Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Patrioti dokázali domáci turnaj vyhrať

Cez víkend sa odohral v športovej hale v Leviciach basketbalový turnaj za účasti tímov zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska. Domáci hráči dokázali Hotel Lev Cup 2015 vyhrať.

Napriek nedostatkom vládne v šatni spokojnosť

Levický basketbalový klub už tradične zorganizovalo turnaj na počesť bratov Kleinovcov. Tento rok niesol meno Hotel Lev Cup 2015. Turnaju sa zúčastnili dva tímy zo Slovenska, okrem domácich Patriotov to bola aj MBK Karlovka, Českú republiku zastupoval klub Mmcité Brno a posledný tím bol USBC Graz z Rakúska. Vo svojom úvodnom dueli sa Patrioti predstavili proti Rakúskemu mužstvu USBC. Levičania si od začiatku vybudovali náskok, ktorý im zabezpečoval potrebnú dávku pokoja. V poslednej štvrtine sa podarilo hráčom Grazu znížiť náskok domáci, tí si však výhru nenechali vziať a po konečnom klaksóne svietil na tabuli stav 90:84. Druhý duel odohrali Patrioti v sobotu proti hráčom Brna. Levičania si od začiatku išli pre výhru a podarilo sa im vyhrať každú štvrtinu. Nakoniec žltozelený triumfovali nad Brnom o osemnásť bodov 82:64. Posledný zápas odohrali domáci hráči v nedeľu, kedy nastúpili na palubovku levickej športovej haly proti Karlovke. Domáci absolútne nezachytili úvod stretnutia a po prvej štvrtine prehrávali nad MBK o jedenásť bodov. Hoci sa po zvyšok zápasu snažili, toto manko sa im už nepodarilo zmazať. Posledný zápas teda Levičania prehrali 73:78. „Piatkový a sobotný zápas priniesli z našej strany kvalitný basketbal. Bolo vidieť, že tímy majú za sebou väčšiu časť prípravy. S týmito duelmi sme spokojní. Naopak k dnešnému zápasu sme pristúpili ľahkovážne, čo Karlovka využila a my sme už nemali silu otočiť zápas v náš prospech. Chceli sme vyhrať aj posledný zápas na turnaji, ale taktiež sme chceli dať priestor aj hráčom z lavičky,“ povedal manažér Patriotov Ladislav Garaj. Vedenie Patriotov je s turnajom spokojné. Okrem pozitív boli v hre aj menšie negatíva, ktoré budú môcť Levičania do začiatku súťaže zlepšiť. Najväčším negatívom je zranenie Nemanju Kovačeviča, ktorý si v poslednom duely poranil členok. „Nemanju čakajú vyšetrenia po ktorých budeme múdrejší. Dúfame však, že nastúpi už na úvodný zápas sezóny proti Nitre,“ praje si Garaj. Žltozelený mali odohrať v predsezónnej príprave ešte jeden zápase, ten však súper z Ostravy zrušil. Levičania teraz hľadajú náhradného súpera, ktorý by si s nimi bol ochotný zmerať sily ešte pred úvodným stretnutím novej ligovej sezóny.

Mmcité Brno – MBK Karlovka 92:87 (56:37)

BK Levickí Patrioti – USBC Graz 90:84 (42:33)

MBK Karlovka – UBSC Graz 77:76 (37:41)

BK Levickí Patrioti – Mmcité Brno 82:64 (45:36)

USBC Graz – Mmcité Brno 65:80 (36:44)

BK Levickí Patrioti – MBK Karlovka 73:78 (28:39)