Streda, 20. október, 2021 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Zrekapitulujte si udalosti, ktoré sa stali vlani v Levickom okrese

Prinášame výber udalostí, o ktorých informovali v uplynulom roku na stránkach regionálnych novín MY Týždeň na Pohroní.

V Leviciach sa v máji konali po prvý raz Dni mesta. Padol na nich slovenský rekord - v drepe vydržalo minútu vyše 400 účastníkov.V Leviciach sa v máji konali po prvý raz Dni mesta. Padol na nich slovenský rekord - v drepe vydržalo minútu vyše 400 účastníkov. (Zdroj: (JN))

JANUÁR

V prvý a druhý deň roka pocítili Šahania a ľudia na južnom a strednom Slovensku sériu záchvevov. Išlo o zemetrasenie s epicentrom na severe Maďarska, približne 10 kilometrov od mesta Balassagyarmat. Intenzita prvého zemetrasenia dosiahla magnitúdu 3,9 stupňa Richterovej stupnice. Zemetrasenie predpoludním bolo silnejšie, jeho intenzita dosiahla 4 stupne.

Konzultačné pracovisko Centra právnej pomoci otvorili 23. januára v priestoroch Mestského úradu v Leviciach. Poskytuje rady pre obyvateľov regiónu v súvislosti s vlastníckym právom, dedičským právom, s rozvodom, výživným, ale aj otázky týkajúce sa práv spotrebiteľa či exekučné záležitosti. Jednou z podmienok bezplatnej pomoci je, aby žiadatelia boli v materiálnej núdzi. Zaplatia len symbolický poplatok 4,5 eura.

Skryť Vypnúť reklamu

FEBRUÁR

V dvanástich školských zariadeniach v okrese mali chrípkové prázdniny. Hygienici vydali odporučenie nemocniciam, aby zakázali návštevy na lôžkových oddeleniach. Týkalo sa to nemocníc v Leviciach, Šahách a Psychiatrickej nemocnice v Hronovciach.

V sobotu 7. februára sa na Slovensku konalo referendum. Voliči odpovedali na tri otázky, týkajúce sa rodiny. Účasť v Levickom okrese (15,89 percenta) bola menšia ako v rámci celého Slovenska, kde dosiahla 21,41 percenta.

Premiéri Slovenska a Maďarska otvorili 9. februára zrekonštruovaný ropovod Adria v prečerpávacej stanici Tupá. Zmodernizovaný bol na úseku medzi mestami Százhalombatta a Šahy v hodnote 70 miliónov eur. Umožní prepravu ropy na Slovensko aj z Jadranského mora.

MAREC

Polícia vzniesla dlhoročnému bývalému referentovi Mestského úradu v Šahách obvinenie. Nezrovnalosti zistili na referáte daní, kde vyberajú dane a poplatky za komunálny odpad. V období rokov 2007 až 2013 malo byť spreneverených viac než 349-tisíc eur.

Skryť Vypnúť reklamu

V areáli pri Dome bojovej slávy na brehu rieky v Kalnej nad Hronom pribudol k tanku s číslom 253, ktoré označuje dátum oslobodenia obce (25. 3. 1945), aj ďalší exponát – protilietadlový kanón.

20032015439_res.jpg

Na brehu Hrona je okrem tanku až aj kanón. FOTO: (JN)

Dvadsiaty marec je dňom jarnej rovnodennosti. V uplynulom roku bol mimoriadny aj vďaka úkazu, počas ktorého Mesiac viditeľne zakryl Slnko. Čiastočné zatmenie Slnka, keďže sa nachádzame mimo pásma tzv. totality, pozorovali aj v Tekovskej hvezdárni v Leviciach.

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Leviciach v marci dočasne presťahovali do bývalého objektu civilnej ochrany na Družstevníckej ulici. Dôvodom bola komplexná rekonštrukcia hasičskej stanice, ktorú ukončili na prelome rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

Počas Svetového dňa vody, 23. marca, robil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Leviciach bezplatné testovanie vzoriek vody. Zo 130 prinesených vzoriek z individuálnych zdrojov približne tretina prekročila povolený limit na dusičnany.

Krajské oslavy 70. výročia začatia Bratislavsko-brnianskej operácie vojsk 2. ukrajinského frontu a oslobodenia viacerých miest a obcí regiónu sa konali 25. marca v Kalnej nad Hronom.

Malý les do centra Levíc priniesla Slovenská poľovnícka komora, ktorá v spolupráci s MsKS usporiadala 24. až 28. marca v CK Junior Levické poľovnícke dni. Jubilejný 20. ročník otvorila vernisáž výstavy s názvom Poľovníctvo a príroda.

APRÍL

V roku 2014 sa v levickej pôrodnici narodilo vyše 1200 bábätiek. Hodnotenie mamičiek cez internetovú stránku projektu www.sprievodca-porodnicami.sk ju zaradilo na druhú priečku v rámci Nitrianskeho kraja.

Vodiči motorových vozidiel majú v centre Levíc od 1. apríla prvých 15 minút parkovania zdarma. Týka sa to tých, ktorí uhrádzajú poplatok cez SMS službu.

Obyvatelia Šiah sa pridali k petícii, ktorej organizátori žiadajú o obnovenie osobnej vlakovej dopravy na trati Zvolen - Šahy. Podpísalo ju 7300 ľudí. Okrem vlakovej dopravy im od 1. apríla zrušili aj niektoré diaľkové autobusové linky.

sahy-zeleznica1_r1988_res.jpg

Šahania sa pripojili k petícii za obnovenie vlakovej dopravy. FOTO: (JN)

Na Mierovej ulici pod nadjazdom v Leviciach sa 11. apríla zišli grafiťáci z mesta a aj iných častí Slovenska. Akciu zorganizovalo občianske združenie Klub extrémnych športov Zoocrew, jej výsledkom boli pestré ilustrácie na pôvodne ošarpanej stene.

Rybníčanov Jakuba Trňana a Olivera Potockého doviedol stolný tenis až na 1. celosvetové hry mladých krajanov v Soči, ktoré sa začali 11. apríla a zúčastnili sa ich športovci z 33 krajín Európy, Ázie a Ameriky.

Ocenenie Zdravotník roka 2014 si z rúk predsedu NSK Milana Belicu 23. apríla prevzala vedúca sestra úrazovej chirurgie levickej nemocnice Alica Éderová.

V závere mesiaca otvorili na Námestí sv. Jakuba v Želiezovciach Svätojurajský remeselnícky jarmok a festival.

MÁJ

Prvomájové oslavy sa v Novom Tekove konali v retro štýle. V sprievode išli alegorické vozy a ľudia v dobovom oblečení.

Ocenenie Pedagóg, na ktorého sa oplatí spomínať, si prevzali v rámci ankety Zlatý Amos Alžbeta Zubrická z Košíc a Stanislav Titurus z Tlmáč.

Od 15. mája sa v Leviciach konal 8. ročník medzinárodného fotografického festivalu Dni fotografie v Leviciach 2015.

V polovici mája zomrel vo veku 84 rokov levický rodák, folklorista a filmový režisér Dezider Točka (* 21. 1. 1931). Natočil viac ako 80 dokumentárnych filmov.

Dni mesta zorganizovala levická radnica premiérovo 16. – 23. mája. Súčasťou boli diskusie, ustanovený bol rekord v počte ľudí v podrepe, konal sa 8. ročník medzinárodného fotografického festivalu Dni fotografie v Leviciach 2015, krst knihy Csabu Tolnaia Levice na starých pohľadniciach a zasadenie pamätného stromu na Námestí hrdinov členmi novozaloženého Levického okrášľovacieho spolku. Jeho členovia počas roka vysadili aj zeleň na kruhovom objazde, na Vinohradoch, vyčistili vojenský cintorín a na námestí rozmiestnili prenosné kontajnery s drevinami.

Na dostavbe 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne Mochovce došlo k závažným udalostiam. Tragicky sa skončilo 28. mája zváranie. Na únik argónu doplatil životom 27-ročný muž z okresu Sobrance. Ďalšieho priotráveného odviezol vrtuľník. Dvojicu pracovníkov z Novej Bane privalil zase 13. júla transformátor. So zraneniami dolných končatín boli prevezení do nemocnice.

JÚN

Nový most medzi Starým a Novým Tekovom pre autá do 3,5 tony a peších sprístupnili 6. júna. Vybudovala ho firma, ktorá postavila na Hrone malú vodnú elektráreň. Prejazd autami je len na povolenie niektorej z obcí.

p1180011_r4904_res.jpg

Po novom moste ponad Hron prešli ako prvé deti z materskej školy. FOTO: (JN)

Viaceré dobrovoľné hasičské zbory v okrese si počas roka prebrali novú techniku a protipovodňové prívesné vozíky, ktoré sú vybavené čerpadlami, generátormi, povodňovými bariérami a náradím. Financovala ich únia.

V areáli Tekovského múzea sa uskutočnili Tekovské hradné slávnosti. Ukážkam dobových bojov o Levický hrad predchádzal sprievod mestom.

Do celoslovenského monitoringu besnoty líšky hrdzavej bol zapojený aj Levický okres. V jarných a letných mesiacoch museli poľovníci odovzdal na testovanie po dvadsať ulovených kusov. Výsledky zo zvolenských laboratórií boli negatívne.

Štyria pútnici z okresu sa v júni vydali na peší pochod do Levoče, kde sa na Mariánskej hore konala 4. – 5. júla púť. Cesta im trvala 12 dní, prešli 251 kilometrov.

Do súťaže Do práce na bicykli sa už druhý raz zapojili aj tímy z okresu. Levičania najazdili do práce 18-tisíc kilometrov na bicykloch. Do celoslovenskej súťaže, ktorú vyhodnotilo ministerstvo dopravy 15. júna, sa zapojilo 115 cyklistov zo 16 firiem z okolia Levíc.

V závere júna sa mali v Nýrovciach uskutočniť preteky v rámci slovenskej Westernovej ligy. Kvôli hrozbe infekčnej anémie koní ich zrušili. Smrteľnú nákazu zaznamenali v okolitých štátoch.

Levický klub filatelistov reprezentovali na mládežníckej výstave Juniorfila v Nitre na konci júna zberatelia známok, ktorí si za 11 exponátov odniesli viacero ocenení. Na jeseň oslávil klub 70. výročie založenia.

Pukanskú časť náučného chodníka Štamposký jarok otvorili pre turistov 28. júna.

JÚL

V Bátovciach spustili digitalizované kino. Počas víkendu 10. – 12. júla začalo premietať kino Divadla Pôtoň v technicky modernej sále.

V Parku M. R. Štefánika v Leviciach otvorili letnú mobilnú knižnicu, kde si počas prázdnin mohli okoloidúci požičať a prečítať niektorú z kníh.

Most grófky Ernestíny, ktorý dala táto dedička panstva Esterházyovcov postaviť v roku 1912 a zničila ho nemecká armáda 26. marca 1946, našli pri budovaní malej vodnej elektrárne v Želiezovciach. Z dna rieky Hron ho vytiahli v júli. Zvyšky mosta skončili v šrote, súčasti z neho vystavili pri elektrárni a v múzeu.

Z jazierka v Parku M. R. Štefánika v Leviciach vybrali počas horúcich letných dní tony vodných rias, ktoré sa tam rozmnožili.

Kino Slovan v Leviciach začali prerábať na mestské divadlo. Občianskemu združeniu ho na 30 rokov prenajalo mesto.

Demandice navštívil 11. júla počas Dní obce potomok rodu Grassalkovich. V obecnom erbe majú vďaka tomuto vznešenému rodu kráľovskú korunu.

Vlaňajšia žatva trvala štyri týždne, začala sa v závere júna a skončila sa v júli. Kombajny mohli byť na poliach takmer nepretržite, kvôli horúčavám však malo obilie nízku vlhkosť a tým nižšiu úrodu.

Vo veku 84 rokov zomrela 20. júla herečka Magda Paveleková, rodáčka z Levíc. V roku 2013 bola uvedená do Siene slávy ankety OTO.

Športoví rybári z levického klubu sa postavili na najvyššiu priečku na jubilejnom 35. ročníku majstrovstiev sveta klubov v love rýb udicou. Súťaž sa konala v závere júla v Žiline.

Rekonštrukcia bojov na Hrone, ktoré sa tu odohrali v závere druhej svetovej vojny, sa v Starom Tekove uskutočnila 25. júla. Následne sa v Pohronskom Ruskove stretli členovia 27 klubov vojenskej histórie, aby sa zapojili do rekonštrukcie bojov operácie Südwind (Južný vietor).

AUGUST

Kríky krušpánu v Leviciach napadli húsenice z Ázie, ktoré u nás nemajú prirodzeného nepriateľa. Veľké škody spôsobili na zeleni najmä v mestskom parku, ale aj pred činžiakmi, kde krušpán s obľubou pestujú.

Rekonštrukcia kina Junior v Leviciach sa začala 3. augusta. Najskôr vymenili elektroinštaláciu, vzduchotechniku, podhľady a spravili interiérové úpravy, následne osadili nové sedadlá. Premietanie sa začalo 25. novembra.

kino-3--1-_r506_res.jpg

Výsledkom obnovy kina Junior sú aj nové sedačky. FOTO: (JN)

Na 42. ročníku medzinárodnej výstavy Agrokomplex, ktorá sa konala v Nitre v závere augusta, bodovali aj potravinári a chovatelia dobytka z Levického okresu.

SEPTEMBER

Mestské rekreačné zariadenie Margita – Ilona ukončilo sezónu, ktorá bola jednou z najlepších za ostatné roky. Návštevnosť bola oproti roku 2014 dvojnásobná. Zisk použijú na zveľadenie areálu.

20150916_115344_res.jpg

Návštevnosť na kúpalisku Margita - Ilona bola vlani rekordná. FOTO: (MI)

Počas Dňa bez áut, 22. septembra, bolo cestovanie v prostriedkoch MHD Levice zdarma.

Želiezovské Mestské dni sprevádzali 11. – 13. septembra dva festivaly – folklórny Takí sme! a Želiezovce 2015: Spoločne pre Európu. Oslávili aj 940. výročie prvej písomnej zmienky o časti Mikula.

05_r6983_res.jpg

Želiezovské Mestské dni sprevádzali dva festivaly. FOTO: (ŠH)

V Tlmačoch sa 11. – 13. septembra konali po ročnej pauze Divadelné dni v Tlmačoch. Ochotnícky festival oslávil 23. ročník a nenechala si ho ujsť ani jeho zakladateľka Alena Konczová Senešiová.

V regióne sa konali viaceré podujatia zamerané na propagáciu folklóru, napríklad Čajkovské vinobranie či folklórny festival Takí sme!

V mestskej časti Horša otvorili 28. septembra Prameň osvieženia. Súčasťou oddychového priestoru v Horšianskej doline je obnovená studňa.

OKTÓBER

Na omši 4. októbra vysvätili zvon, ktorý následne osadili do veže Kostola Najsvätejšieho srdca Ježišovho na sídlisku Lipník v Tlmačoch. Svätostánok bol postavený v roku 2012, doteraz bolo ale miesto vo veži prázdne. Zvon dostala tlmačská farnosť ako dar z Moravy.

dscf7487_r8148_res.jpg

Kostolná veža v Tlmačoch sa rozozvučala. Osadili do nej zvon. FOTO: (JB)

V Tlmačoch oslavovali 2. – 4. októbra 940. výročie prvej písomnej zmienky. V rámci podujatia uložili do časovej schránky rôzne dokumenty od obyvateľov mesta. Otvoria ju o desať rokov.

Petíciu Za živú rieku odovzdali jej organizátori 13. októbra ministerstvu životného prostredia. Nepáčim sa im množstvo malých vodných elektrární, ktoré sú na Hrone a plánovaná výstavba ďalších. Podpisy zbierali počas plavby po Hrone aj v obciach Levického okresu.

Od 15. do 18. októbra sa konal Levický jarmok. O predaj zo strany predajcov bol taký veľký záujem, že až 149 prihlásených museli z priestorových dôvodov odmietnuť.

Cez obecné rozhlasy v troch dedinách, Bátovciach, Žemberovciach a Devičanoch, začali robiť osvetu. Počas roka budú raz mesačne vysielať pásmo zostavené z tvorby slovenských autorov. Za projektom je Centrum kreativity a umenia Divadla Pôtoň v Bátovciach.

Levické Gymnázium A. Vrábla oslávilo 200. výročie svojho vzniku. Uskutočnila sa výstava, koncerty a ďalšie podujatia.

Kreslo v levickom mestskom parlamente bolo takmer rok neobsadené. Poslaneckého mandátu sa neujala Beáta Vrábelová. V závere októbra doručila list, v ktorom sa ho vzdala. Namiesto nej zložil sľub náhradník, Ladislav Jelenský.

NOVEMBER

Dostavba atómovej elektrárne pokročila, 3. novembra oživili mozog tretieho bloku, riadiace centrum. Do roka plánujú zaviesť do tohto reaktora jadrové palivo.

p1200620_r5984_res.jpg

Nové riadiace centrum 3. bloku. FOTO: (JN)

Pred 120 rokmi vznikli na území dnešného Slovenska štátne matriky. Tento medzník si pripomenuli terajšie aj minulé matrikárky z 38 matričných úradov v okrese na stretnutí, kde si prevzali ocenenia.

Od 12. novembra nasadili na linky MHD v Leviciach nový autobus. Má menšiu kapacitu, vďaka čomu je aj úspornejší. Vozový park MHD tvorí osem autobusov, päť z nich je starších ako 16 rokov. Cestujúcich z roka na rok ubúda, preto hľadajú úsporné opatrenia.

Netradičná oslava sa konala 13. novembra na mestskej tržnici v Leviciach. K storočnici tu blahoželali zákazníci aj bývalí kolegovia – predajcovia Mariške néni. Mária Mališová tu prebytky zo záhrady predávala takmer celý život.

Do potravinovej zbierky, ktorú v nákupnom centre organizoval Územný spolok SČK Levice, sa zapojili aj obyvatelia okresu. Najviac kupovali a darovali múku, cukor a cestoviny. Prerozdelené boli rodinám a jednotlivcom v núdzi.

Do celoslovenského protestu sa zapojili aj učitelia z okresu. V necelej desiatke škôl v meste a obciach bolo 19. novembra ticho. Učitelia išli k lekárovi alebo darovať krv, preto tam riaditelia vyhlásili riaditeľské voľno.

Na levickom nadjazde najskôr obmedzili rýchlosť na 30 km/h, v závere novembra zakázali vstup chodcom na schody vedúce na most. V oboch prípadoch je dôvodom nevyhovujúci stav. Obmedzenia budú platiť, kým SSC nadjazd nezrekonštruuje.

DECEMBER

Mesto odovzdalo kľúče od nových nájomných bytov v bývalom hoteli Atóm v Leviciach 58 žiadateľom. Čísla bytov si vyžrebovali. Sťahovať sa začali po podpise zmluvy a zložení zálohy.

Od 4. decembra monitoruje dianie v Tlmačoch kamerový systém. Elektronika tak nahradila mestskú políciu, ktorú poslanci po roku činnosti kvôli úsporným opatreniam zrušili.

Dražba 63 obrazov a umeleckých diel sa konala 6. decembra v Tekovskom múzeu. Do benefičnej akcie Art for Help ich poskytlo 47 autorov. Vydraženú sumu 4965 eur rozdelili pre sociálne slabšie rodiny.

Vianočný lov kaprov sa začal na vodnej nádrži Kozárovce 10. decembra po 30-dňovom zákaze. Obmedzenie pre rybolov platilo v čase hájenia rýb, ktoré tam vysadili 10. októbra.

Vianočné trhy sa 18. decembra vrátili do centra Levíc. Po pauze a následne predvlaňajšom obnovení tradície, keď sa trhy konali pred OD Pokrok, sa vianočné mestečko so stánkami a pódiom presunulo na Námestie hrdinov.

Najčítanejšie na My Levice

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 3. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 4. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 5. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 6. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 7. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 8. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 2. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 3. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 4. QSI International School of Bratislava
 5. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 6. Pestovateľské workshopy pre deti v Šamoríne
 7. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 9. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 10. Najmenšie ponožky sa už nestrácajú
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 22 451
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 13 496
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 154
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 231
 5. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 836
 6. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 3 552
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 3 535
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 321
 9. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 3 214
 10. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 209

Blogy SME

 1. Tomáš Mihalík: Taraba vedel, čo robí. To je dokázateľný fakt.
 2. Rudolf Pado: Svetlana Belova k reforme národných parkov
 3. Štefan Vidlár: Asi moja prvá životná lekcia
 4. Michal Páleník: Čo sa mení v exekúciách?
 5. Viera Polakovičová: Kráľovná belcanta a koloratúry, slávna Slovenka Edita Gruberová zomrela v pondelok 18. októbra 2021
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Milionári v MHD.
 7. Emil Lobotka: Plochý život
 8. Milan Hutera: Za krásami letných súhvezdí
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 26 982
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 8 630
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 6 860
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 849
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 585
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 4 027
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 831
 8. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 3 166
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Levice, Želiezovce a Tlmače - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Levice

V zápase proti Pardubiciam sa mimoriadne darilo aj Davidovi Abrahámovi (14).

V záverečnej exhibícii Levičanov padla aj stovka.


2 h

Dnes v MY Športujeme aj o tom, ako sa darilo mladíkom v kvalifikácii na futbalové ME.


6 h
Palivové drevo.

Zoberie peniaze, drevo nedodá, telefón nedvíha. Scenár je vždy podobný.


20 h
V zelenom drese Peter Kósa

S umiestnením vládne nespokojnosť, mužstvo nehrá svoju hru.


Ján Jančo 20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na trati Zvolen - Levice aktuálne vlaky nepremávajú.


a 1 ďalší 19 h

Odškodnenie vo výške 3 284 eur musí zaplatiť akciová spoločnosť SAD Prievidza žene, ktorá v decembri 2018 spadla na prievidzskej autobusovej stanici a zlomila si ruku.


SITA 19. okt

Protestnú akciu s blokádou cesty organizujú na podporu nemocníc.


19. okt

Môžu sa majitelia bytov brániť pred fajčiarmi na balkónoch? S otázkami sme sa obrátili na právnika, bytového správcu i realitného makléra.


18. okt

Blogy SME

 1. Tomáš Mihalík: Taraba vedel, čo robí. To je dokázateľný fakt.
 2. Rudolf Pado: Svetlana Belova k reforme národných parkov
 3. Štefan Vidlár: Asi moja prvá životná lekcia
 4. Michal Páleník: Čo sa mení v exekúciách?
 5. Viera Polakovičová: Kráľovná belcanta a koloratúry, slávna Slovenka Edita Gruberová zomrela v pondelok 18. októbra 2021
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Milionári v MHD.
 7. Emil Lobotka: Plochý život
 8. Milan Hutera: Za krásami letných súhvezdí
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 26 982
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 8 630
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 6 860
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 849
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 585
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 4 027
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 831
 8. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 3 166
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu