Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Patrioti nestačili na Svit. Prehra ich posunula na štvrté miesto

Levice v sobotu narazila na nevyspytateľného súpera spod Tatier. Pre Patriotov bol tento zápas mimoriadne dôležitý pre lepšiu východiskovú pozíciu v play -off.

(Zdroj: Lukáš Droppan)

BK Levickí Patrioti – BK Iskra Svit 71:80 (23:16, 16:32, 12:19, 20:13)

Levice v zostave už aj s posilou na post rozohrávača Colimonom vstúpili do posledného zápasu základnej časti veľmi dobre, keď už v 4. minúte viedli po koši Žiaka 13:5. V 8. minúte to bolo dokonca už 21:7. Hostia však do konca štvrtiny stiahli z náskoku Levíc a na konci periódy svietilo na svetelnej tabuly 23:16.

Druhá štvrtina bola pre Levice ako zo zlého sna. Hostia ju vyhrali 16:32. Zaslúžila sa o to hlavne dvojica Bradley a Umipig, ktorí dokopy nastrieľali za polčas neuveriteľných 42 bodov. Tento náskok hostí bol v konečnom dôsledku zlomový pre priebeh zápasu. Polčas vyhrali hostia 39:48.

Ani tretia perióda Leviciam nevyšla. Svit si postupne vybudoval až 16-bodový náskok, keď Bradley v 29. minúte vsietil dva body. V záverečnej časti sa domáci snažili o zvrat v zápase, ale podarilo sa im priblížiť na rozdiel jedného bodu len na chvíľku. Posledné takmer tri minúty nedali ani len bod, čoho využili hostia, ktorí dokázali v zápase zvíťaziť 71:80.

Levice: Žiak 19, Stojadinovič 17, Valentine 8, Markovič 7, Sýkora 0 (Colimon 10, Riley 7, Klár 3, Miljkovič 0). Svit: Umipig 30, Bradley 27, Jenkins 4, Božovič 3, Bachan 2 (Pipíška 9, Findura 3, Belavý 2, Dratva 0). TH: 14/12 – 22/19, Trojky: 7 – 9, Fauly: 27 – 20, Rozhodovali: Ženiš, Eger, Tiberu (obaja AUT).

Povedali po zápase:

Teo Hojč (tréner Levíc): „Dnes bol Svit lepším tímom, oni hrali s väčším nasadením ako my. Myslím si, že sme zaplatili cenu za veľa zápasov v posledných 14 dňoch. Niektorí hráči hrali s chorobou, so zraneniami a nastúpili sme bez Grangera. Som si istý, že hráči chceli vyhrať dnešný zápas a skončiť základnú časť na skvelom 3. mieste. Aj napriek tomu si myslím, že sme odohrali výbornú základnú časť a potešili sme fanúšikov v mnohých zápasoch. Za základnú časť sezóny chcem poďakovať všetkým hráčom, manažmentu klubu, môjmu asistentovi a samozrejme našim skvelým fanúšikom. Teraz sa budeme sústrediť na play-off. Vieme a akceptujeme našu rolu v play-off. Hráme proti Košiciam, ktoré sú favoritom štvrťfinále, ale my necháme na palubovke všetko a uvidíme, ako to dopadne.“

Marko Stojadinovič (hráč Levíc): „Začali sme zápas výborne. Dobre sme bránili a darilo sa nám v útoku. Nechápem čo sa potom stalo. Hosťom padlo v útoku všetko, my sme sa trápili v koncovke. Aj keď sa nám podarilo zmazať vysoké manko, v závere mali viac šťastia hostia. Asi to tak niekto chcel, aby bol našim súperom v play-off tím Košíc. Bude to náročný súper, my sa však dobre pripravíme a pobijeme sa o postup.“

Rudolf Jugo (tréner Svitu): „Od začiatku sezóny máme tie isté problémy, prakticky ani na jeden zápas sme nenastupovali v rovnakej zostave. Aj dnes nám chýbali dvaja hráči. Odohrali sme tu ale skvelý zápas. Hrali sme ako tím a predviedli sme v Leviciach fantastický výkon. Chlapcom zaň ďakujem.“

Peter Pipíška (hráč Svitu): „Dnes sme mohli hrať bez tlaku, uvoľnene a zápas nám vyšiel na výbornú. Nechceli sme si vyberať, či Levice, alebo Komárno. Oba tímy sú kvalitné, každý hrá trochu iný štýl basketbalu. Nemyslím si, že domáci odohrali zlý zápas, nám ale padli ťažké strely a to rozhodlo.“

Ostatné zápasy: Karlovka –Inter 81:98, PrievidzaNitra 77:59, SNV – Komárno 64:87.