Jedenásta výhra Veľkých Ludiniec

Družstevník sa doma opäť predviedol vo výbornom svetle, keď doma jednoznačne zdolal Palárikovo 3:1.

(Zdroj: (LV))

V. Ludince – Palárikovo 3:1 (1:0)

Zápas sa začal územnou prevahou domácich futbalistov. Prvú veľkú šancu mal Flídr v 3. minúte, no prestrelil bránku. Prvý gól domácich padol po priamom kope Kubalu na zadnú tyč, odkiaľ ju Hlaváčik vrátil pred bránku, kde už voľný Varga nemal problém dopraviť ju do bránky. Ďalšiu šancu mali domáci v 24. minúte, keď Hlaváčik po spätnej prihrávke Cingela vystrelil, no brankár hostí sa vyznamenal bravúrnym zákrokom. Hostia vážnejšie pohrozili až v 40. min. Zvoncsárom, no jeho umiestnenú strelu z 25 metrov Benkó kryl. V posledných 5 minútach mali hostia ešte jednu šancu, ale netrafili z nej bránku. V 58. min. sa ocitol v tutovke sám pred brankárom domáci Ahmad, ale nepremenil. Po následnom protiútoku bol v domácej šestnástke faulovaný hosťujúci hráč a nariadenú penaltu kapitán hostí Janso premenil. Od tohto momentu sa domáci predbiehali v zahadzovaní šancí, ktoré mali najmä Cingel a Ahmad. Snahu domácich po góle zavŕšil v 74. min. dorážkou Dobiaš, ktorý sa ocitol sám pred brankárom. Z množstva následných šancí sa ujala Ahmadovi v 88. minúte, keď dokázal skórovať na konečných 3:1.

Góly: 16. Varga, 74. Dobiaš, 88. Ahmad – 60. Janso (11 m). R Kozolka, ŽK: Petráš – Zvoncsár, Janso, 150 divákov. DRUŽST.: Benkó – Smiknya, Flídr, Varga, Kubala, Straňák (46. Ahmad), Soboňa (76. Konvický), Dobiaš (82. Turnai), Petráš, Cingel, Hlaváčik. Tréner I. Kasana. OTJ: Frišo – Letko, Petrović, Rusinko, Šenk, Kutiš, Janso, Zvoncsár, Švajlen, Španír (81. Hausleitner), Gejdoš. Tréner A. Czuczor. (IP)

Neded – Trnava C 4:2 (1:1)

Začiatok dôležitého duelu oddialili o 35 minút prietrž mračien a prudký ľadovec. Nakoniec sa hralo a stovka divákov videla výborný futbal. Lepšie začali domáci, po dlhom pase Reháka zachraňoval pred nebezpečným Valachovičom Orichel. Strela Obassiho vzápätí tesne minula ľavú žrď. Hostia dobrou hrou v strede poľa potvrdili postavenie v tabuľke. V 12. min. udreli, na prudký center Heráka si nabehol kapitán Horváth a na dvakrát prepasíroval loptu do siete. Hostia sa z vedenia dlho netešili. O dve minúty po centri Reháka Valachovič anglickou hlavičkou vyrovnal. V prvom polčase ešte potešila divákov jedovatá strela Kinsleyho, Orichel bol na mieste. V druhom polčase v priebehu pätnástich minút videli diváci štyri góly, tri v sieti favorita. Najskôr po dlhom Hambalekovom pase sa Kingsley zbavil obrancu a dostal domácich do vedenia. O dve minúty si nabehol na prihrávku Ambrusa opäť útočník Nededu a zblízka sa nemýlil. V 54. min využil skúsený Valachovič chybu brankára i obrany céčka a dostal Neded do nečakaného trojgólového vedenia. Hostia nezložili zbrane a Magdolen utešenou strelou do ľavého rohu znížil na 4:2. Spartak mal ďalšie šance, v 65. min. Blaškov trestný hop vytlačil zo šibenice na roh Nemček. O tri minúty nezúžitkoval Pikulík sólový nájazd, keď stroskotal na Nemčekovi. V závere sa mohlo skóre meniť na oboch stranách. Hlavička Hambaleka a strela Hlavnu si cestu do siete nenašli. Nakoniec sa Nededčania tešili z dôležitého zisku troch bodov. Domáci kolektív opäť dokázal, že proti mužstvám zo špice tabuľky sa vie vypnúť k výbornému výkonu.

Góly: 14. a 54. Valachovič, 50. a 52. Kingsley – 12. Horváth, 55. Magdolen. R Sárai, ŽK: Roško – Dzibela, Herák, Kovársky, Blaško, 100 divákov. FC: Nemček – Nagy, Hambalek, Roško, Václav, Gányovics, Ambruš (74. Kráľovič), Obassi, Rehák, Kingsley (90. L. Kalmár), Valachovič. Tréner J. Kováč. SPARTAK C: Orichel – Dzibela, Mišura, Hlavna, Magdolen, Herák, Horváth, Pikulík, Kovársky, Blaško, Anh (80. Ocelka). Tréner M. Hájiček. JOZEF SKLENÁR

Púchov – Nemšová 1:1 (0:0)

V 7. min vyskúšal Zuziak tvrdou strelou Vavrúša, hostia odpovedali v 13. min krížnou strelou Holiša tesne vedľa a v 15. min Strelčík zabránil nohou v skórovaní Mikešovi. Prudké strely Zuziaka v 20. min a Piláta v 33. min kryl spoľahlivý Vavrúš. Domácim nevychádzali nakopávané lopty za obranu, kde chýbala presnosť a správne načasovanie. Jedinou výnimkou bola 30. min, keď Gajdošík vysunul Zuziaka, no jeho strelu v gólovej šanci zmaril brankár. V 49. min Holiš zo šestnástky tesne minul bránu bezmocného Strelčíka a na druhej strane o minútu Gajdošík po prieniku strelou od brvna otvoril skóre, čo videl iba asistent rozhodcu, ktorý signalizoval gól. V 64. min Pilát vo vyloženej šanci rozvlnil bočnú sieť a v 66. min úplne voľný Komorovský pohodlne vyrovnal. V 83. min Gajdošíkovu hlavičku zneškodnil Vavrúš, ktorý zachránil hosťom bod, keď v 90. min vyrazil Zuziakovi jedenástku, nariadenú po faule na neho.

Góly: 51. Gajdošík – 66. Komorovský. R Fehér, bez ŽK, 180 divákov. FK: Strelčík – Riška, Kopiš (70. Rypák), Vanák, Zavadzan (79. Mynář), Gajdošík, Bartoš, Paliesek, Zuziak, Svorada (89. Pastorek), Pilát. Tréner J. Vágner. FKS: Vavrúš – Komorovský, Rolinec, Kresánek, Holiš, Prekop, Mikeš, Schiszler, Kvasnička, Da Silva (64. Adamát), Zahustel. Tréner V. Cifranič. JOZEF ŠPROCHA

Šamorín – Horná Nitra 5:0 (4:0)

Domáci futbalisti si mohli už v predstihu zabezpečiť prvenstvo v tretej lige, stačil im k tomu zisk jedného bodu. Postupové ambície začali napĺňať už po 13 minútach, keď Šamorínčanom získal vedenie pohotovou strelou kapitán Pončák. Ešte predtým nepochodil v šanci Kuba. V 21. min. krásne odcentroval z ľavej strany Ágh a Mezovský nezaváhal. Gólostroj bielomodrých pokračoval, o päť minút zblízka doťukol loptu do brány kanonier Kuba. Koncert ŠTK dokončil po polhodine hry krásnym sólom Leonel. Nápor domácich neutíchol ani po zmene strán. Piaty gól pridal po fantastickom zakončení opäť Leonel. Po záverečnom hvizde rozhodcu vypukli v slušne zaplnenom Pomlé postupové oslavy.

Góly: 13. Pončák, 21. Mezovský, 26. Kuba, 30. Leonel, 64. Leonel. R Papuča, ŽK: Krištan, Kassiano (Š), 563 divákov. ŠTK: Hajdúch – Špánik, Horváth, Pončák, Ágh – Kassiano – Mezovský (77. Ozogány), Čemba, Krištan, Leonel (77. Hutta) – Kuba (34. Jose Lucas). Tréner M. Keeney. HN: Bolfík – Thanh (29. Hubočan), Búry, Pekár, Kopál, Bublák, Viktory (46. Šlajbar), Turančík (71. Kováčik), Drozd, Halmeš, Zelenický. Tréner P. Černák. (TD)

Komárno – Topoľčany 3:0 (0:0)

Od úvodných minút mali domáci výraznú prevahu, ktorú však dlho nedokázali gólovo vyjadriť. Hostia sa zamerali na obranu, avšak ich protiútoky boli miestami veľmi sľubné. Topoľčanci pôsobili sympatickým dojmom, ale na rozbehnuté Komárno to v tomto stretnutí zďaleka stačiť nemohlo. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci naďalej tlačili, bránu súpera ohrozovali po nápaditých akciách, ale góly prišli až v závere. KFC rozhodol o svojom víťazstve dvoma zlepenými gólmi v rozpätí od 73. do 75. minúty, kedy sa presadil najskôr striedajúci Uzola a potom legionár Bilyk. Víťazstvo Komárňanov prikrášlil ešte v poslednej minúte skúsený Szórád. Hostia sa miestami uchyľovali k nešportovému správaniu, za čo si vyslúžili nielen žlté karty, ale dvaja museli ihrisko opustiť predčasne. Pre Komárňanov to bola dôstojná rozlúčka po vydarenej jari so svojimi fanúšikmi.

Góly: 73. Uzola, 75. Bilyk, 90. Szórád. R Valent, ŽK: Szórád, Faragó – Milytosyan, Otrísal, Nehari, Luzin, ČK: 77. Otrísal, 85. Hovsepjan (obaja Topoľčany), 200 divákov. KFC: Balogh – V. Kosťukevič (81. Tóth), Podlucký, Szórád, Németh, Szabó, Obert, Gonzáles (67. Uzola), Bylik (78. Blaho), Antunovič, Faragó. Tréner P. Lérant. MFK: Junas – Števko, Salim, Militosjan, Otrísal, Ventúra, Adamkovič (13. Luzin), Rybánsky, Hovsepjan, Kučera. Tréner M. Podmajerský. (RG)

Led. Rovne – DAC B /Vrakúň 2:3 (0:1)

Po opatrnom začiatku Liptákovu strelu v 18. min vyrazil Slávik pred Čiernika, ktorý poslal loptu nad. Potom Detko prestrelil a v 21. min Belkovics našiel Csóku, ktorý otvoril skóre – 0:1. Po prestávke sa hralo dlho vlažne, až v 58. min po faule na Híreša vyrovnal z jedenástky Detko. V 61. min domáci nedôsledne bránili a zaváhanie brankára potrestal - 1:2. O dve minúty Detko zahodil nemožné a v 70. min po chybe obrany Kondrlík zvýšil na 1:3. Zápas ukončil v 88. min Pilný bombou do šibenice na 2:3.

Góly: 58. Detko (11 m), 88. Pilný – 61. a 70. Kondrlík, 21. Csóka. R Matulová, ŽK: Tomana, Prekop – Slávik, Polák, Kelemen, 100 divákov. L. ROVNE: Cúcik – Tomana (70. Pokorný), Kollár (83. Pilný), Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar, Prekop, M. Hruška, Híreš, Čiernik (63. Púček). Tréner D. Kramlík. DAC B: Slávik – Varga, Kubik, Polák (14. Kondrlík), Kelemen, Csóka (75. Hamdaoui), Trajcsik, Bódis, Nagy, Belkovics (90. Szelle), Tóth. Tréner B. Borbély. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Vráble - Dubnica 0:5 (0:2)

Štyri výhry v rade, päťzápasová séria bez prehry a inkasovaného gólu dávala kartu jasného favorita do rúk Vrábľom. Dubničania posledné dva duely vyhrali, stále však boli v stave „klinickej smrti“ a jedine výhra im dávala reálnu nádej na záchranu. Aj preto hostia hrajúci na jeden hrot, ktorý štedro podporovala záloha, pôsobili od úvodu srdnato a Spartaku nedarovali ani centimeter trávnika zadarmo. Do vedenia ich mohol poslať Štefula, ale sám pred Pichňom váhal a o loptu napokon prišiel. Vrábľania mali síce loptu na kopačkách viac, ale až v 20. min. ich prvú šancu riešil veľmi zle volejom z prvej Sombat. V 28. min. Dubničania podnikli brejk, ktorý opäť Štefula z dobrej pozície zakončil zbrklo vedľa. Poslednú štvrťhodinu polčasu už hostia od Váhu dominovali. Logickým vyústenim bol gól Štefulu v 40. min., keď trestuhodne voľný v strede šestnástky najprv nedal, ale z dorážky už sieť za Pichňom rozvlnil. Ďalší úder na seba nenechal dlho čakať a po presnom pokuse zo 17 m zvýšil na 0:2 pre hostí Habšuda. V druhom dejstve čerstvý Tužinský stratil loptu pred vlastnou bránou a jeho hrubú chybu po prihrávke Štefula nekompromisne trestal. V 56. min. skončil v sieti aj technický priamy kop Vaculíka, ktorý Pichňa napriek vybehnutiu nelapil - 0:4. Potom Spartak mierne ožil, ale Gavrilovičovi pokus zblokovali a Sombat v sľubnej pozícií pálil mimo. Stretnutie sa potom už len dohrávalo, o niečo nebezpečnejšie momenty mali Vráble. V 75. min. Fekiač ale zblízka zakončil slabo a jedovku Nurkovića pod brvno vyrazil Digaňa. Vzápätí kontru a prečíslenie hostí do piateho gólu nepretavil Mojto. To sa ale už strelou spoza šestnástky zadarilo Minárikovi, ktorý bol na trávniku sotva minútu. Po zápase zavládlo na Vrábeľsku sklamanie...

Góly: 40. a 47. Štefula, 43. Habšuda, 56. Vaculík, 86. Minárik. R Santa, ŽK: Hamar (V), 245 divákov. SPARTAK: Pichňa - Bakaľár (46. Tužinský), Advigov, Husár, Brajovic (66. Brath) - Balko, Hamar, Fekiač, Gavrilovič - Sombat (66. Šlachta), Nurković. Tréner L. Molnár.

MFK: Digaňa - Floriš, Poláček, Púpala (46. Turza), Vaculík - Mojto, Čurik, Habšuda, Štefánek, Suchánek (71. Matuška) - Štefula (85. Minárik). Tréner P. Kopačka. ĽUBOŠ MODZGA

Galanta – Veľký Meder 2:2 (1:0)

Góly: 3. Eliáš, 60. Jakubjak – 79. Pisár (11 m), 90. Bališ. R A. Gádoši, ŽK: Grús, Jakubjak – Székely, Szöcs, Baksics, Bališ, 150 divákov. SLOVAN: Masár – Grús, Eliáš, Rusňák, Bočko, Meszlényi, Jakubjak, Winkler, Žák (90. Kováč), Prágai, Blaho (89. Mišík). Tréner T. Meszlényi. MŠK: Székely – Buka, Bolega, Szöcs, Baksics, Bališ, Králik, Gagič, Tóth (60. Pisár), Bíró, Bognár. Tréner A. Gögh.

N. Zámky mali voľno.

Predohrávka 34. kola:

Komárno – Horná Nitra 1:0 (0:0)

Oba celky nastúpili na predohrávané stretnutie uvoľnene a produkovali pre divákov atraktívny futbal. Domáci mali síce územnú prevahu, ale hostia bránili veľmi organizovane a vyrážali do nebezpečných protiútokov. KFC bol v úvode blízko ku gólu, ale Szabovu hlavičku zneškodnil hosťujúci brankár. Baník dosiahol v závere prvého dejstva gól, ktorý však neplatil pre postavenie mimo hry. Zaujímavý futbal pokračoval aj po prestávke, oba celky mali príležitosti na skórovanie. Ujala sa však len akcia domácich v 62. minúte, keď po Némethovom centri rozhodol o osude troch bodov Gonzáles.

Gól: 62. Gonzáles. R Drobec, ŽK: Podlucký, Szabó – Belanec, Viktory, 250 divákov. KFC: Balogh – V. Kosťukevič, Podlucký, Szórád, Németh, Szabó, Obert, Gonzáles, (86. Tóth), Bilyk (80. Blaho), Faragó, Uzola (60. Sánta). Tréner P. Lérant. BANÍK: Lacko – Thanh, Búry, Hubočan (85. Pekár), Belanec, Kopál, Bublák, Viktory (75. Kováčik), Drozd (75. Šlabjar), Halmeš, Zelenický. Tréner P. Černák. (RG)

1. Šamorín 30 20 6 4 58:24 66 (+21)

2. Trnava C 30 17 4 9 64:36 55 (+10)

3. Púchov 30 16 6 8 46:27 54 (+9)

4. Veľký Meder 30 15 9 6 49:36 54 (+9)

5. DAC B/Vrak. 30 13 9 8 39:28 48 (+3)

6. Nemšová 30 13 9 8 41:32 48 (+3)

7. Horná Nitra 31 14 5 12 50:42 47 (+2)

8. V. Ludince 31 11 11 9 41:37 44 (-1)