Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Šesť kontumácií v kraji

Letné zemetrasenie, keď boli za búrku v pohári vody odvolaní traja predsedovia odborných komisií, nastavilo katom rýchle zrkadlo.

Šesť kontumácií za dve kolá je viac ako dosť, všetky majú spoločného menovateľa v kontroverznom výklade článku o štarte hráčov. Kocúrkovo nielen pre fanúšika. Talentovaný chlapec s ostaršením, ktorý nastúpi bez problémov vo Fortuna lige za Senicu, je o týždeň príčinou kontumácie Topoľčian. V lete na poslednú chvíľu vzkriesení žochári prirodzene zúria, víťazstvo nad Novými Zámkami si vydreli na ihrisku a kto číta normy tak, ako sú napísané, tiež musí dať za pravdu Topoľčancom. Podobne horekujú v Alekšinciach. Za minútový štart chlapca-dorastenca, ktorý má papiere tiež v poriadku, majú pykať stratou troch bodov. Pýtate sa prečo? No (asi) lebo...

Šesť kontumácií je raz veľa. No ak sa v nezmyselnom paragrafe uškrtili Topoľčany, logika precedensu si žiada ďalšie obete. Topoľčany sa už odvolali, pravdu na vyššej inštancii, ako je Športovo-technická komisia budú hľadať zrejme aj ostatní. Všetko to ale niečo stojí. Majú kluby naozaj iba povinnosť platiť? Štartovné, pokuty, poplatky, začarovaný kolotoč nemá konca. A potom facka za kontumácie, ktorým rozumie len málokto. Ak štart hráča toho alebo onoho nebol v poriadku, nemali ho delegované osoby pripustiť k stretnutiu. V Stredoslovenskom futbalovom zväze aj na východe to tak v rozpise súťaží zadefinované je, na západe nový šéf rozhodcov svoje ovečky odbremenil. Tu je výsledok. Ak by pred zápasom ktosi len vyslovil pochybnosť, spustí sa mašinéria telefónov, nikto by určite neriskoval. Naozaj, na čo sú potom predĺžené ruky zväzu na zápasoch? Kto má ovládať lepšie normy a predpisy ako tí, ktorí z futbalového systému iba berú peniaze? Samozrejme, česť tým rozhodcom a delegátom, ktorí si robia svoju prácu tak, ako treba.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  6. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  8. Vodič dostal jasný odkaz: Na cyklotrase sa neparkuje
  9. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
  10. Mesto pravidelne mešká s úhradou dotácií pre Partizán Bardejov
  1. Výhody virtuálneho sídla spoločnosti
  2. Medzinárodný týždeň na EU v Bratislave
  3. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?

Mestskí policajti budú hliadkovať na elektromobile

V areáli levickej mestskej polície by mala pribudnúť aj elektronabíjačka.

BASKETBAL

Boris Bojanovský verí v skorý návrat na palubovky

Levický patriot Boris Bojanovský zažíva náročnejší vstup do sezóny. Rodáka z obce Gajary pribrzdili problémy s okom, ale aj vyvrtnutie členka v poslednom domácom zápase AAC pohára proti Děčínu.

Levičanku je počuť z Vatikánskeho rozhlasu

Katarína Vargová vymenila univerzitu za stáž v Ríme.

FUTSAL

Futsalisti vybojovali svoje prvé víťazstvo

V rámci 5. kola VARTA Futsal ligy sa Levičania pod vedením trénera Pavla Gabaša predstavili na palubovke Banskej Bystrice. Po vyrovnanom prvom polčase dokázali zlomiť svojho súpera výbornou hrou v druhom dejstve. Vysokým víťazstvom 7:1 si levickí futsalisti pripísali prvé tri body do tabuľky.

ObFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE LEVICE: Attila Csenger strelil Tupej šesť gólov. Tlmače sú opäť na čele okresu

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale od ObM až po III. triedu v podobe komentárov a tabuliek.