Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Oslabení Levičania s prehrou

Levice v štvrtom kole doma hostili Partizánske a po veľkej dráme mu podľahli tesne 3:4.

HK Levice – HK Iskra Partizánske 3:4 (1:1; 1:2; 1:1)

Domáci hráči nastúpili na zápas značne oslabení. Okrem doterajších absencií Hronca, Kiepeša a Záhorského sa v zápase museli zaobísť aj bez 4 hráčov z prvej päťky (Bikbulatov, Moroz, Ozimák, Socha). Napriek tomu sa však pustili do súpera s chuťou a hneď v úvode si dokázali vypracovať niekoľko dobrých šancí, ktoré však nedokázali premeniť. Partizáni však následne vyrukovali s tvrdou agresívnou hrou, ktorá levickému mužstvu značne nesedí. Ako prvý sa dokázal ujať vedenia v presilovej hre hosťujúci tím. Necelú minútu do konca tretiny vyrovnal domáci ostrostrelec Tomáš Segíň a do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 1:1.

V druhej tretine sa značne pritvrdilo, čoho dôsledkom bol aj väčší počet vylúčení. V 28. minúte dostali hostia možnosť presilovej hry, no z gólu sa paradoxne tešili Levice. V oslabení hosťom unikol Adrián Sucharda a nekompromisným blafákom poslal domácich do vedenia 2:1. Levice sa však zbytočnými a bohužiaľ aj veľmi spornými vylúčeniami dvakrát dostali do oslabenia o dvoch hráčov, ktoré partizáni dokázali využiť a otočiť skóre na 3:2 v ich prospech.

V poslednej tretine siahli domáci hráči na dno svojich fyzických síl, bojovali o každý centimeter ľadu a túžba vyrovnať z nich priam sršala. Opäť však prišlo nešťastné vylúčenie a ďalšia využitá presilová hra Partizánskeho. Napriek nepríjemnému úderu sa Levice nevzdávali a v 54.minúte vykresal Sego iskru nádeje svojim druhým gólom v zápase. Po tomto góle sa však napriek snahe Levičanov už skóre nemenilo a z ľadu tak odchádzali už v druhom zápase za sebou bez bodu.

Góly LV: 20. Segíň T. (Vrťo), 28. Sucharda, 54. Segíň (Bránik). Zostava LV: Vozár (Lüley) – Káčer, Roško, Bránik, Segíň T., Vrťo – Bačkor, Pitlanič, Schwarz, Segíň P., Sucharda – Kasana, Školník, Adámik, Kmeť, Michalovič – Stankovič. Zostava PA: Halgaš (Tupý) – Malinka, Ondruška P., Beniak, Gális, Uhrecký – Ondruška J., Zelený, Košecký, Ondruš, Tvrdík – Peniaška, Uhrovčík, Goga, Korec, Pánis – Horňák, Školka. Rozhodovali: Mĺkvy – Greguš, Valko. Vylúčenia: 7:4 na 2 min., navyše Káčer (LV) a Gális (PA) – 5+DKZ hrubosť. Strely: 55:37. Divákov: 253. Nasledujúci zápas: 10. 10. o 17.30 h HK Bratislava – HK Levice

Ostatné výsledky 4. kola: Prievidza – Dynamax Nitra 1:4, Púchov – B. Bystrica 8:3, OAHL Ba mala voľno.

9. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  10. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?

Pretekári ŠK Atóm Levice na Triatlone pre všetkých

Športový klub Triax Bratislava zorganizoval triatlonové preteky v okolí Starej Myjavy.

K Dolnému Pohroniu sa v ochrane vtáctva pridá aj Poiple

Orol skalný, rybárik riečny a ďalšie vzácne druhy sa dočkajú konkrétnych opatrení vo viacerých lokalitách ich výskytu.

Veteráni FK Slovan Levice ovládli memoriál v Kľačanoch

Kľačianske futbalové béčko usporiadalo v prvej polovici júla už 9. ročník futbalového turnaja – Memoriál Borisa Berkeša, Petra Slušného a Ivana Štipku, ktorým si uctievajú pamiatku troch futbalistov, ktorí odišli od nás v mladom veku.

Gopass - dovolenka, ktorá sa oplatí

Dovolenka vo Vysokých Tatrách a v Liptove bude toto leto opäť výhodnejšia.

Futbalisti Kalnej nad Hronom sa predstavili na medzinárodnom turnaji v Rakúsku

Rakúsky Burgenland bol usporiadateľom 28. ročníka medzinárodného turnaja Mitropa cup 2018. Jedným z účastníkom bol aj víťaz štvrtej ligy Juhozápad KFC Kalná nad Hronom.