Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
V. LIGA VÝCHOD

Okresné derby piatej ligy nemalo víťaza

Aj piata liga východ mala na programe posledné kolo sezóny. V okresné derby nespoznalo víťaza. Najlepším tímom z nášho regiónu sa stali Kozárovce. Nováčik

Ilustračné foto(Zdroj: Jozef Bedej)

Tekovské Lužany – Kozárovce 2:2 (0:1)

V okresnom derby sa rozhodovalo o treťom mieste. Domáci začali kombinačne lepšie, hosťujúci brankár však mal svoj deň. Domáci Králik a Petráš zahodili veľké šance. Hostia sa po dvadsiatich minútach hry vymanili z domáceho tlaku a začali sa spoliehať na brejky. Po jednom z nich v dvadsiatej šiestej minúte sa dostali do vedenia. Po tomto góle domáci znervózneli a do polčasu sa už nič neudialo. V druhom dejstve domáci zvýšili svoju rýchlosť a vytvorili si tlak. Proti ich šanciam však bol ich hosťujúci brankár, ktorého na bránkovej čiare zastupovali aj obrancovia. V 73. minúte domáci opäť prepadli v obrane a z rýchleho protiútoku hostia zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Domáci sa však nevzdávali a z pokutového kopu dokázali znížiť na 1:2. Hostia boli s týmto výsledkom spokojní, čo dokonalo využili domáci a v samom závere striedajúci Styecz dokázal vyrovnať. Domáci mohli tento zápas aj vyhrať, Dobrotovu strelu však vykopol z bránkovej čiary obranca.

Góly: 84. Petráš (PK), 90, Styecz – 26. M. Lenard, 73. Havran R Strečko, 150 divákov

ČK: 75. Klačko

LUŽANY: T. Oboňa – E. Jenes, T. Kováč (70. G. Batár), A. Škorec, J. Dobrota, M. Tóth, R. Styecz (78. Š. Styecz), M. Viglaš, M. Petráš , F. Králik, J. Klačko

KOZÁROVCE: Š. Nemček – B. Janček, M. Lenard, D. Solčiansky (61. J. Ďurina), V. Hoľka, P. Havran , M. Ďurovič, K. Hagara, V. Rakica, J. Skačan, J. Chlpík (87. T. Balážik)

Bánov – Starý Tekov 3:1 (0:1)

Domáci nastúpili do existenčného zápasu. Do vedenia sa najskôr dostali hostia. Na tento gól dokázali domáci odpovedať v závere prvého polčasu, zástavka postranného rozhodcu však bola proti. Po dohovore bol vylúčený domáci Švajda. Domáci nastúpili do druhého polčasu o desiatich. Aj napriek značnej nervozite, ktorá im zväzovala nohy dokázali zápas otočiť.

Góly: 55. Valachovič, 64. a 74. Hajtman – 28. Jakubík, R Poruban, 100 divákov

BÁNOV: M. Juhás – N. Kramár (46. M. Mucha), J. Varga (81. L. Petráni), Ľ. Sádecký , J. Paška (56. P. Šimunek), D. Brezík, V. Mészároš, M. Hajtman, M. Švajda, M. Šimunek, P. Valachovič

TEKOV: M. Baniar – P. Seneši, J. Bagala, M. Žilka, M. Krenčan, M. Huszár , M. Šumeraj (58. D. Béreš), J. Jakubík, M. Halabuk, P. Martinček, R. Bačík.

Kmeťovo – Hontianska Vrbica 4:1 (2:0)

Do súboju o šiestu priečku vstúpili lepšie domáci, v 39. minúte vyhrávali už o dva góly. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, domáci mali územnú prevahu. Tlak, ktorý si vytvorili dokázali využiť opäť v 60. minúte, kedy Sádovský zvýšil už na 3:0. Na tento gól zanedlho dokázal odpovedať Horský. Senzácia sa však nekonala a v 77. minúte Mjuller domácim opäť vrátil trojgólové vedenie. Domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 29. a 39. Golha, 60. Sádovský, 77. Mjuller – 66. Horský, R Bircsák, 150 divákov

KMEŤOVO: T. Mráz – J. Sádovský (79. D. Tóth), M. Juhás, R. Karol, M. Mjuller, P. Kršák, Ján Švec (62. D. Švec), J. Zubek, Jozef Švec, M. Golha (62. P. Šulík), P. Švec

VRBICA: Š. Fehérváry – G. Kačmárik, L. Kováčik (46. P. Füri), L. Páchnik, R. Liska, M. Chudý, D. Páchnik, Patrik Pilinský, V. Horský, M. Kalman, Pavel Pilinský (78. P. Hudec)

Hurbanovo – Activ Veľké Kosihy 5:0 (1:0)

Domáci sa po úvodnom tlaku dostali do vedenia až v závere polčasu, keď sa presadil Karvai. Domácich gól do šatne nakopol a v druhom polčase si vytvorili absolútnu hernú aj gólovú prevahu. V Druhom dejstve pridali do siete bezmocného súpera ešte štyri góly a rozlúčili sa tak s touto sezónou vysokým víťazstvom.

Góly: 41. Karvai, 56. a 70. Gelle, 72. a 82. Budai, R Feranec, 100 divákov

HURBANOVO: G. Fekete – J. Kurák, S. Jóba (16. J. Pajtinka), D. Hegedüš, Z. Pastorek, A. Porubszky, P. Kádek, Š. Gelle , T. Zajac (74. N. Barton), Š. Karvai (61. K. Oláh), D. Budai

ACTIV: L. Jurčina – S. Olajos, B. Hronec, L. Lörincz, I. Mayer, T. Lelkes, Z. Bagin, N. Csonka, Z. Kršteňanský, M. Miťko, T. Mačanský

Bešeňov – Okoličná na Ostrove 1:1 (1:1)

Domáci sa vedúceho celku nezľakli a do vedenia sa dostali už v 14. minúte. Na tento gól hostia dokázali odpovedať takmer okamžite. Hostia v nastolenom trende pokračovali, gól sa im však streliť nepodaril. V druhom polčase sa odohrával prevažne medzišestnástkový futbal. Majstrovský celok sa tak so súťažou rozlúčil remízou.

Góly: 14. Ivan – 20. Horváth, R Kollár, 150 divákov

BEŠEŇOV: T. Racko – M. Lantos, R. Miškovič, M. Krpelán, D. Balogh , B. Deszát, J. Varga, P. Ivan, R. Maďar, R. Vadkerti, T. Varga

OKOLINČNÁ: K. Fél – O. Filko, M. Filko, P. Bohos , M. Hrabovský, M. Mészáros, R. Turza, A. Csinger, Ľ. Horváth, I. Meleg, Z. Halász

Komjatice – Svätý Peter 0:3 (0:0)

Do Komjatic pricestovalo podľa ich slov najlepšie mužstvo súťaže. Počas celého zápasu dokazovali svoju útočnú kvalitu, kedy sa im darili kombinácie na jeden dotyk. Domáci sa spoľahli na protiútoky, po jednom z nich sa dostal do sto percentnej šance Garai či Kmeťo. V druhom polčase domáci svoju hru ešte viac zlepšili a Kmeťo sa opäť dostal do dvoch šancí. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú až do 77. minúty, kedy domácich zlomil prvým gólom Kianek. Hostia v závere ovládli zápas a pridali ešte dva góly. Táto prehra pre domácich je veľmi krutá.

Góly: 77. a 79. Kianek, 88. Lakatoš, R Kováč, 100 divákov

KOMJATICE: P. Hajnala – M. Šulík, M. Hajnuš, M. Marenčák , M. Marenčák, I. Selický, P. Krehák, A. Buranský, Martin Marenčák (46. M. Víglacký), M. Kmeťo (58. P. Kmeťo), M. Garay (68. D. Kmeťo)

PETER: V. Bilkó – M. Orémusz, P. Kováč, G. Halász, T. Cséplö (87. D. Taibl), R. Kürthy, J. Nagy, J. Lakatoš, D. Kianek (82. R. Nyilas), P. Nguyen Cong, M. Bačík

Podhájska – Nesvady 4:0 (2:0)

Domáci sa dostali do vedenia už v piatej minúte, gólom Nagya. O dvadsať minút na to dokázal zvýšiť Molnár. Do šancí sa dostávali aj hostia, premeniť však nedokázali. Domáci boli lepším mužstvom aj v druhom polčase, kedy už po štvrťhodine hry pridali do siete hostí ďalšie dva góly.

Góly: 5. Nagy, 25. Molnár, 50. Ševčík, 61. Varga, R Páleník, 100 divákov

ČK: 86. Benča

PODHÁJSKA: U. Krnčan (62. K. Slabý) – M. Sládeček (60. C. Varga), P. Nagy, M. Števko, P. Molnár, T. Krnčan, J. Krivočenko, M. Bagala, M. Sásik, M. Ševčík , V. Polák (67. P. Kristofóli)

NESVADY: G. Slávik – K. Haris, M. Švantner, A. Varga, E. Vida, G. Hengerics, M. Benča, R. Hódosy, N. Szabó, I. Rajkó, D. Paluska (54. N. Horáček).

Marcelová – Dolný Ohaj – Hostia na zápas nepricestovali.