Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Kadeti vyhrali turnaj v Lučenci

Druhý tím kadetov ŠBK Junior Levice ovládol MBK Cup v Lučenci.

ŠBK Junior Levice s ďalšou trofejou

Kadeti mládežníckeho basketbalového klubu jednoznačne triumfovali na turnaji MBK Cup v Lučenci. Turnaja sa zúčastnili družstvá domáceho MBK Lučenec, BC Prievidza mládež, Žiar nad Hronom, Košice a ŠBK Junior Levice. Úvodný zápas sa stretli zverenci trénera Mareka Juríka proti Košiciam. V prvom polčase sa tímy predbiehali vo vedení a na konci polčasu mohli byť spokojnejší hráči z východu Slovenska, ktorí vyhrávali o štyri body. Po polčase žltozelení zlepšili hru a otočili výsledok vo svoj prospech v pomere 78:61.

V druhom stretnutí narazili Juniori na celok zo Žiaru nad Hronom. Tento zápas mal jednoznačný priebeh a mladíci z Levíc svojho súpera jednoznačne prevalcovali. Výsledné skóre 83:38 len dokumentuje ich drvivú prevahu na palubovke.

Tretí duel odohrali kadeti Levíc proti Prievidzi. Po polčase viedli žltozelení o 13 bodov a zdalo sa, že zápas sa bude už len dohrávať. Prievidžania sa však nevzdali a dokázali náskok jemne skresať. Žltozelení si však dobre rozbehnutý zápas nenechali ujsť a vyhrali 78:69. Už po tomto zápase bolo jasné, že kadeti ŠBK Junior Levice sa stanú víťazmi MBK Cupu.

Na posledný zápas nastupovali Levičania proti domácemu tímu z Lučenca. Hostia zápas nevypustili a dokázali Lučenec zdolať jednoznačne 72:40. Kadeti ŠBK predriblovali turnajom suverénnym spôsobom a z Lučenca si vezú domov trofej pre víťazov.

MVP turnaja sa stal Levičan Jaroslav Lukniš a do all-stars turnaja sa dostal Patrik Adámik. „Ciele s ktorými sme vstupovali do turnaja boli naplnené. Mnohí hráči dostali väčšiu príležitosť a niektorí ukázali svoje kvality,“ povedal o turnaji prezident ŠBK Junior Levice Gabriel Sirotňák.

ŠBK Junior Levice – Košice 78:61 (34:38)

Žiar n/Hronom – ŠBK Junior Levice 38:83 (19:51)

ŠBK Junior Levice – BC Prievidza 78:69 (43:30)

MBK Lučenec – ŠBK Junior Levice 40:72 (26:57)

1. Alkohol sa podpísal pod dve víkendové nehody na juhu okresu 330
  2. NEHODY: Po tragédii chodník a priechod s osvetlením na štátnej ceste zafinancovala obec 270