Piatok, 23. február, 2018 | Meniny má Roman, Romana

Levickí futsalisti v odvete neuspeli

Futsal Team Levice odohral odvetný prípravný zápas proti ETO Gyor. Žltozelených trápi aj neobsadené miesto po bývalom trénerovi.

Súper naplno prejavil svoju silu, Levičania kondične nestíhali.

Futsalisti Levíc cestovali do maďarského Gyoru na odvetný priateľský zápas, v ktorom sa postavili proti domácim hráčom. Futsalisti z Gyoru boli veľkým favoritom a svoju úlohu dokázali do bodky naplniť. V úvodnom duely v Leviciach sa hostia z Maďarska na tesnú výhru poriadne nadreli, v domácom prostredí to už bol iný príbeh. Zelenobiely začali lepšie, dokázali streliť úvodný gól a držali Levičanov na svojej polovici palubovky. Žltozeleným sa však zakrátko podarilo vyrovnať gólom Šveca. Domáci neváhali, odvolali brankára a sedem minút dusili Levičanov na vlastnej polovici ihriska. Futsalisti Levíc bránili ako vedeli, ale domácim sa predsa podarilo vsietiť vedúci gól. Do polčasovej prestávky sa hostia permanentnému tlaku zo strany hráčov Gyoru dokázali ubrániť. „Prvý polčas sme sa ešte držali napriek tomu, že domáci mali obrovskú prevahu. Len za prvý polčas bolo snáď 50 striel na našu bránu,“ povedal prezident Futsal Teamu Peter Bongya. Ihneď po nástupe na druhý polčas roztočili domáci futsalisti pred Bielikom poriadny kolotoč, ktorého výsledkom boli tri inkasované góly v Levickej bráne v priebehu troch minút. Za stavu 4:1 sa domáci hráči upokojili a naďalej držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách. Zelenobiely postupne pridali ďaľších 5 gólov, čím stanovili konečné skóre na 9:1. „Pokiaľ sme fyzicky vládali, držali sme zápas vyrovnaný. V druhom polčase sme však kondične odpadli, čo súper trestal,“ ozrejmil Bongya. Levičanov trápili drobné zranenia, mierna únava a taktiež nižší počet hráčov ako v domácom stretnutí. Naopak hostia nastúpili v plnej sile, ktorú bolo cítiť. Okrem iného mohli Levičania vidieť priestory, v ktorých pracujú hráči maďarského celku. „My si myslíme, že pracujeme v dobrých podmienkach. Pravdou však je, že oni sú veľmi ďaleko pred nami,“ uviedol prezident Futsal Teamu. Treba však podotknúť, že hráči maďarského tímu sú profesionálni futsalisti, veľa z nich figuruje v reprezentácií svojich krajín a tím nie je poskladaný z domácich hráčov ale z legionárov. Napriek vysokej prehre nad silným súperom sa Levičania za predvedený výkon nemusia hanbiť. V slovenskej extralige sa im skúsenosti s európskym futsalom budú nepochybne hodiť.

Zatiaľ fungujú bez trénera

Dlhoročný kormidelník Levíc Jozef Duhony bude vo svojom trénerskom remesle pokračovať vo veľkom futbale na lavičke štvrtoligovej Kalnej nad Hronom. „Pán Duhony prijal ponuku na trénovanie v Kalnej nad Hronom. Tam mali podmienku, aby sa v plnej miere venoval domácemu KFC. My tento fakt akceptujeme a pánovi trénerovi ďakujeme za všetko čo pre nás spravil. Taktiež dúfame, že sa ku nám ešte niekedy vráti,“ povedal Bongya. Levičania ostanú pravdepodobne na istý čas bez trénera, keďže nikto v klube nemá trénerskú licenciu. Možným nástupcom na uvoľnené miesto je Pavol Gabaš, ten sa však vráti až v zime. Dovtedy to budú musieť Levičania zvládnuť bez trénera.

Rába ETO Gyor FC – Futsal Team Levice 9:1 (2:1). Gól Levíc: Švec. Zostava: Bielik, Krivočenko (K), Budovec, Švec, Zorád, Rakica, Graus, Chudý, Adami.

1. AKTUALITA: Polícia vyzýva ľudí, aby pomohli objasniť lúpež v Leviciach 329