa vyhýbajú kritickej, červenej fáze v rámci pandémie.