Levičanom sa nevydaril vstup do play-off

HK Levice prehrali v prvom zápase play-off proti Sabinovu.

Levičania doma tesne prehrali.(Zdroj: Monika Vranová)

HK Levice – HK Sabinov 2:3 (0:1; 0:1; 2:1).

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom tempe, keďže družstvá proti sebe nastúpili vôbec po prvýkrát. Po pár minútach bolo na hre badať očakávanú hru oboch mužstiev. Domáci hokejisti viac korčuľovali a spoliehali sa na rýchlosť, hostia zas umne a skúsene kombinovali. Hra bola do polovice prvej tretiny vyrovnaná. V 10.minúte zápasu však domáci inkasovali gól po hrubej chybe a prehrávali 0:1. S týmto gólom padol na hráčov Levíc akýsi kŕč a hostia mali zvyšok tretiny hernú prevahu, čoho dôkazom je aj pomer striel na bránku (8:15). Druhá tretina už síce priniesla streleckú prevahu domácich (18:13), tá však ani zďaleka nevystihovala výkon na ľade. Levičania mali v tejto časti hry zo súpera až prehnaný rešpekt a navyše po ďalšej individuálnej hrúbke inkasovali druhý gól. Herný kŕč opadol z domácich až v poslednej tretine. V tej boli na ľade lepším a hokejovejším celkom. V 49.minúte sa domáci fanúšikovia konečne dočkali gólovej odmeny. Semen Leontyev sa najprv efektne zbavil brániaceho protihráča a následne nekompromisnou strelou k pravej tyčke znížil stav stretnutia na 1:2. Po tomto góle hrali Levice svoj najlepší hokej v zápase. Radosť však netrvala dlho. V 52.minúte bol hráč Levíc vylúčený na 5 minút a do konca zápasu a skúsený súper dokázal v presilovke opäť odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Aj napriek tomu sa domáci snažili páliť na bránku čo to šlo. Pomer striel v tretej tretine (23:7) je toho dôkazom. Tu však treba vyzdvihnúť brankára hostí Matúša Palka, ktorý počas celého zápasu občas hostí držal v hre prakticky sám. Domáci hráči bojovali až do konca a v poslednej minúte ešte vykresal iskričku nádeje Peťo Segíň, ktorý znížil na 2:3. Napriek veľkým šanciam v posledných minútach hry sa však už domáci vyrovnať nepodarilo a Sabinov sa tak ujal vedenia 1:0 v sérii.

Góly: 49. Leontyev (Hronec), 60. Segíň P. (Segíň T., Leontyev) – 10. Korvín (Caban, Renčok), 29. Pavlovský, 53. Goffa (Renčok, Skokan).

Zostava LV: Vozár (Lüley) – Káčer, Socha, Bránik, Segíň T., Záhorský – Kasana, Školník, Hronec, Leontyev, Vrťo – Ozimák, Roško, Kiepeš, Schwarz, Segíň P. – Bačkor, Pitlanič, Kosorín, Stankovič

Zostava SB: Palko – Korvín, Ratica, Pavlovský, Renčok, Stanislav – Matola, Medvec, Caban, Hopkovič, Skokan – Guntáš, Hriško, Bortňák, Goffa.

Rozhodovali: Mĺkvy – Gegáň, Konc ml. Vylúčenia: 3:8 na 2 min., navyše Vrťo (LV) – 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Strely: 49:35. Divákov: 410. Nasledujúci zápas: HK Sabinov – HK Levice (20. 2. o 17:00), štvrťfinále play-off – 2.zápas.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Július Beňuš, tréner HK Levice: „Dnešný zápas bol prvým, historickým zápasom play-off pre naše mužstvo a jeho psychická náročnosť sa na našich hráčoch bohužiaľ prejavila. Dve tretiny sme hrali v dosť veľkom kŕči, čo bolo vidieť ako na tímovom hernom prejave, tak aj na individuálnej činnosti hráčov. Z toho vyplynuli dve obrovské hrúbky, z ktorých sme dostali dva góly. Prehnaná nervozita na našich hokejkách opadla až v poslednej tretine. Vzpružil nás hlavne gól na 1:2, od ktorého sme na ľade začali preberať iniciatívu a vytvárať si na súpera dostatočný tlak. Keď sme boli v najlepšom tak nás opäť zabrzdila obrovská technická hrúbka v podobe vylúčenia nášho hráča na 5 minút a dokonca stretnutia. Napriek snahe sme nedokázali ubrániť celých 5 minút a dostali sme gól na 1:3. Aj potom sme však vyvinuli enormnú snahu a vďaka kombinácii presilovej hry a hry bez brankára sme dokázali znížiť na 2:3.V posledných sekundách nám chýbal aj kus šťastia, keď sme mali vyrovnanie prakticky na hokejke. Z tohto zápasu sa treba poučiť a k súperovi vycestovať jednoznačne uvoľnenejší. Súper bol dnes herne vyspelejší a skúsenejší, vďaka čomu sa mu dnes podarilo vyhrať.“

Daniel Bortňák, tréner HK Sabinov: „V dnešnom zápase bola zo začiatku badateľná opatrnosť z oboch strán keďže sa mužstvá nepoznali a nevedeli čo od seba navzájom čakať. Po čase sme zistili, že tu môžeme hrať svoj hokej, na ktorý sme zvyknutý. Dovolím si tvrdiť, že kombinačne sme boli lepší ako domáce mužstvo. Trochu mi vadilo, že súper hral miestami dosť nečisto ale s víťazstvom a našim výkonom som spokojný.“

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Poslanci navštívia Mochovce už o pár dní

Od Úradu pre jadrový dozor budú požadovať správu o bezpečnostných rizikách a od ministra hospodárstva analýzu ekonomických aspektov výhodnosti dostavby tretieho a štvrtého bloku pri rôznych scenároch vývoja.

Nestretli sa na okrúhle výročie, ale životné jubileum

Maturovali pred 52 rokmi. Tento rok ale bývalí spolužiaci oslavujú sedemdesiatku.

FUTBAL

Futbalisti Tlmáč zažívajú nevídaný štart do sezóny

Hráči FKM Tlmače vládnu okresnému futbalu. Podpísala sa pod to kvalitná letná príprava mužstva.

Futbal

Kam sa vybrať za futbalom počas najbližšieho víkendu

Už viete kam sa vyberiete za futbalom? Ponúkame vám prehľad víkendových zápasov v našom regióne.