Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Zápas o titul vyšiel lepšie hosťom

V 26. kole ObM ObFZ Levice sa stretli dve najvyššie postavené mužstvá tabuľky. Lepšie z duelu vyšli hostia z Veľkého Ďuru.

ObM – 26. kolo

Podlužany – Veľký Ďur 2:3 (1:2)

Do Podlužian zavítalo druhé mužstvo tabuľky Veľkého Ďuru, čo na ihrisku pred ligovou návštevou, zápas sledovalo cez štyristo divákov, a vo výbornej futbalovej atmosfére bolo vidieť, že hrajú prvá dva tímy tabuľky. Hostia boli o futbalový krôčik, najmä v prvom polčase lepším a dôraznejším mužstvom, čo sa odzrkadlilo na polčasovom výsledku. V druhom dejstve sa domáci snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo z kopačky Budovca. No v závere zobral na seba muž zápasu Zoller zodpovednosť a tretím gólom v stretnutí rozhodol o dôležitom víťazstve hostí. Zápas veľmi dobre viedla rozhodcovská trojica. Góly: 21. Maslen, 82. Budovec (11m) – 15., 34., 86. Zoller 3. ŠK: Mészáros – Pavlík, Obický, Budovec, Mazúch, Vetor, Graus (K), Drapka, Kupča, Maslen, Gabaš. Náhr: Mikuška, Máčaj, Poláčik, Šebo, Kubík. OFK: Molnár – Tušan, Mudroň, Nádašdy, Zoller, Osvald (K), Srna, Méres, Jančo, Gaži, Predajnianský. Náhr: Záhumenský, Petrík, Kirchner, Štadler, Gatial. Roz: Šima-Blaháč-Gašparovič. Div: 400.

Lok – Čata 2:0 (0:0)

Domáci začali s tlakom, hrali proti vetru, hostia sa stiahli pred svoju bránu. Nakopávali loptu. Na konci prvého polčasu mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý ale T. Tóth nepremenil. Do druhého polčasu Lok nastúpil rovnako aktívne, približne v polovici druhého polčasu brankár Čapa prihral Vargovi loptu, ktorý našiel Plevu a ten skóroval. Zanedlho, opäť po výkope brankára Čapa cez celé ihrisko, sa k lopte dostal Varga, ktorý si ju spracoval dostal tak domácich do 2-gólového vedenia. Góly: 66. E. Pleva, 71. Varga. TJ: Čapo – Kollár (K), Kolárik, P. Tóth, K. Tóth, T. Tóth, Varga, Čuvara, Mišura, Pleva, Krpala. Náhr: Kačur. Kiss. TJ: Doményi – Dudáš, Struhár, Takács, Czibula (K), Keil, J. Czibula, Toráč, Horňák, Szabó, András. Náhr: Király. Roz: Kováč-Kupča-Kocmánek. Div: 70.

Nový Tekov – Horné Túrovce 4:3 (2:1)

Hral sa veľmi korektný a slušný futbal. Hostia strelili tri góly a dianie na ihrisku vôbec neodzrkadľovalo ich postavenie v tabuľke. Nový Tekov vyhral so šťastím po peknom zásahu M. Palica. Zápas s prehľadom rozhodovala rozhodcovská trojica za čo jej patrí pochvala. Góly: 9., 20. Lojek, 47. Havran, 80. Palic – 25. Bencze, 61. Štec, 64. Nádaždy. TJ: Maruniak – Jančo, Nagy, Chlpík, Havran, Taňaši, Lojek, T. Chlpík, Lúdl, Bogár, Palic (K). Náhr: Ivančo, Báró, Balázs. TJ: Záchenský – Mintál, Sťahula (K), Nagy, Štec, Nádaždy, Fabián, Pál, E. Nagy, Goral, Matyó. Náhr: Szádoczki, D. Nádaždy, Balázs, Csala. Roz: Urblík-Hudec-Štrúbelová. Div: 100.

Veľké Turovce – Jur nad Hronom 2:4 (0:3)

Prvý polčas úplne ovládli hostia. Vytvárali si množstvo šancí, z ktorých tri napokon zužitkovali. Domáci podali v prvom polčase bezduchý výkon. Do druhého dejstva prestriedali všetkých troch hráčov, no prišiel zákon schválnosti a hráč sa zranil, zápas tak dohrávali desiati. Napriek tomu podali v druhom dejstve húževnatý výkon a znížili na 2:3. V samom závere hostia upravili na 2:4. Góly: 55., 59. Revóczi – 26. Madaj, 35. Kiss, 41. Prišťák, 90. Bodnárik. TJ: Konc – Tóth, Šaliga, Antal, Pínter, Baláž, Jaďuď, Jasenský (K), Matyó, Balog, A. Jaďuď. Náhr: Balázs, Revóczi, O. Jaďuď, G. Matyó, Fógel, Szendrei. FK: Vojtek – Godolley, Prišťák, Bodnárik, Torok, Šulyan, Madaj, Kiss, Kurali, Bodnárik (K), Magda. Náhr: Šuba, Lietava, Tóth. Roz: Žirko- Szikora-Riczo. Div: 60.

Žemberovce – Plášťovce 7:0 (3:0)

Hostia pricestovali na stretnutie s deviatimi hráčmi. Plášťovce nekládli žiaden odpor. Bol to skôr boj domácich hráčov s brankárom hostí, Matúšom, ktorý napriek množstvu gólov podal excelentný výkon. Vychytal jedenástku a zneškodnil veľké množstvo vyložených šancí, ktoré si Žemberovce vypracovali. Domáci hrali v tréningovom tempe, v ktorom premenili sedem šancí.Góly: 1., 82. Krenčan 2, 20., 76. Vanya 2, 73. Chmelo, 39. Busai, 48. Kmoška. OFK: Gubrica (K) – Krenčan, Frajka, Šalka, Molnár, Vanya, Chmelo, Busai, Meňhard, Tóth, Kmoška. Náhr: Berkeš, Ryboš, Búry. TJ: Matuš (K) – Benčok, Lóska, Miško, Nanias, Jámbor, Struhár, Farkas, Mihálik, Heimlich, Vinger. Roz: Mozeš-Mészáros-Gočala. Div: 70.

Nová Dedina – Hronské Kľačany 7:2 (4:0)

Nová Dedina od začiatku zápasu ovládala hru. Hostia len loptu nakopávali. Prvý gól vsietil Jurík po rohu. Od tej chvíle sa domáci tlačili pred bránu hostí, premenili ďalšie tri góly. V druhom dejstve hostia nastúpili s veľkým odhodlaním. Súpera zatlačili. Podarilo sa im streliť dva góly. Zdramatizovali zápas. Domáci sa však prebrali. Premenili ďalšie dve šance. Pred posledným gólom bol vylúčený hosťujúci brankár Holka, ktorého vymenil náhradník. Pre zbytočné fyzické kontakty boli vzájomne vylúčení hráč domácich i hráč hostí. Góly: 22., 41. 65. (11m), 71. Kolen, 6., 68. Jurík, 24. Čík – 47. Zaujec, 59. Pleva. ŠK: Szívos – Mráz (K), Bob, Frtús, Čík, Selka, Slušný, P. Salaj, Kolen, J. Salaj, Jurík. Náhr: Ro. Múčka, Maľa, Mikuláš, Kolár. SC: Holka – Sedmák, Kollár, Kováč, Adam, Krkoš, Zaujec, Lulčo, Mi. Adam, M. Krkoš (K), Pleva. Náhr: Szabó, Begáni, Banda, Valach, Slušný. Roz: Dvornák-Slúka-Krnáč. Div: 60.

Šahy – Plavé Vozokany

Zápas sa neodohral pre nevycestovanie hosťujúceho tímu. „Nevycestovali sme pre pracovnú zaneprázdnenosť a zranenia hráčov. Verím, že budúci víkend zostavíme aspoň základnú jedenástku,“ informoval týždenník MY Týždeň na Pohroní Juraj Gomori.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.
STOLNÝ TENIS

LEVICE: Stolní tenisti v okrese stihli odohrať „až“ jedno kolo

Okresný stolnotenisový zväz Levice stihol odohrať vo svojich súťažiach len jedno kolo. O štarte novej sezóny sme sa porozprávali s predsedom OSTZ Levice Ladislavom Páleníkom.

V II. triede hrá aj Sebastián Hlošek, ktorý reprezentuje klub STK Levice D.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

KORONA: Levický okres je jeden z mála v oranžovej fáze

Na Slovensku ostali už len tri okresy, ktoré sa vyhýbajú kritickej, červenej fáze v rámci pandémie.