Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Béčko Patriotov ukončilo sezónu výhrou. Žiaci zdolali silný Inter

Basketbalové súťaže majú za sebou ďalšie kolo. Všetky mužstvá z Levíc si pripísali víťazstvo.

Počas uplynulého víkendu sa odohrali ďalšie kola basketbalových súťaží. Všetky mužstvá z Levíc si pripísali víťazstvo.

2. liga mužov

BK Iskra Partizánske – Levickí Patrioti „B“ 90:100, Body LV: B. Kazár 27, M. Kazár 20, Biricz 14, Mar. Halmeš a Polomčák po 11, Klein 9, Mat. Halmeš 6, Fraňa 2. Levičania ako istí víťazi 2. ligy cestovali na svoj posledný zápas sezóny do Partizánskeho. Od úvodných minút sa hral zápas v uvoľnenej atmosfére o čom svedčí aj bodové skóre na oboch stranách. Levičania mali stretnutie pod kontrolou a doviedli aj rozlúčkový zápas sezóny do víťazného konca.

Dun. Streda – Exit Nitra 61:71, Topoľčany – Ivanka p/D. 90:91, Holíč – Komárno 80:68, Bánovce mali voľno.

1.liga žien

BKŽ Levice – Union Košice 69:40 (35:16), Body LV: Havranová 16, Ivanická 14, Kašiarová a Magulová po 12, Kronková 9, Horňáková, Haulíková a Melicherčíková po 2. Od úvodných minút mali levické hráčky výraznú hernú prevahu. Prezentovali sa oveľa lepším pohybom na ihrisku ako súperky, dobre bránili a zvyšovali tak svoje vedenie. Príležitosť mohli dostať všetky hráčky, ktoré sa pričinili o presvedčivé víťazstvo.

BKŽ Levice – BK Eilat PU Prešov 53:84 (25:42), Body LV: Havranová 24, Kronková 12, Magulová 8, Kašiarová 4, Haulíková 3, Horňáková 2. V nedeľnom súboji čakal Levičanky podstatne silnejší súper, hoci tabuľkové postavenie mohlo favorizovať domáce hráčky. Dievčatám z Prešova sa nesmierne darila streľba z diaľky a rýchlo si tak vytvorili náskok a dokázali sa bodovo odpútať. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a hosťujúce hráčky kontrolovali vývoj zápasu.

Liga kadetov

ŠBK Junior Levice „A“ – IMC Slovakia Považská Bystrica „A“ 81:72 (38:42), Body LV: Danielič 20 a Bátovský po 20, Frtús 11, Adámik 10, Zigo 6, Goda 5, Lukniš, Slaninka a Špaňo po 3. V dôležitom súboji o víťaza nadstavbovej časti sa od začiatku hral zaujímavý zápas. Prvá štvrtina patrila domácim hráčom, ktorí ju nakoniec vyhrali len tesne. V druhej časti hry však prišiel herný útlm a Levičania robili mnoho chýb na oboch koncoch palubovky a dovolili tak hosťom ísť do „trháku“, ale našťastie záver prvého polčasu im vyšiel a dokázali skorigovať na prijateľný rozdiel 4 bodov. Po prestávke pritvrdili v obrane, bojovnosti a dokázali otočiť vývoj nesmierne dôležitého zápasu vo svoj prospech za čo si zaslúžia pochvalu.

ŠBK Junior Levice „A“ – MBK Victoria Žilina 74:65 (37:45), Body LV: Danielič 21, Bátovský 14, Adámik 12, Zigo 11, Goda 8, Lukniš 6, Slaninka 2. V nedeľu nastúpili Levičania proti nepríjemnému súperovi zo Žiliny. Úvod zápasu im vyšiel, keď si rýchlo vypracovali sľubné vedenie, ale potom hostia „zabednili“ trestné územie a proti ich zóne sa Levičania len ťažko presadzovali a hráči Žiliny sa tak ujali vedenia. Vstup do druhého polčasu ale domácim vyšiel a dokázali sa vrátiť späť do zápasu a najmä vďaka obrane otočili skóre a dôležitý zápas vyhrali. V poslednom dvojzápase tak stačí Levičanom uspieť v aspoň jednom a stanú sa tak víťazom nadstavbovej časti a získajú tak pred záverečným turnajom Final Four výhodu domáceho prostredia.

Oblastná súťaž žiakov

ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 58:42 (35:14), Body LV: Petrovič 13, Lojek 12, L?rinc 9, Špaňo 8, Chaban 7, Frtús 4, Hloušek a Lepieš po 2, Szabo 1.

ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 64:58 (29:36), Body LV: Špaňo 15, Lepieš a L?rinc po 12, Chaban 11, Lojek 7, Petrovič 4, Frtús 3. Levickí žiaci nastúpili na svoje domáce zápasy proti Interu Bratislava, v ktorých sa rozhodovalo o víťazovi základnej časti oblastnej súťaže. V prvom zápase domáci chlapci začali dobre a hneď si vybudovali 20 bodový náskok. V druhom zápase sa rozbiehali trocha ťažšie, ale v tretej štvrtine vývoj stretnutia otočili a tak ostali dve víťazstvá doma.

BSC Ba – Nitra 38:57 a 45:48, Senec – Trnava 9:43 a 33:39.

Oblastná súťaž starších minibasketbalistov

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 60:30 (32:14), Body LV: Kováčik 11, Matuška 10, Vízi 8, Slamka 7, Pohánka, Broškovič, Solčánsky a Mráz po 4, Kulčár, Adamec, Brza a Ištok po 2.

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 35:24 (16:9), Body LV: Kováčik 10, Adamec, Pohanka, Kulčár, Slamka a Matuška po 4, Mráz a Broškovič po 2, Koštrna 1. Starší mini basketbalisti nastúpili v domácom prostredí proti Seredi, tretiemu družstvu tabuľky. Hral sa pomerne rýchly basketbal na túto vekovú kategóriu a hlavne v prvom zápase mladí Levičania predviedli pekné basketbalové kombinácie „hoď a bež“. Boli to zároveň posledné zápasy pred Majstrovstvami Slovenska, ktoré bude organizovať práve levický klub ŠBK Junior v dňoch 27. – 29. mája 2016.