Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

Levickí karatisti opäť medzi najlepšími na Slovensku

V Pezinku sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska karate a bojových umení, kde v závere športovej sezóny štartovali aj pretekári levického karate klubu Goju-ryu.

Po slávnostnom nástupe a zahájení súťaže sa rozbehli tímové kategórie kata, kde trio v zložení Bianka Havranová, Kateřina Foltánová a Chiara Holčková vo finále porazilo bratislavský tím v kategórii 13-15 ročných dievčat a dievčatá sa tak umiestnili na najvyššej priečke. Ani ich mladšie nástupkyne v zložení Daniela Zbihlejová, Vanesa Bazalová a Táňa Bírešová nezaváhali a z kategórie 10-12 ročných dievčat si odniesli po finálovej výhre zlato.

René Kubovič, ktorý štartoval v kategórii kata muži v štýle goju-ryu napokon skončil s rozdielom jednej desatiny na 2. mieste. Rovnaké umiestnenie sa mu podarilo aj v kategórii kata muži open, kde získal ďalšiu striebornú medailu.

Kateřina Foltánová sa stala majsterkou Slovenska v kategórii goju-ryu kata 13-15 ročných dievčat do 4. Kyu. V kategórii goju-ryu kata 10-12 ročných dievčat od 4. Kyu si titul majsterky Slovenska odniesla Chiara Holečková, Bianka Havranová skončila hneď za ňou na 2. mieste. Spomínané levické karatistky sa stretli v kategórii kata open do 13 rokov, kde si umiestnenie rozdelili práve Levičanky. Víťazkou kategórie a zároveň majsterkou Slovenska sa stala Bianka Havranová, na 2. mieste sa umiestnila Chiara Holečková a bronz si domov odniesla Kateřina Foltánová. Najpočetnejšou kategóriou bola kategória 10-12 ročných dievčat do 5. Kyu, kde z celkového počtu 17 súťažiacich skončili Táňa Bírešová na vynikajúcom 3. mieste a majsterkou Slovenska sa po druhý rok stala Daniela Zbihlejová.

V ďalšej časti súťaže štartoval ako prvý najmladší pretekár levického klubu Dávid Muráni, ktorý si v kategórii kumite 7-9 ročných chlapcov nad 140cm vybojoval krásne striebro a titul vicemajstra Slovenska. David Furda, ktorý štartoval v kategórii 10-12 ročných chlapcov nad 150 cm sa umiestnil na peknom 3. mieste. Kristína Gáfriková získala v kategórii 16-18 ročných dievčat nad 55 kg striebro. Poslednými zápasníkmi bojujúcimi o medailové umiestnenia boli Tomáš Valentík a Dominik Miko. Obaja ako dlhoroční pretekári opäť potvrdili vynikajúcu formu a potvrdili svoje kvality obhájením titulu majstra Slovenska. Tomáš v kategórii mužov nad 78 kg a Dominik v kategórii 16-18 ročných nad 70 kg.

1. ÚTEK: Muža odvážala eskorta zo súdu do väzby. Ušiel a skočil do vody pri mlyne v Leviciach Foto 24 353
  2. Počas jarmočného víkendu prepadli na rôznych miestach centra Levíc dvoch ľudí 2 797