Veľké Ludince zdolali tabuľkového súpera

TJ Družstevník sa v 29. kole predstavil na pôde Galanty.

(Zdroj: Ilustračné foto)

TJ Družstevník sa v 29. kole III. ligy západ predstavil na pôde Galanty.

Galanta – V. Ludince 2:4 (1:1)

Slovan začal vo veľkom štýle, v 3. minúte sa po prihrávke Prágaia trafil Blaho. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, viac držali loptu Galanťania. Prvú šancu mali hostia v 27. min., po krídelnej akcii zakončoval Konvický, Masár vytlačil jeho pokus na roh. V 41. min. po ojedinelej šanci z ľavej strany Cingel našiel Konvického, ktorý vyrovnal. V. Ludince hrozili krídelnými akciami, s ktorými si domáci nevedeli rady. V 50. min. si nádherne zbehol Dobiaš a dal na 1:2. O tri minúty prišla posledná svetlá chvíľka zverencov Tibora Meszlényiho. Po dlhej lopte si spracoval loptu Prágai, posunul ju Winklerovi, ktorý nemal problém zasunúť loptu do brány. V. Ludince potom začali trestať obrovské chyby v defenzíve Galanty. V 61. min. po centri z ľavej strany nedal Konvický hlavou šancu domácemu gólmanovi. Trinásť minút pred koncom zatĺkol štvrtý klinec do domácej rakvy Ahmad, ktorý dával do odkrytej brány na 2:4. V druhom polčase boli hostia lepší a zaslúžene vyhrali.

Góly: 3. Blaho, 53. Winkler – 41. a 61. Konvický, 50. Dobiaš, 77. Ahmad. R Otiepka ŽK: Šulc (Galanta), 150 divákov. SLOVAN: Masár – Grús, Eliáš, D. Pilo, Bočko, R. Meszlényi, Jakubjak, Winkler, Leakyun, Prágai, Blaho (53. Šulc). Tréner T. Meszlényi. DRUŽST.: D. Benkó – Smiknya, T. Varga, Konvický (71. Straňák), M. Kubala, A. Soboňa, M. Dobiaš, Ahmad, R. Cingel, Hlaváčik, Turnai (80. Mikula). Tréner I. Kasana. PAVOL ŠUTÁK

Horná Nitra – Vráble 0:1 (0:0)

Domáci začali s chuťou. Bublák tesne minul ľavú žrď a Drozd nechal vyniknúť brankára hostí. Po centri Zelenického bol v šanci Turančík, ale Pichňa bol opäť na mieste. Hostia prvýkrát pohrozili po akcii Nurkoviča, ktorý našiel vo vápne osamotených Gavriloviča a Feješa. Tí si však nerozumeli a trafili len tyč Bolfíkovej brány. Na druhej strane Pichňa vytiahol strelu Zelenického. Do konca polčasu hostia snahu domácich o otvorenie skóre ustrážili, a tak sa prvé dejstvo skončilo bez gólov. Po obrátke Prievidžania svoje náznaky šancí nedotiahli. Zelenický priamo z rohu trafil brvno brány hostí. Oškrobaný hlavou minul bránu a neuspel ani Bublák. Aktérom ďalšieho diania na ihrisku bol striedajúci Sombat, keď jeho prvé zakončenie ešte Bolfík na dvakrát kryl. Po ďalšej jeho aktivite vyskúšal Bolfíkovu pozornosť aktívny Nurkovič, ale v 78. min. hostia už udreli. Hubočanovej kose sa vyhol Nurkovič, jeho prihrávka našla v malom vápne osamoteného Sombata, ktorý poslal hostí do vedenia - 0:1. V 85. min. po druhom faule bol vylúčený Halmeš, a tak útočná snaha domácich bola knokautovaná. Hostia si pozornou obranou svoje vedenie do konca zápasu postrážili, zaujali už len dlhé auty Hubočana do pokutového územia a gestikulácie trénera hostí L. Molnára.

Gól: 79. Sombat. R Sárai, ŽK: Hubočan, Belanec, Zelenický – Gavrilović, Brajović, ČK: 85. Halmeš (HN), 484 divákov. BANÍK: Bolfík - Thanh (72. Strečanský), Oškrobaný, Halmeš, Hubočan, Belanec, Turančík (66. Obžera), Viktory (73. Kopál), Bublák, Zelenický, Drozd. Tréner P. Černák. SPARTAK: Pichňa – Husár, Fekiač, Šlachta (90. Dzurek), Feješ (62. Sombat), Gavrilovič (73. Balko), Nurkovič, Tužinský, Advigov, Brajovič, Bakaľár. Tréner L. Molnár. RÓBERT ŠIMURKA

Dubnica – N. Zámky 1:5 (0:3)

Hostia prišli domácim odplatiť jesennú domácu prehru 0:1 a prvom polčase Dubničanov nepustili do žiadnej šance. V 20. min po peknom centri hlavičkoval Kráľ do žrde, o chvíľu sa situácia opakovala a ten istý hráč hlavou od brvna otvoril skóre - 0:1. Domácich gól zaskočil a v 31. min inkasovali druhýkrát, keď si centrovanú loptu zrazil do vlastnej brány Púpala – 0:2. To však od hostí nebolo všetko, lebo v 36. min Kurej zo štrnástich metrov prekonal tretíkrát Digaňu. Po zmene strán neprišiel žiadny nápor domácich a v 52. min Kráľ hlavičkou zvýšil na 0:4. Hostia boli lepším tímom, veľmi dobre hrali okrem dvojgólového Kráľa aj Bombicz a Košút, ktorý v 62. min poslal po piatykrát loptu do dubnickej siete. V 70. min sa do prvej šance dostali aj Dubničania, ale Števčekovej hlavičke hýbali centimetre. V závere domáci dohrávali iba desiati po zranení Hlatkého, lebo už mali vyčerpané všetky tri striedania. Napriek tomu sa nevzdávali a v 90. min unikol po krídle Mojto a jeho prihrávku premenil Števček v 90. min aspoň na čestný gól – 1:5.

Góly: 90. Števček - 20. a 52. Kráľ, 31. vlastný (Púpala), 36. Kurej, 62. Košút. R Španka, ŽK: Mojto, 124 divákov. DUBNICA: Digaňa – Shina (65. Turza), Floriš, Vaculík, Števček, Púpala (46. Suchánek), Čurik, Štefula (34. Mojto), Štefánek, Habšuda, Hlatký. Tréner P. Kopačka. FKM: Dovičovič – Poluch, Ešek, Košút, Petráš, Lovska (64. Tokar), Kráľ (81. Prúčny), Illés, Kurej (74. Vašek), Fehervári, Bombicz. Tréner N. Bukovič. (TK)

V. Meder - Neded 1:2 (0:1)

Domáci nastupovali na zápas s odhodlaním odčiniť zahanbujúcu prehru z Komárna. Už v prvej štvrťhodine postupne pozahadzovali šance Mészáros a Králik. Ako blesk z jasného neba prišiel úder hostí. V 16. min. priamy voľný kop domáci brankár Varga reflexívne vyrazil priamo na hlavu Obassiho a ten so šťastím otvoril skóre. Vyrovnať mohol v 28. min. Bolega, no z pár metrov trafil len do Nemčekových rúk. Druhý polčas bol doslova súbojom medzi hosťujúcim brankárom a kúpeliarmi. Domáci pritlačili hostí pred ich bránku, no predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Vyrovnať sa predsa len podarilo v 50. min. Králikovi. Vedúci gól V. Medera visel na vlásku, no hosťujúci brankár vyťahoval jeden skvelý zákrok za druhým. Keď už bol prekonaný, zastúpili ho obrancovia, ktorí vykopávali loptu párkrát aj z bránkovej čiary. Kalich horkosti museli Mederčania vypiť do dna v 75. min., keď Iheme z ojedinelého protiútoku upravil na konečných 1:2. Domáci už nevedeli gólovo odpovedať, a tak si v sobotu tri body zo Žitného ostrova odviezlo šťastnejšie mužstvo.

Góly: 49. Králik - 16. Obassi, 75. Iheme. R Gašparovič, ŽK: Tóth - Nagy, Kastelovič, 200 divákov. MŠK: Varga - Vígh, Hanzel, Bolega, Baksics, Szöcs, Bališ, Králik, Mészáros (32. Tóth), Gagič, Bognár (67. Kákics). Tréner Á. Gögh. FC: Nemček - Nagy, Kastelovič, Rehák, Ambruš, Roško, Gányovics, Iheme, Obassi (77. Zahraničnyj), Busánszky, Herceg. Tréner J. Kováč. IVAN BOBKOVIČ

Topoľčany – Púchov 4:3 (2:1)

Obe mužstva nastúpili do zápasu bez prílišného rešpektu. Domáci hneď z prvej akcie zahrávali štandardku a Rama Salim aj za prispením múru otvoril skóre – 1:0. Domáci sa ešte nestihli spamätať z vedenia a veľkú šancu na druhej strane spálil Gajdošík. V 5. minúte sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi objavil Militosjan, jeho hlavička ale bola príliš slabá. V 13. minúte hostia zahrávali rohový kop, skvele si nabehol Riška a hlavou vyrovnali. Vzápätí mohli ísť hostia do vedenia, ale lopta len presvišťala pokutovým územím Topoľčian. Aj naďalej pokračoval útočný futbal, Nehari v čistej tutovke páli len do brankára. V 29. minúte kopali domáci priamy kop a V. Militosjan trafil nechytateľne do vinkľa – 2:1. Domáci po góle pridali. Militosjan v ďalšej tutovke napálil do brankára a z následného rohového kopu nedokázal pretlačiť cez obranu hostí loptu do siete Grman. V prvom polčase ešte nebezpečný namieril Rybánsky. Aj po zmene strán pokračoval útočný futbal v podaní oboch celkov. Hostia už v 56. minúte peknou strelou vyrovnali a opäť sa hral útočný futbal. V 75. minúte ale výborne hrajúci Rama Salim poslal Topoľčany aj po tretíkrát v zápase do vedenia. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale narážali na výbornú obranu domácich. Tá ale zaváhala v poslednej minúte, keď po rohovom kope a odrazenej lopte sa so šťastím presadil striedajúci Zavadzan – 3:3. Hlavná rozhodkyňa následne nastavila štyri minúta a bežali posledné sekundy, kedy vyšla domácim rýchla kontra a neudržateľný Mohamed Rama Salim stanovil hetrikom na konečných 4:3.

Góly: 2., 75. a 90. M. R. Salim, 29. V. Militosjan – 13. M. Riška, 56. M. Gajdošík, 90. M. Zavadzan. R Valentová, ŽK: Grman, Števko, Salim, Hovsepjan – Brezničan, Zavadzan, Vanák, Kopiš, Riška, 100. MFK: Straňák – Grman, Števko, Luzin, Rama Salim, Nehari (84. Minich), Ventúra, Kučera, Rybánsky (76. Hovsepjan), Komora, Vahagn Militosjan (72. Slovák). Tréner M. Podmajerský. MŠK: Strelčík – Riška, Gajdošík, Kopiš (76. Zavadzan), Zuziak (60. Pastorek), Svorada, Paliesek, Gamboš, Vanák, Pilát, Brezničan (46. Mynář). Tréner J. Vágner. (JAŠ)

Palárikovo – Komárno 1:1 (1:0)

V regionálnom derby mal už v 1. min. veľkú šancu domáci Kutiš, ale z výhodnej pozície prestrelil. Aktívnejší Palárikovčania sa dočkali vedúceho gólu v 9. minúte, keď si Letko v pokutovom území spracoval loptu, prihral ju na päťku Kutišovi, ktorý ju nekompromisne napálil do siete. V 18. min. nezvýšil vedenie domácich Gejdoš. V polovici prvého dejstva sa dostali k slovu aj hostia, keď dobrú akciu zakončili nepresnou krížnou strelou z rohu pokutového územia. Do polčasu už potom ani jeden celok výraznejšie súperovu bránu neohrozil. Hneď v úvode druhého dejstva mal obrovskú šancu domáci Gejdoš, ktorú však nepremenil. Gól tak padol po chvíli na opačnej strane, keď domáca obrana nezareagovala na dlhý pas, k lopte sa dostal útočník KFC Faragó a strelou povedľa brankára Friša vyrovnal. Vedenie na domácu stranu mohol strhnúť v 54. min. Rusinko, ale loptu napálil iba do obrancu KFC stojaceho na bránkovej čiare. Gólom následne neskončila ani Zvoncsárova príležitosť a v 62. min. sa blysol po Kutišovej strele pekným zákrokom brankár hostí Balogh. Blížiacim sa záverom oba celky bojovali o víťazstvo. Chvela sa aj bránková konštrukcia na jednej i druhej strane, Komárňania ju nastrelili dokonca dvakrát, ale na nerozhodnom výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 9. Kutiš – 49. Faragó. R Fehér, ŽK: Letko, Švajlen, Markusek – Szórád, 150 divákov. OTJ: Frišo – Sipos, Petrovič, Rusinko, Farkaš, Letko (74. Šenk), Janso, Zvoncsár, Švajlen, Gejdoš (69. Markuse), Kutiš. Tréner A. Czuczor. KFC: Balogh – Szórád, Podlucký, Németh, Szabó, Tóth (28. Uzola), Blaho, Antunovič, Gonzáles, Faragó, Bilyk (75. Piven). Tréner P. Lérant. (RG)

Trnava C/Šúrovce – Šamorín 1:1 (1:0)

Stretnutie bolo z oboch strán opatrné. Oba tímy vedeli, o čo ide a nechceli hru otvárať. Domáci hrali v prvom polčase s vetrom, čo využili v 18. minúte, kedy center Krajčoviča presne hlavou usmernil Pikulík. Domáci mali aj ďalšie šance, ale ani za pomoci vetra ich na gól nedokázali premeniť. Po zmene strán sa situácia zmenila a vietor v chrbte mali hostia. Navyše im zbytočným vylúčením pomohol aj Krajčovič, ktorý videl priamo červenú kartu. Prevahu hráči Šamorína využili a najmä zo štandardiek neustále hrozili. V závere dokázali svoj tlak aj pretaviť do gólu, keď sa po centri na zadnú žrď presadil Da Silva.

Góly: 18. Pikulík – 88. Da Silva. R Drobec, ŽK: Ďuračka, Tran Anh – Ágh, Mezovský, Špánik, Čamba, ČK: 59. Krajčovič (T), 170 divákov. TRNAVA C: Orichel – Krajčovič, Mišura, Ravas, Kovárský, Hlavna, Pikulík, Magdolen, Herák (60. Troják), Juhász (88. Duračka), Horváth (72. Tran Anh). Tréner M. Hájiček. ŠTK: Hajdúch – Ágh, Horváth, Auban, Pončák, Mezovský (83. Hutta), Dos Santos (57. Da Silva), Mendonca, Čemba, Špánik Kuba. Tréner M. Keeney. (SC)

DAC B/Vrakúň - Nemšová 1:1 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 16. minúte, po centri z ľavej strany sa lopta odrazila od brvna do päťky k dobiehajúcemu Szellemu, ktorý nemal problém dopraviť loptu do odkrytej brány. V nasledujúcich minútach sa hra odvíjala najmä medzi šestnástkami bez väčšej šance na oboch stranách. Po zmene strán držali loptu častejšie na svojich kopačkách hostia, kombinačnou hrou sa snažili o vyrovnanie. V 65. min. spoza šestnástky dobre vystrelil Mikeš, jeho projektil tesne minul hornú žrď domácej brány. V 80. min. z otočky pálil Holiš, Milošovič vyrazil na roh. Nemšová sa neustále tlačila pred bránu domácich, čím vznikal pre futbalistov rezervy otvorený priestor na útoky. Hráči béčka ho však nedokázali využiť. Hostia sa po Mikešovej strele v závere dočkali zaslúženého vyrovnania.

Góly: 16. Szelle – 88. Mikeš. R Kozolka, ŽK: Varga, Trajcsik, Mészáros – Šalata, Mikeš, 150 divákov. DAC B: Milošovič – Varga, Kelemen, Trajcsík, Bódis, P. Nagy, Szelle, L. Tóth, A. Meszáros, I. Kiss, Fedor (82. Zsigmond). Tréner B. Borbély. FKS: Bobot – Rolinec, Šalata, Amrich, Kresánek, E. Prekop, P. Kochan, Holíček, Kvasnička (76. Holiš), Schiszler, Mikeš. Tréner V. Cifranič. (LO)