Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Na európskom pohári mali zastúpenie aj Levice

V bratislavskej športovej hale Elán sa konal XX. ročník európskeho pohára Slovakia Open za účasti pretekárov zo siedmich krajín Európy.

Súťaže sa zúčastnili aj pretekári levického karate klubu Goju-Ryu v cvičení kata a kumite. Súťaž odštartovali súborné cvičenia kata. Za levický klub nastúpila na tatami Martina Valentíková, ktorá v kategórii kata ženy v cvičení goju-ryu obsadila 1. miesto a v kategórii Open kata ženy získala striebornú medailu za 2. miesto.

Kategóriu mužov zastupoval pretekár René Kubovič, ktorý si v Open kata muži vybojoval tretie miesto a získal bronzovú medailu. Za kategóriu veteráni nastúpil Ján Szabó a získal pre klub bronzovú medailu za tretie miesto.

V kategórii dievčat 10-12 rokov si v Open kata vybojovala zlato za 1. miesto pretekárka Chiara Holečková, striebornú medailu získala v cvičení kata goju-ryu od 4kyu.

V kategórii 13-15 ročné dievčatá sa v Open kata umiestnila na 3. mieste s bronzovou medailou Bianka Havranová. Jej tímová kolegyňa Kateřina Foltánová sa v rovnakej kategórii umiestnila na 2. mieste a získala striebornú medailu.

V kategórii s najväčším počtom pretekárok 10-12 ročné dievčatá si v cvičení kata goju-ryu vybojovala zlato Daniela Zbihlejová, bronzovú medailu si odniesla za cvičenie kata Open . Družstvo dievčat 13-15 ročné v zložení Ch. Holečková, B. Havranová, K. Foltánová získalo za svoje vystúpenie 1. miesto a zlaté medaile. Družstvo dievčat 10-12 ročné v zložení Ch. Holečková, D. Zbihlejová, V. Bazalová obsadilo tretiu priečku a získali bronzové medaile.

Po súborných cvičeniach súťaž pokračovala športovým zápasením kumite. Tomáš Valentík si v Ipon Shobu muži vo finále vybojoval 2. miesto, v kategórii muži do +75 kg získal vo finálovom súboji zlatú medailu za 1. miesto. Jeho tímový kolega Peter Zelinka si v kategórii BHR (bez rozdielu hmotnosti) vybojoval 1.miesto a zlatú medailu, v kategórii muži do -75 kg obsadil vo finálovom súboji rovnako zlatú medailu za 1. miesto.

Ďalším pretekárom, ktorý zasiahol do bojov o medaile bol Lukáš Kučerák, ktorý v kategórii BHR obsadil 2. miesto a striebornú medailu a v kategórii muži do -75 kg skončil rovnako na druhom mieste so striebornou medailou. Vo finálovom súboji družstiev mužov v kategórii BHR družstvo v zložení T. Valentík, P. Zelinka, L. Kučerák porazili reprezentáciu Českej republiky a získali pre klub zlaté medaile za 1. miesto.

Kategóriu kumite ženy zastupovala Kristína Gáfriková, ktorá si v kategórii ženy 18+ vybojovala bronz. Zápasila aj v kategórii 15-17 ročné juniorky v Pointe, kde obsadila 2. miesto. V družstve dievčat z Novej Bane získala rovnako striebro za 2. miesto.

V kategórii chlapcov kumite 13-14 roční sa David Furda postavil na strieborný stupienok. Levické družstvo chlapcov v zložení D. Furda, M. Kanás, P. Puckaller si v kategórii 13-14 roční chlapci vybojovali pekné tretie miesto a bronzové medaile.

Najmladšími pretekármi klubu na súťaži, ktorí zasiahli do bojov o medaile bol aj Rastislav Sedlák, ktorý v kategórii 7-9 roční chlapci do +140 cm vybojoval pre klub striebornú medailu za 2. miesto a v kategórii do -140 cm obsadil 3.miesto a získal bronzovú medailu. Slavomír Rafael v kumite 7-9 roční chlapci do +140 cm získal bronzovú medailu.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Poslanci navštívia Mochovce už o pár dní

Od Úradu pre jadrový dozor budú požadovať správu o bezpečnostných rizikách a od ministra hospodárstva analýzu ekonomických aspektov výhodnosti dostavby tretieho a štvrtého bloku pri rôznych scenároch vývoja.

Nestretli sa na okrúhle výročie, ale životné jubileum

Maturovali pred 52 rokmi. Teraz bývalí spolužiaci majú sedemdesiatku.

FUTBAL

Futbalisti Tlmáč zažívajú nevídaný štart do sezóny

Hráči FKM Tlmače vládnu okresnému futbalu. Podpísala sa pod to kvalitná letná príprava mužstva.

Futbal

Kam sa vybrať za futbalom počas najbližšieho víkendu

Už viete kam sa vyberiete za futbalom? Ponúkame vám prehľad víkendových zápasov v našom regióne.