LEVICE. Americký basketbalista v službách Patriotov Candon Rusin si od minulého týždňa môže hľadať nové pôsobisko. V radoch Patriotov tento 193-centimetrový krídeľník skončil. Rusinov odchod z kabíny Patriotov však nemá nič spoločné s jeho výkonmi, ktoré si v Leviciach pochvaľovali. „Jeho odchod je zapríčinený administratívnymi dôvodmi. Candon si so sebou zo Spojených štátov nepriniesol potrebné dokumenty. My sme už, bohužiaľ, potom nemali dostatok času na vyriešenie tejto nepríjemnej situácie. Tým pádom sa nemohol preukázať a pracovné povolenie nedostal,“ ozrejmuje dôvody odchodu 25-ročného Američana manažér Patriotov Ladislav Garaj.
Za Candondom Rusinom smútia aj diváci v levickej športovej hale, ktorí si jeho dobré výkony v drese Patriotov veľmi pozorne všímali. „Je nám to ľúto. Candon bol výborný hráč a tiež výborný človek. Bohužiaľ, bola to chyba, že na to zabudol. Napriek tomu, že sme sa snažili, situáciu sme nedokázali vyriešiť ináč,“ doplnil manažér Levických Patriotov.
V žltozelenom drese je v súčasnosti sedem cudzincov, pričom do zápasu ich môže zasiahnuť len šesť. „Momentálne máme sedem legionárov a tento model nám zatiaľ vyhovuje. Síce máme o jedného cudzinca viac, ale stále sa niekto z nich zraní, alebo má nejaké problémy, takže táto sedmička sa bude medzi sebou meniť,“ prezradil Garaj.
„Chceli by sme Candonovi za celé obdobie pôsobenia v našom klube poďakovať a popriať mu veľa úspechov v jeho ďalšej kariére,“ dodal. Tesne pred odchodom Candona Rusina prišiel do klubu najnovší prírastok Jeremy Granger, ktorý by mal dieru v zostave po Rusinovi zaplátať. Granger dostal po príchode do Levíc najprv len skúšobnú zmluvu, neskôr ale svojimi výkonmi presvedčil vedenie klubu a to mu ponúklo nový kontrakt.