Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Levice budú hrať extraligu aj v budúcej sezóne

Mužstvo Futsal Team Levice muselo po nevydarenej sezóne ratovať svoju extraligovú príslušnosť až v barážovom dvojzápase. Po tesnej prehre v Banskej Bystrici si žltozelení na domácej palubovke s účastníkom Open ligy poradil v pomere 6:1. Do streleckej list

(Zdroj: Lukáš Mandrák)

iny sa zapísal aj brankár.

Pripúšťali si len výhru

Levickí futsalisti zakončili nie príliš podarenú sezónu existenčným zápasom o udržanie ich extraligovej príslušnosti proti víťazovi 2. ligy stred. V úvodnom zápase dokázali domáci hráči MIBA Banská Bystrica vyhrať. Do odvety nastupovali žltozelení s nožom na krku. „Do tohto zápasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať a udržať sa v extralige. Nič iné sme si nepripúšťali. Boli sme o našej výhre presvedčení a aj sme sa na to celý týždeň tak pripravovali,“ povedal po úspešnom zápase manažér tímu Peter Bongya. Tréning pred dôležitým zápasom prebehol klasicky, bez zmien a nejakej špeciálnej prípravy. Levičania si však nič nepodcenili. Uvedomovali si chyby z prvého zápasu, kde sa nechali strhnúť a prispôsobili sa hre súpera. Podľa toho si aj naordinovali predzápasovú taktiku. „Chceli sme s nimi hrať len futsal. U nich doma sme hrali veľmi dobre kým sme hrali futsal, potom sme sa prispôsobili ich hre a na palubovke to vyzeralo ako futbalový zápas. Súper dohrával súboje a nakopával lopty. V druhom polčase mali už v deviatej minúte šesť faulov. Vedeli sme, že v tomto zápase musíme hrať svoju hru a keď sa nám podarí vzdialiť na dva góly, súper bude musieť hru otvoriť a my budeme mať priestor na protiútoky,“ prezradil taktiku domáceho celku Bongya.

Zápas rozhodli až v závere

Levičania do zápasu nevstúpili zle, dokázali si vypracovať šance, ohrozovali brankára hostí, ale boli to paradoxne hostia, kto išiel po šiestich minútach do vedenia. Žltozelení napriek inkasovanému gólu ukázali svoje skúsenosti, nehrnuli sa bezhlavo do útoku a pokračovali v dobrej hre. „Po prvom góle sa nič nedialo. Vedeli sme, že súper je zdolateľný. Mali sme veľa šancí, ale z jednej dorazenej strely sme kapitulovali. Povedali sme si, že si musíme dať väčší pozor na takéto situácie a pokračovali sme v našej hre, čo sa neskôr odzrkadlilo na výsledku,“ ozrejmil situáciu na domácej lavičke po inkasovanom góle Bongya. V 10. minúte sa na radosť domáceho publika podarilo vyrovnať, keď dostal loptu do hosťujúcej brány kapitán Levíc Ján Krivočenko. Do polčasu sa už ani jeden z tímov nezapísal do streleckej listiny a mužstvá tak odchádzali do kabín za vyrovnaného a veľmi otvoreného stavu. „Cez prestávku sme si povedali, že musíme pokračovať v našej hre. Bola otázka času kedy tie góly padnú. V najhoršom prípade sme mali natrénovanú aj hru bez brankára, ale vedeli sme, že ak dáme gól na 2:1, hostia budú musieť otvoriť hru, čo by nám malo vyhovovať,“ povedal Bongya.

Domáci futsalisti tento krát naozaj dodržali to, čo si v šatni povedali a vstup do druhého dejstva zachytili skvele. Hneď v úvodnej minúte strelil dvoj druhý gól v zápase Krivočenko, čím svojmu tímu veľmi pomohol. „Tento gól nám samozrejme veľmi pomohol. Opadla z nás nervozita. Každého mrzelo, že sme sezónu tento rok zakončili v baráži. Chalani sa veľmi chceli fanúšikom revanšovať aspoň touto výhrou. Okamžite ako sme skóre otočili, ožili sme a boli sme ešte aktívnejší,“ priblížil Bongya.

Levičania mali po celý zápas viac loptu, vytvorili si viac šancí, ale ich efektivita bola nízka. Šesť minút pred koncom duelu bol stav 2:1, čo zaručovalo domácim zotrvanie v súťaži, avšak prípadná remíza by posunula do extraligy Banskú Bystricu. Žltozelení ukázali, že to s extraligou myslia vážne a za šesť minút dokázali streliť ďalšie štyri góly, čím absolútne zničili svoju súpera. V 34. minúte naštartoval kanonádu Levíc Milan Chudý a už o minútu neskôr sa skóre menilo opäť, gól na 4:1 si nešťastne strelil hosťujúci hráč. „Gól na 3:1 definitívne zlomil zápas. Oni už vedeli, že nemajú šancu. My sme hrali veľmi dobre, mali sme obrovské množstvo šancí, tie sme ale nevyužili. Po tomto góle sme už však mohli byť pokojnejší, čo bolo vidno aj na tom ako si hráči dokázali podržať loptu a dostať súpera pod veľký tlak,“ ozrejmil Bongya.

Za stavu 4:1 dostal hosťujúci kapitán červenú kartu za úmyselné hranie rukou vo vyloženej gólovej šanci a tak definitívne zmaril aspoň teoretickú šancu na obrat jeho mužstva. Levičania nalomeného súpera nešetrili a do streleckej listiny sa zapísal aj domáci brankár Erik Bielik. „Oni už hrali bez brankára. Erik chytil loptu, prekopol celé ihrisko a dal gól. Toto isté sa mu podarilo aj v úvodnom kole proti Žiline,“ objasnil gól brankára Levíc Peter Bongya. Do streleckej listiny sa v poslednej minúte zapísal aj Miroslav Graus a uzavrel skóre stretnutia na 6:1 a v domácom tábore nastala radosť a veľké uvoľnenie.

„V tomto zápase bolo zásadné udržať si chladnú hlavu, neoplácať, hrať náš futsal a samozrejme nám pomohli aj skúsenosti, ktoré už skoro všetci hráči majú pomerne veľké. Tí starší už hrávajú futsal viac ako 10 rokov a za ten čas odohrali množstvo dôležitých duelov. Po nevydarenej sezóne sme radi, že sa nám podarilo vyhrať tento barážový dvojzápas a udržať naše mužstvo medzi elitou. Zápas bol dobrý, konečne sme hrali to čo sme si povedali, čo sme chceli a aj sme to vydržali plniť celý zápas. Po tomto zápase už budeme mať len jeden tréning, zahráme si futsal a potom si spravíme ukončenie sezóny. Prípravu na budúcu extraligovú sezónu začneme pravdepodobne v auguste,“ zakončil rozhovor manažér stále extraligového Futsal Teamu Levice.

Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica 6:1 (1:1). Celkové skóre 9:5.

Góly: Krivočenko 2, Chudý, Bielik, Graus, vl. – Marko. Zostava LV: Bielik, R. Obický, Švec, Graus, Rakica, Chudý, M. Obický, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko (K).