Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Na európskom pohári mali zastúpenie aj Levice

V bratislavskej športovej hale Elán sa konal XX. ročník európskeho pohára Slovakia Open za účasti pretekárov zo siedmich krajín Európy.

Súťaže sa zúčastnili aj pretekári levického karate klubu Goju-Ryu v cvičení kata a kumite. Súťaž odštartovali súborné cvičenia kata. Za levický klub nastúpila na tatami Martina Valentíková, ktorá v kategórii kata ženy v cvičení goju-ryu obsadila 1. miesto a v kategórii Open kata ženy získala striebornú medailu za 2. miesto.

Kategóriu mužov zastupoval pretekár René Kubovič, ktorý si v Open kata muži vybojoval tretie miesto a získal bronzovú medailu. Za kategóriu veteráni nastúpil Ján Szabó a získal pre klub bronzovú medailu za tretie miesto.

V kategórii dievčat 10-12 rokov si v Open kata vybojovala zlato za 1. miesto pretekárka Chiara Holečková, striebornú medailu získala v cvičení kata goju-ryu od 4kyu.

V kategórii 13-15 ročné dievčatá sa v Open kata umiestnila na 3. mieste s bronzovou medailou Bianka Havranová. Jej tímová kolegyňa Kateřina Foltánová sa v rovnakej kategórii umiestnila na 2. mieste a získala striebornú medailu.

V kategórii s najväčším počtom pretekárok 10-12 ročné dievčatá si v cvičení kata goju-ryu vybojovala zlato Daniela Zbihlejová, bronzovú medailu si odniesla za cvičenie kata Open . Družstvo dievčat 13-15 ročné v zložení Ch. Holečková, B. Havranová, K. Foltánová získalo za svoje vystúpenie 1. miesto a zlaté medaile. Družstvo dievčat 10-12 ročné v zložení Ch. Holečková, D. Zbihlejová, V. Bazalová obsadilo tretiu priečku a získali bronzové medaile.

Po súborných cvičeniach súťaž pokračovala športovým zápasením kumite. Tomáš Valentík si v Ipon Shobu muži vo finále vybojoval 2. miesto, v kategórii muži do +75 kg získal vo finálovom súboji zlatú medailu za 1. miesto. Jeho tímový kolega Peter Zelinka si v kategórii BHR (bez rozdielu hmotnosti) vybojoval 1.miesto a zlatú medailu, v kategórii muži do -75 kg obsadil vo finálovom súboji rovnako zlatú medailu za 1. miesto.

Ďalším pretekárom, ktorý zasiahol do bojov o medaile bol Lukáš Kučerák, ktorý v kategórii BHR obsadil 2. miesto a striebornú medailu a v kategórii muži do -75 kg skončil rovnako na druhom mieste so striebornou medailou. Vo finálovom súboji družstiev mužov v kategórii BHR družstvo v zložení T. Valentík, P. Zelinka, L. Kučerák porazili reprezentáciu Českej republiky a získali pre klub zlaté medaile za 1. miesto.

Kategóriu kumite ženy zastupovala Kristína Gáfriková, ktorá si v kategórii ženy 18+ vybojovala bronz. Zápasila aj v kategórii 15-17 ročné juniorky v Pointe, kde obsadila 2. miesto. V družstve dievčat z Novej Bane získala rovnako striebro za 2. miesto.

V kategórii chlapcov kumite 13-14 roční sa David Furda postavil na strieborný stupienok. Levické družstvo chlapcov v zložení D. Furda, M. Kanás, P. Puckaller si v kategórii 13-14 roční chlapci vybojovali pekné tretie miesto a bronzové medaile.

Najmladšími pretekármi klubu na súťaži, ktorí zasiahli do bojov o medaile bol aj Rastislav Sedlák, ktorý v kategórii 7-9 roční chlapci do +140 cm vybojoval pre klub striebornú medailu za 2. miesto a v kategórii do -140 cm obsadil 3.miesto a získal bronzovú medailu. Slavomír Rafael v kumite 7-9 roční chlapci do +140 cm získal bronzovú medailu.

3. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
  4. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
  10. Zatepľujete? Stavte na kvalitný materiál od expertného výrobcu 8 326

Mních, vtáčkar, džokej. Viete, v ktorej obci boli doma?

Video + foto z otvorenia unikátnej pamätnej izby v dedine pri Hrone, kde mali kúpele, chovali kone a na panské dvory dodávali obľúbené operence.

V Novom Tekove otvorili pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky pamätnú izbu.

Mesto dá dotácie. Požiadať treba do konca októbra

Obyvatelia Levíc, inštitúcie i podnikatelia môžu získať aj tento rok mestské dotácie na svoju činnosť.

Centrum mesta Levice.

Pretekárskou hviezdou sa stáva po vzore starého otca

V 80. rokoch bol dvojnásobným majstrom Československa. Jeho 17-ročný vnuk zbiera teraz poháre a medaily.

Krisztian Vincze Dóka so svojím starým otcom a zároveň trénerom. Ľudovít Dóka: „Krisztian na sebe tvrdo pracuje, z roka na rok postupuje na vyššiu úroveň. Jeho najbližším cieľom je súťaž Formula 4.“