Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA JV

Kalná nad Hronom naplno bodovala v Horných Obdokovciach

Predposledné kolo prinieslo nielen víťazstvo Kalnej, ale aj dve prehry zástupcov z nášho okresu.

29. kolo - IV. LIGA JV

H. Obdokovce - Kalná n/Hr. 1:2 (1:0) Hral sa vyrovnaný zápas, hostia boli veľmi dobre pripravení po kondičnej stránke. Kalná n/Hr. Hrala agresívny pressing a po stratách veľmi rýchlo získavala lopty späť. Domáci hrozili len zo štandardiek a brankár Bránsky v prvom polčase dvakrát svoj tím podržal. Až v 44. minúte si center Ondrku hostia zrazili do vlastnej bránky a H. Obdokovce sa tak ujali vedenia 1:0. V druhom polčase sa hral opäť vyrovnaný futbal, kondičná stránka Kalnej ale rozhodla. Behavejší hostia po dvoch nevinne vyzerajúcich akciách otočil skóre vo svoj prospech. V 64. minúte si Kosák narazil loptu so spoluhráčom a z dobrých dvadsať metrov prestrelil – 1:1. V závere pri jednom zo závarov pred bránkou domácich prišiel center do šestnástky a Dávid hlavičkou rozhodol o triumfe hostí.

Góly: 44. vlastný (J. Pánik) – 64. A. Kosák, 86. M. Dávid. R Škadra, 150. OTJ: Bránsky – Gottwald, Ondrka, Balážik, Krajčír, Ács, Horúcka (76. Bisák), Martonka (67. Zsebi), Guldan, Habán, Kuchtiak. KFC: Guťan – Chmelo, Pacalaj, Švirik, Kosák, M. Lackó, Pánik, Szép, Rapavý (70. Dávid), Jasenek, Paštrnák (89. R. Lackó).

Kolárovo – Levice 1:0 (1:0). V prvom polčase sa hral dobrý futbal z oboch strán. Skóre zápasu otváral strelou z 28 metrov Cingel. Po zmene strán boli hráči hostí zbytočne nervózni a inkasovali dve červené karty. V ďalšom priebehu si Kolárovo vypracovalo viacero šancí, ale ani jedna si nenašla cestu do brány a zápas tak skončil tesným víťazstvom 1:0.

Góly: 28. Z. Cingel. ČK: 62. Fogad, 69. Predajniansky (L). R Miksa, 150. FK: Rom – Halászik, Cingel (76. B. Bátora), Máté, Spevák, Kürti, Magyar, Glofák, Kuruc, D. Bátora, Kókai. FK: Kolčár – Pišky, Fogad, Gonda, Turčan, Kotora (83. Gyurcsek), Bôžik, Nagy, Horniak, Predajniansky, Zorád (78. Suljič).

Šurany – Želiezovce 5:0 (1:0). Domáci mali od začiatku oveľa viacej šancí ako súper, no hlavne v prvom polčase si príliš nepotykali s koncovkou. Všetkým prítomným bolo jasné, že je len otázkou času, kedy sa zo Šurančanov „vysypú“ góly – stalo sa tak po obrátke, a to tradične po pekných kombinačných akciách.

Góly: 22. M. Halás, 48. a 68. B. Janák, 78. D. Kacír, 90. J. Rezdovič. R Šandrik, 200. ŠK: Cvik - Mojko, P. Procháczka, Piskla, Gábriš, Schroner, Halás (64. Černák), Dudáš, Simonides (78. Kacír), Janák, Tvrdoň (82. Rezdovič). MŠK: Barecz - Klenko, Tóth, Góra, S. Rotík, Bencsík (58. Páchnik), Kokoška, Herceg, Vavrík, Štuller, T. Rotík.

ČFK Nitra - Veľké Lovce 1:4 (1:1). Na neideálnom teréne favorit herne neoslňoval, no i tak bol určite futbalovejší ako súper, ktorý vsadil predovšetkým na bojovnosť. Gólové momenty Veľkých Loviec stáli za to, asi najviac sa páčila Jurkyho hlavičková poistka.

Góly: 41. M. Bisák – 32. T. Sallai, 65. a 87. M. Béger, 71. J. Jurky. R Hegedüs, 60. ČFK: Wagner – Chudý (70. Palkovič), Horňák, Lomen, Plevka, Rácz (46. Štofík), Hrnčiar, Bisák, Klučár, Serenčéš, Ondzík. TJ: Madarász - Sallai, Kružlík, Pavlatovský, Hajko, Galovič, Jurky (87. Bašťovanský), Lontoš (88. Konecsný), Bagala, R. Prúčny (73. Baumeister), Béger.

Dvory n/Ž. – Štúrovo 4:0 (3:0). Hostí načal dorážkou Haulík, v prvom polčase sa hralo na jednu bránu, Štúrovčania pôsobili odovzdaným dojmom. Dvory sa futbalom bavili, aktivitou hýril stredný záložník Dominik Kovács, úplne zaslúžené víťazstvo pečatil dvadsať minút pred koncom strelec Benkó.

Góly: 9. E. Haulík, 31. a 70. T. Benkó, 34. K. Konárek. R Kasznár, 150. TJ: Špak - Dékány, Gajdoš, Konárek, Kovács, Haulík, Takáč, Hlavačka, Benkó, Kling, Mlynár (54. Andrášik). MŠO: Slovák (74. Síkora) - Valent, Toběrný, Saláta, Urblík, Baka, Molnár, Balog (46. D. Tóth), Bábsky (77. Tácsik), Hausleitner, Pintér.

Vlčany – Tvrdošovce 4:2 (2:1). Domáci vstúpili do zápasu iniciatívnejšie ako protivník, rýchlo viedli Molnárom a ovládli ihrisko. Po obrátke lepšie začali Tvrdošovčania, no do kolien ich zrazila pekná hlavička Fehéra po ukážkovom centri Szöcsa. Vlčany si už tri body postrážili, záverečná poistka prišla vhod.

Góly: 7. Š. Molnár, 37. a 60. L. Fehér, 85. R. Jancsó – 23. R. Sendrei, 65. T. Oláh. R Mlinkovics, 120. FK: Rusznák – T. Jancsó (46. R. Jancsó), Stajkovič, Bombicz, Seszták, Sillik, Fehér (83. Bitter), Kalmár, Sádocki, Szöcs, Molnár. ŠK: Molnár - Kökényesi, Sós, Malý, Vanek, Lakatoš, Sendrei, Krupánszki, Danis (73. Surányi), Krnáč, Oláh.

ViOn B/Volkovce – FC Nitra jun. 1:2 (1:2). Dva rýchle góly Štósa výrazne poznačili vývoj celého zápasu. Domáci Rumanko neskôr trafil brvno, no skóre zmenil až tesne pred polčasom z jedenástky Kováč. Po východe zo šatní sa Volkovčania snažili s výsledkom niečo spraviť, ale pozorná obrana rezervy druholigistu zvrat nepripustila.

Góly: 38. M. Kováč (11 m) – 7. a 19. S. Štós. R Kalčík, 100. VION: M. Školník - Koutný, T. Kozolka, Šabík, F. Holečka, Pacalaj (68. Stopper), Rumanko (87. Švec), Bielik, J. Chovanec, Dvorský, Kováč. FC: Stránský – Pavlenda (61. Zsák), Grman, Harbuľák, Kinče (78. Englman), Galko, Kováčik, Moravčík, Hnilica, Štós, Vodička (63. Bartošek).

Čeľadice – Imeľ 1:0 (0:0). V remízovom zápase mali územnú prevahu domáci futbalisti, diktovali tempo hry, Imeľ sa spoliehal na brejky, z ktorých párkrát pred Kostolánim aj zahrmelo, no skúsený brankár všetky situácie vyriešil výborne. Hrdinom bol napokon Gajdoš, keď z penalty v závere poslal gólmana do opačného kúta.

Gól: 88. E. Gajdoš (11 m). R Hulínek, 100. SLOVAN: Kostoláni - Ľ. Horváth (43. Slovák), Dobiaš, Drienovský, Salvet (90. Ondrejka), Letko, Rosinský, Koprda, Gajdoš, Kminiak, Ryban. TJ: Sládeček - M. Hübsch, A. Simonics, V. Hübsch, Oršolík, T. Bacigál, Gál, R. Csontos, Varga, Lovász (64. Kender), Boros (88. D. Csontos).

1. Šurany 29 19 4 6 68:36 61 (+16)

2. Kolárovo 29 17 8 4 48:21 59 (+14)

3. Nitra jun. 29 17 6 6 61:24 57 (+15)

4. Kalná n/Hr. 29 18 3 8 58:28 57 (+15)

5. H. Obdokovce 29 17 1 11 48:40 52 (+7)

6. Levice 29 14 9 6 48:28 51 (+9)

7. Dvory n/Ž. 29 14 4 11 45:33 46 (+1)

8. Čeľadice 29 13 5 11 47:47 44 (-1)

9. Veľké Lovce 29 11 6 12 53:41 39 (-3)

10. ViOn B/Volk. 29 10 4 15 55:58 34 (-11)

11. Štúrovo 29 9 5 15 35:52 32 (-10)

12. Imeľ 29 9 4 16 41:45 31 (-11)

13. Vlčany 29 9 4 16 42:52 31 (-14)

14. ČFK Nitra 29 10 1 18 34:59 31 (-14)

15. Tvrdošovce 29 6 4 19 30:79 22 (-20)

16. Želiezovce 29 4 2 23 17:87 14 (-28)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 21 - Zs. Magyar (Kolárovo), 17 - J. Tvrdoň (Šurany), 16 - M. Guldan (Vlčany, H. Obdokovce), 14 - B. Janák (Šurany), 12 - A. Mance (ViOn B/Volkovce), E. Zsebi (Vlčany, H. Obdokovce).

ZOSTAVA KOLA:

M. Kolčár (Levice) – T. Dékány (Dvory n/Ž.), J. Harbuľák (FC Nitra jun.), E. Gajdoš (Čeľadice) – R. Jasenek (Kalná n/Hr.), D. Kovács (Dvory n/Ž.), Z. Cingel (Kolárovo), T. Sallai – M. Begér (obaja V. Lovce), Š. Molnár (Vlčany), B. Janák (Šurany).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.

Na študentské časy v levickej škole spomínajú absolventi

História výučby učiteľstva v Leviciach sa začala písať pred 150 rokmi.

Budova učiteľského ústavu postavená v rokoch 1909-1911.

Drive-in miesta v Nitre kolabujú. V nedeľu tam polícia pustí len autá s minimálne tromi ľuďmi

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Koronavírus: Testovanie v Levickom okrese (+ FOTO)

Ľudia z niektorých obcí, kde nezriadili odberové miesta, budú na testovanie cestovať.