Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

MS SR priniesli úspech aj pre Levičanov

Tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v karate a iných bojových umení sa konali v športovej hale Pezinok.

Pretekári karate klubu Goju-Ryu Levice prišli dobre pripravení, čo sa prejavilo aj na počte získaných medailií, ktoré získali.

V cvičení kata sa na tatami postavila v kategórii dievčatá 11-12 ročné do 5kyu Daniela Zbihlejová, ktorá si odniesla za svoj výkon striebornú medailu za 2.miesto. Kata dievčat 11-12r. od 4kyu zastupovala Chiara Holečková, ktorá sa stala Majsterkou Slovenska, keď získala zlatú medailu. V kategórii dievčat 13-14r. od 3kyu sa predviedla v cvičení kata Kateřina Foltánová, ktorá získala bronzovú medailu.

Kata dievčat do 13 rokov zastupovala Bianka Havranová, ktorá si vybojovala bronz za 3.miesto, jej tímová kolegyňa Chiara Holečková sa v tejto kategórie umiestnila na 2.mieste.

Kategóriu kata ženy +18 rokov zastupovala Martina Valentíková, ktorá sa umiestnila po finálovom rozstrele na 2. mieste. Rovnako striebro získala v cvičení kata Rendokai (vyhradené kata).

Družstvo dievčat kata 13-15 r. v zložení Holečková, Havranová, Foltánová obsadilo konečné 3. miesto.

Po súborných cvičeniach nasledovalo športové zápasenie kumite, kde sa pretekárom levického klubu tiež darilo. Tomáš Čerba v kategórii chlapcov 9-10r. obsadil po finálovom súboji 2. miesto. Rastislav Sedlák zápasil v kategórii kumite 11-12 r.do 150 cm, kde skončil na peknom 2. mieste. Darilo sa Davidovi Furdovi, ktorý sa v kategórii chlapcov 13-14 r. prebojoval do finále, kde po súboji získal zlatú medailu a titul Majster Slovenska. Družstvo chlapcov 7-9r. v zložení Sedlák, Rafael, L. Čerba získalo za svoj bojový výkon 2. miesto. Družstvo chlapcov 10-12 r. v zložení Šmikniar, Smolka, T.Čerba obsadilo konečné 3. miesto. Družstvo chlapcov 13-14roční v zložení Furda, Kanás, Puckaller rovnako ako ich tímoví pretekári obsadili bronzovú priečku.

Kumite muži +18 v kategórii BHR zastupovali dvaja skúsení pretekári Peter Zelinka a Tomáš Valentík. Petrovi Zelinkovi sa šťastena obrátila chrbtom, nakoľko sa v súboji v druhom kole zranil a súťaž nedokončil.

Darilo sa Tomášovi Valentíkovi, ktorý sa cez súperov prebojoval do finále, kde si zmeral sily s pretekárom z Pezinka, ktorého napokon zdolal na body 6:0. Tomáš skončil na 1. mieste a získal titul Majster Slovenska.

Súťažilo sa aj v kategórii KOBUDO, kde levický klub zastupoval Ján Szabo, ktorý v cvičení kobudo Long získal zlatú medailu a titul Majster Slovenska. V kategórii kobudo Short skončil na 2. mieste.

V týchto dňoch sa pretekári karate klubu Goju-Ryu intenzívne pripravujú na svetové súťaže, ktoré sa budú konať v Poľsku a v Írsku.

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!